Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apostolok áldoztatták-e,...

Az apostolok áldoztatták-e, gyontatták-e az embereket?

Figyelt kérdés

Ha igen idèzd a bibliából.

Itt kimondottan csak a Jèzus apostolaira gondolok,nem pedig azokra akiket a vallások nevezték ki apostoloknak Jèzus apostolai után.



#gyonás #áldozás.
2019. febr. 12. 22:13
1 2 3 4
 11/34 jdfGabrella ***** válasza:
0%
Szerintem nem.
2019. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Rachel Warner ***** válasza:
80%
Komolyan,ti szó szerint az életetekben MINDENT aszerint akartok csinálni,hogy leírták-e a Bibliában? Akkor gondolom mától a fenekedet sem törlöd ki kérdező,sőőt,eleve wc-re sem mész,mert egy kuka szó nincs erről a Bibliában. Meg vagytok ti gárgyulva esküszöm.
2019. febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
12.Èn szègyenlem helyetted magam.A fenekedet netèvezd össze az Isten szavával.
2019. febr. 14. 15:20
 14/34 Rachel Warner ***** válasza:
0%
Igazad van,nem kéne kevernem. A kettő közül csak az egyik létezik.
2019. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 szp72 ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy áldoztatták? Hogy sorba álltak az apostolok előtt, akik aranyozott kehelyből osztották ki a konszekrált kenyeret? Ilyen értelemben biztos nem, de nem is állította senki.


Ha kérdés az, hogy az apostolok teljesítették-e Krisztus parancsát az utolsó vacsorán: "Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre!", akkor a válasz egyértelmű igen. (pl: 1Kor 11,23-30)


Az apostolok gyóntatták-e az embereket? Nos a mai formában biztosan nem, és nem is állította senki. Ha kérdés az, hogy gyakorolták-e a bűnbocsátó hatalmukat, akkor a válasz egyértelmű igen. (Jn 20,23)


A bűnbocsánat szentségének kiszolgálása teljesen megváltozott a korai egyházhoz képest, ez tényállás, s azon is lehet vitatkozni, hogy tulajdonképpen helyesen-e. Az első századokban a bűnbánat szentségét csak és kizárólag a nagy bűnösöknek szolgáltatták ki alapos vezeklés után. Aki súlyosan vétkezett, azt ugyanis kiközösítették az egyházból, s ha a kiközösített vissza akart térni az egyházba, akkor természetesen beszélnie kellett a püspökkel, meg kellett vallania bűneit, a bánat és a javulás jeleit kellett mutatnia. A püspök kirótta a büntetést, s a büntetés végén megtörtént az ünnepélyes visszafogadás, vagyis a feloldozás.


A mai gyakorlat inkább lelkipásztori célokat szolgál: a kisebb bűnöket is meg kell vallani legalább évi rendszerességgel, a feloldozás azonnali, a büntetés (elégtétel) pedig kicsi. A bűnvallás ugyanis gyógyító (Jak 5,16), a szentség ereje pedig a kis bűnökre is hatékony a hit által.


Az viszont szerintem legalábbis nem jó, hogy manapság a nagy bűnök esetén sincs súlyos büntetés és vezeklés, hanem azonnali feloldozás.

2019. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

A kèrdès egyèrtelmü.

A felelet köritèsètől a sült hús elmaradt.

2019. febr. 23. 12:45
 17/34 anonim ***** válasza:
0%
12."a kettőből az egyik".De nem a feneked mert arra mèg a gorilla sem kíváncsi.
2019. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Rachel Warner ***** válasza:
Mellesleg gratulálok a szövegértésedhez utolsó,meg a kérdezőéhez is,mert én egy szóval nem említettem a fenekemet. Kérdeztem,hogy ugye ki sem törlitek (értelemszerűen a magatokét),ha nincs arra egy külön ige,ami parancsba adja. Ti dobtátok fel a labdát,hozhatok már életszerű példát is,amire nincs utasítás,mégis csinálják a vallásosak,csak utaltam rá,hogy ha arra támaszkodunk,hogy mire van konkrét parancs és mire nincs,akkor akár kifeküdhetünk a fűre és meghalhatunk,mert az élethez nagyon alap dolgok sincsenek benne leírva,mégis csinálni kell.
2019. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Rachel Warner ***** válasza:
77%
Mellesleg én kérek elnézést,hogy ismét belefutottam egy sehova kamui álkérdésbe,tényleg,én tehetek róla,hogy napi szinten többször idejöttök provokálni és hergelni az embereket,csak tudnám hogy van erre ennyi időtök.
2019. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%

19.Ideje egyeseknek azèrt van,hogy megtanítsanak tègedet stílusán,èretten fogalmazni.

Továbbá olvasd a 12 bejegyzèsedet mielőtt(mosom kezeimet).Mert az ember a fenekèvel fèlrehuzodik,miközben te az oldalt betöltött vele.

Gratulálok egy mormon nevèben,akit te úgy hívsz sehova,holott te nem tudod merre.

2019. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!