Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kèrhetek segitsèget?

Kèrhetek segitsèget?

Figyelt kérdés

Ugy döntöttem apáca leszek.

De nemtudom,hogyan induljak neki.

Tudom,hogy itt inkabb Magyarországiak vannak es èn Erdèlyi vagyok,de hátha mègis segìteni tud valaki.

Keresgèltem googleba zárdákat,de nem találok csak határon tùl.

Erdelyit nem dob ki.

Valaki tudná,hogyan keressek rá?

Budapesten környèkèn vagy Erdèlyen belül szeretnek lenni...

A tiszteletes urat nem merem megkèrdezni,mert lehet lebeszèlne,mivel vallást kell váltanom.

Református vagyok.

Ès katòlikussá kell válnom hozzá,ha jòl tudom.



#Google #apáca #zárda #katòlikus
2019. febr. 11. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Istent kérdezted már erről? Mert hogy ezt nem írtad. Ő mit mondott?
2019. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Keresd fel a legközelebbi, illetékes katolikus plébániát és ott fognak tudni segíteni. Az szerzetesrendek nem feltétlenül vannak országhatárokhoz kötve, például ismerek olyat, aki lengyel zárdában kezdett magyarként.

Természetesen felekezetet is érdemes váltanod ilyenkor, de csak akkor, ha hitbéli meggyőződésből teszed.

2019. febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az igazság az,hogy nem örülök vallást kell váltanom de 90% ban biztos vagyok,hogy szeretnèk apáca lenni.

Sajnos nálunk erre nincs katòlikus egyhaz csak roman ortodox,reformatus es Baptista.

De lehet jobban utána nezek.

2019. febr. 11. 13:21
 4/15 A kérdező kommentje:

Igazábòl találtam egy zárdát Esztergomban,de fogalmam nincs,hogy jussak el oda...

Kizárolag,azert keresek közelit,mert oda valahogy eltudnam intezni,hogy eljussak megbeszelesre.

2019. febr. 11. 13:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Javasolnék elsőre egy hivatástisztázó lelkigyakorlatot.

Nem tudom, hogy Erdélynek melyik részéről származol, de Marosszentgyörgyön van kármelita kolostor. Nem tudom, hogy a kármelita rend szimpatikus-e neked, de itt a honlapjuk: [link] Be lehet jelentkezni akár egyénileg kísért lelkigyakorlatra is. Nézd meg, hogy való-e neked ez az életforma.

2019. febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem teljesen úgy működik, hogy keresel egy zárdát és felvételizel, mint egy felsőoktatási intézménybe. Bár vannak zárdákban is nyílt napok, ahol az érdeklődők megismerkedhetnek sokkal jobban az adott szerzetesrenddel. Mivel felekezeted is más, ezért nem fogod tudni kihagyni azt a lépést, hogy beszélj a helyileg illetékes plébánossal. Ha nem tudom ez melyik, akkor érdeklődj az ott lakó katolikusoktól.


Érdekes és hasznos olvasmány lehet az alábbi néhány írás is:

[link]

2019. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm!
2019. febr. 11. 14:10
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem válaszoltál a kérdésemre? Isten mit mondott neked erről? Az egy dolog, hogy te akarod, a gyerekem is bele akar nyúlni a konnektorba. De Isten akarja?
2019. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ráadásul le van nullázva a válaszom. Pedig egy apáca Istennek él és értéktelen az ő szava, vagy mi?
2019. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Azèrt nem válaszoltam,mert nem kedvesen kèrdezted.

Èn nem pontoztalak le.

Ez nem hirtelen jött.

Màr 20èvesen tudtam,hogy èn nem akarok családot,most 30felett vagyok.

Ès hosszù èvek òta nincs senkim ès nem is vagyom senkire.

Ès 90%ban ugy èrzem Isten is ezt akarja.

2019. febr. 11. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!