Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit fog szólni a pap, ha...

Mit fog szólni a pap, ha meggyónom h 10 éve abortuszom volt? Elfog itélni?

Figyelt kérdés
11 éve nem voltam templomba, nem is gyóntam. MOstanába kezdtem el járni templomba és szeretnék gyónni is. Csak nagyon félek, hogy mit fog szólni pap hogy abortuszom volt 10 éve. A pap nem ismer.
2019. febr. 11. 10:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
A pap nem fog elítélni, nem az az ő dolga. Tudja, hogy ez milyen nehéz. Fel fog oldozni.
2019. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

9: azért egy emberélet kioltása nem egy hiba.

11: még jó, hogy csak Isten adhat megbocsátást, nem is értem honnan veszik a papok a bátorságot, hogy Isten helyébe helyezzék magukat.


És igen, a 10es jól írta: Istentől bocsánatot kértél már, hogy megölted az egyik teremtményét?

2019. febr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elítélni, sőt örülni fog, hogy megtérsz. :) Esetleg voltak is már ilyen gyónói. Ne félj, a gyónás nem az ítélkezésről szól, hanem arról, hogy ISTEN megbocsát. :)
2019. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
Mivel bizonyos ideig elfogadott az abortusz, mert még nem fejlődőtt ki semmilyen szerve, ezért semmilyen bűnt nem követtél el. Az még nem volt ember ami benned volt... Ez olyan mintha egy cisztát kiszednek belőled.....
2019. febr. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
A sok hozzáértőnek: Mikor megyek gyónni, akkor nem a papnak gyónok, hanem Istennek. A pap csak közvetítő, Isten és én köztem. A pap gyóntatás előtt imádkozik és kéri a Szentlelket, hogy az ő bölcsességétés és gondolatait tudja közvetíteni a gyónó felé.És nagy tévedés, hogy egy üdvözléggyel és miatyánkal le van tudva a feloldozás és megbocsátás. Pont, hogy a pap ajánlja fel a komolyabb lelki beszélgetést egy ilyen fontos ügyben, hogy lelki megnyugvást is találjon a gyónó. Sok lelkiismeretes pap létezik, akik komolyan lelkükön viselik az ember lelkének gondozását.
2019. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel bizonyos ideig elfogadott az abortusz, mert még nem fejlődőtt ki semmilyen szerve, ezért semmilyen bűnt nem követtél el."

Elmondanád, hogy hányadik napon válik a magzat emberré? Illetve mitől lesz más, mi változik meg benne az n+1-edik napon? Tehát melyik napon megy át olyan jelentős átalakuláson a magzat, ami előtt néhány órával teljesen más lény volt, mint utána néhány órával?

2019. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: Ilyen erővel állandóan kéne csinálni, nehogy menstruációval a petesejt kárba vesszen... Micsoda egy buta vagy..
2019. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
60%

#17

A buta az, aki az egyszerű kérdésemre se tud felelni, amit feltettem.

Illetve az a buta, aki nem tudja, hogy önmagában egy petesejtből nem lesz gyerek, annak előbb meg is kell termékenyülnie. Gondolom felnőtt válaszoló vagy, ezzel illene már tisztában lenned.

2019. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
Tehát, ha megtermékenyült abban a másodperceben szerinted az egy ember? Akkor én is kérdezhetek. Szerinted mi az ember definiciója? Mitől lesz egy élőlény élőlény? Akkor a baktériumokat és vírusokat sem szabad megölni, mert élőlények, lehet nekik is van lelkük. Úgyhogy legközelebb, ha valakit elkapsz inkább szólj a testednek, nehogy védekezzen a lázzan, mert Te nem akarsz senkit megölni.
2019. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is várom válaszodat korábban feltett kérdésemre.

Szerintem a megtermékenyült petesejt már ember. Egyébként igen, egy amőba is élőlény, milyen meglepő. Hogy ettől az amőbának elképzelésed szerint miért kéne lélekkel rendelkeznie, azt nem tudom és nem is értem ezen okfejtésedet. Egy szarvas sokkal fejlettebb, mint egy amőba, a kereszténység szerint még sincs lelke a szarvasnak. Sőt meg is esszük a szarvast, ha úgy adódik. Egy növény is élőlény, azt is megesszük, gondolom te is.

2019. febr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!