Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet a katolikus egyházb...

Hogy lehet a katolikus egyházból formálisan kilépni?

Figyelt kérdés
Németországban élek és nemrég egy szintén itt dolgozó nem német ismerősöm kapott egy levelet, amiben az áll, hogy az országából azt a visszajelzést kapták, hogy ő a németországi nyilatkozata ellenére igenis tagja az egyháznak, úgyhogy legyen szíves egy évre visszamenőleg befizetni az egyházadót (itt nem egy százalékos felajánlások vannak, hanem aki a katolikus vagy az evangélikus egyház tagja, az köteles havi rendszerességel egyházi adót fizetni, ami a fizetésének egy bizonyos százaléka). Én nem szeretnék ilyen helyzetbe belefutni, ezért Magyarországon ki szeretnék lépni a katolikus egyházból, tudja ennek valaki a menetét? Lehet levélben intézni az egészet?
2019. febr. 17. 23:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
38%

"formálisan" már rég kiléptél"

Pont ez a baj, hogy NEM: formálisan is ki kell lépni.

Érdekes, hogy hívők minden egyes alkalommal nullára pontozzák azt, aki ezt le meri írni.

2019. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

69%-os, egy régebbi kérdésnél már leírtam neked az egyházi anyakönyvezésre vonatkozó passzusokat a Codex Iuris Canonici-ből, illetve az Egységes katolikus anyakönyvezési szabályzatból (Szent István Társulat, 1988.) Leszel szíves végre utánanézni, és nem ontani magadból a hülyeségeket. Mindannyiunknak jót tennél vele.

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a német állam nem tudom, mi alapján vélelmezi, hogy a kérdésben szereplő ember tagja Magyarországon egy adott egyháznak. A szektáknál nem tudom, mi a helyzet, de a katolikus anyakönyvekben szereplő adatok nem adhatók ki harmadik személynek. És ebben szerintem egységesek az anyakönyvek, tehát az evangélikusoknál is így van. Erre törvény van, személyi adatokhoz nem férhet hozzá más, csak akire vonatkozik, illetve halál után asszem 80 évvel oldódik ez fel.

2019. febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

"egy régebbi kérdésnél már leírtam neked az egyházi anyakönyvezésre vonatkozó passzusokat"

Nézd: te is tudod, hogy régebben az ilyenért máglyahalál járt.

Aztán elhiszem, hogy volt egy átmeneti időszak, amikor úgy lehetett kilépni, ahogy írtad: engedéllyel.


Ma KI LEHET LÉPNI. Alapvető emberi jog.

Úgy hívják, hogy vallásszabadság.

2019. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem kell foglalkozni a felszólítással.
2019. ápr. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!