Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet a katolikus egyházb...

Hogy lehet a katolikus egyházból formálisan kilépni?

Figyelt kérdés
Németországban élek és nemrég egy szintén itt dolgozó nem német ismerősöm kapott egy levelet, amiben az áll, hogy az országából azt a visszajelzést kapták, hogy ő a németországi nyilatkozata ellenére igenis tagja az egyháznak, úgyhogy legyen szíves egy évre visszamenőleg befizetni az egyházadót (itt nem egy százalékos felajánlások vannak, hanem aki a katolikus vagy az evangélikus egyház tagja, az köteles havi rendszerességel egyházi adót fizetni, ami a fizetésének egy bizonyos százaléka). Én nem szeretnék ilyen helyzetbe belefutni, ezért Magyarországon ki szeretnék lépni a katolikus egyházból, tudja ennek valaki a menetét? Lehet levélben intézni az egészet?
2019. febr. 17. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Sehogysem lehet. Ha megkereszteltek örökre katolikus leszel.


Az ismerősöd hülye volt, hogy nem ateistának vallotta magát, amikor jelentkezett a német munkára.


Magyarországon nem futhatsz bele ilyen dologba, mert ez sokkal világiasabb ország Németországnál, ha itt német törvények lennének az ország több, mint 60%-a fizethetné az egyházi adót.

2019. febr. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pont hogy azt nyilatkozta, hogy vallástalan, a levelet azért kapta, mert a német katolikus egyház valószínűleg utánakérdezett a spanyol egyháznál, hogy tényleg nem tagja-e neki (ergo meg lett-e keresztelve). Én is vallástalanként nyilatkoztam magamról és szeretném elkerülni ezt a helyzetet. Itt egy kérvényt kellene csak kitölteni, de attól félek, hogy ha ezt itt intézném, akkor nagyobb eséllyel kérdeznék meg a magyar szervezetet, hogy akkor most hogy is van az én egyházi tagságom, és nem szeretnék emiatt évekre visszamenőleg 9 százalékot nekik adni a fizetésemből. Tudom, hogy az egyházi tanok szerint nem lehet kilépni de engem a világiasabb lehetőség érdekelne, valami adminisztrációs módon remélhetőleg lehetséges.
2019. febr. 18. 00:13
 3/14 anonim ***** válasza:

Ja, hogy ő spanyol? Ez mindent megmagyaráz. Nálunk alig 40 éve még "Nemzeti Katolicizmus" volt a hivatalos állami ideológia Francisco Franco alatt.


Nálunk azért ennél lazábbak a törvények, te nem kerülhetsz ilyen helyzetbe.

2019. febr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
náluk*
2019. febr. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Csak 15-ször volt már a kérdés...

olvass vissza.

KI LEHET LÉPNI.

2019. febr. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Én, ha nagyon ráérnék, azért elvinném az ügyet akár az EU bíróságig is, mert érdekelne, mi alapon kötelez engem bármire egy kéthónapos koromban, tehát abszolút cselekvőképtelen állapotomban végrehajtott szertartás, szedhetne-e ennyi erővel a munkáspárt is tagdíjat tőlem, amiért hétévesen kisdobos voltam, érvényes-e ugyanennyi erővel az is, ha ötévesen megígértem Pistikének, hogy hozzámegyek feleségül, mennyiben kompatibilis a GDPR-rel, hogy a tagjai közé sorol egy egyház, amihez semmi közöm, és hogy ezt az adatot simán kiadják egy másik országbeli egyháznak...
2019. febr. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

6# egyetértek.. Az, hogy valakit kiskoràban megkereszteltek semmit nem jelent. A szülők döntése volt, nem a gyereké(aki azóta felnőtt)..

Egyébként jó dolognak tartom, hogy van ilyen adó, itthon is lehetne. Aki annyira nagy keresztény tartsa fent az egyházat, ne mindenki adojabol legyen finanszírozva...

Kérdező, én is úgy tudom, hogy ki lehet lépni

2019. febr. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

A katolikus egyház nem szed adót a hívektől, tök nem értem a kérdést.

Én hivatalosan pártoló tagja vagyok az Anglikán egyháznak UK-ben, minden pénzbefizetés önkéntes. Valószínű a barátod is ilyen papírt töltött ki, amire most felhívják a figyelmét, ennyi.

Magyyar katolikus egyházat nem tudom, de ha nem támogattad eddig sem, ezután se fognak tőled semmit kérni.

2019. febr. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

"A katolikus egyház nem szed adót a hívektől, tök nem értem a kérdést."

Itt az összes ember adójából fizetik az egyházakat. Ha nem akarja, akkor is.


"Én hivatalosan pártoló tagja vagyok az Anglikán egyháznak UK-ben, minden pénzbefizetés önkéntes"

A németeknél meg nem.

Ott aki egyháztag, attól adót szednek.

Ők csinálják jól.

2019. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Németországban valóban van ilyen, hogy "kilépnek", de ennek az adózáshoz van köze: ott közvetlenül a fizetésedből levonnak adót, erre állami törvény van. Nagynéném Németországban él gyerekkora óta és ő is "kilépett", mert ezt a fajta adózást nem tartja jónak, máshogy adakozik. Ettől függetlenül hisz Istenben és még csak nem is egyházellenes.

Magyarországon nincs ilyen adórendszer. Majd ha bevezetik, akkor elgondolkodhatsz, hogy mit csinálsz. Egyébként "formálisan" már rég kiléptél, mert nem élsz az egyház tanítása szerint (gondolom), tehát nem vagy közösségben a Katolikus Egyházzal.

2019. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!