Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, nektek...

Kedves Jehova tanúi, nektek szabad moziba járni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor bármit megnézhettek? Pl. Ha harcolós jelenetek vannak egy filmben, akkor magával az erőszak tényével probléma van, vagy csak azzal, ha pozitívként mutatják be azt?

2019. febr. 19. 22:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

pl. "Alita: a harc Angyala" című filmről: Vélemény?


https://www.youtube.com/watch?v=KCD_12nDyY8

https://www.youtube.com/watch?v=wNrY46YEz0s

2019. febr. 19. 23:05
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha már moziba mennek, akkor ezt ajánlom nekik:


[link]

2019. febr. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

előttem lévő Weskernek :


én itt néztem meg, mindenki megnézheti azonnal:

kiváló mozifilm! ez a film bemutatja mennyire "emberi viselkedésűek", bemutatja a lényeget.

keresőbe felülre bemásolni ezen 2 linken elérhetők online.



indavideo.hu/video/A_hit_fogsagaban


gloria.tv/video/rX2KXQJFDecZ4fF4UaiqGYcXZ



"A szüleim és a vér szerinti testvéreim akik tanúk, messze elkerülnek. Ez a szabály."

"Jehova Tanúi olyan szervezet, amely családokat választ szét, gyűlöletet kelt, és emberi életeket fenyeget. "


ezeket biztos hogy a valóságban a gyakorlatban örtorony módra alkalmazva és véletlenül sem egyedi esetként kiválóan bemutatja ahogy nyíltan a világ elé tárják mozifilmként az EMBERTELENSÉGÜKET!

2019. febr. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 romantikust nezhetnek biztos


azhittem valami jo agresziv harcos filmrol van szo

2019. febr. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%

TE aranyos Luciferi... :)

Már megint mi az ami miatt ilyen kérdésekkel szaporítod az ellenszenvet?


De a kérdésre a válasz: (1Korintusz 6:12) 12 Mindent szabad nekem, de nem minden hasznos. Mindent szabad nekem, de nem fogom hagyni, hogy bármi is hatalma alá vonjon.

A keresztény nem él vissza, az Istentől kapott szabadságával. Személyes véleményemet írom, igen szoktam moziba járni, ha egy film tartalma érdekel, de utána járok az előzetes, és a tartalom leírás által a Filmről.

PL megnéztem a Saul Fiát, bár utólag bánom, mert rettenetes volt. Amit az ember egyszer a szemével lát, azt az agy tárolja, és rémálomként is előjöhet.

Ezért nem mindegy számomra mivel táplálom a gondolatimat. Ahogy egy ember nem eszik moslékot, az elméjét sem szennyezi helytelenségekkel, hiszen aki a békét, és a szeretetet tartja fontosnak, az az szerint is él, és foglalja el magát.

Számomra nem kizárt, hogy tájékozott legyek, de nem szükséges a mocsokba belemenni ehhez.


A harcolós jelenetekről a véleményem, hogy a világban ez az elterjedt, mert sokan úgy gondolják, csak így lehet egy problémát megoldani. ezzel szemben, Jézus oktatásában részesült keresztény aki élni is szeretné a keresztény életet, nem akar azonosulni ezzel a nézettel, és nem ért vele egyet, hiszen nem ezt tanította nekünk.

Így nem szeretnék ilyen dolgokat nézni, mert olyan lenne mint ha egyetértenék vele, és az ember képes arra, hogy szurkoljon valamelyik félnek a győzelemért.

Az igazságszolgáltatás Isten egyedüli joga, ezért nem kívánom azt a nézetet népszerűsíteni, hogy ez nem így van.

Az erőszakot igyekszem az életemből kizárni, jól lehet nem mindig kivédhetetlen, mert erre van kereslet a világban, és nagyon kevés olyan film van, ami szex jelenet, vagy balhé nélkül van forgatva. Az adrenalin szintet ezzel akarják sokan emelni.

Amikor nem voltam Tanú is ugyan ez volt a véleményem, és csak megerősíti a hitemet és a gondolataimat ebben is, hogy jó helyen vagyok.

2019. febr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Ezen soraimat pedig azoknak írom, akik vádaskodásokat írnak Jehova Tanúiról.


Kedves Mindenki:

közel 30 éve vagyok Jehova Tanúja, fiatal anyukaként ismertem meg a Tanúkat, és bár nem értettem velük egyet akkoriban, még is utána néztem az addig számomra "ismeretlen" emberek hitéletének, oktatásának.

Nem szeretnék liturgiát írni, ezért röviden elmondom, hogy volt ami meggyőzött arról, hogy Jehova az Isten, és az írások a népéről szólnak.

Mélyre ástam, é sok sok kincset találtam, és átadtam az életemet Isten akarata cselekvésének. Sok sok dolgot láttam, hallottam, tapasztaltam, gyülekezeten belül.

Sajnos voltak akik elmentek, ilyen olyan okoknál fogva.


ez az Ő szuverén döntésük, tanulták, tudták, mit jelent Tanúnak lenni. Nekem soha nem volt rá okom, hogy így gondolkodjak, ahogy Péter is mondta, amikor sokan megbotránkoztak Jézus szavain, és elmentek elhagyták Jézust,:

(János 6:68) 68 Simon Péter így válaszolt neki: „Uram, kihez mennénk? Örök élet beszédei vannak nálad;

Ahogy láthatjuk, az első században Jézus követésével is felhagytak, ilyen olyan okoknál fogva.

Az Én családomat, és ezt sokak nevében bátran állítom, nem zilálta szét senki, nem vették el a pénzemet, a lakásomat, nem veszélyezteti senki az életemet, Sőt, sokszor kaptam segítséget, és Én magam is segítettem másoknak, a körülményiemhez mérten.


Hogy hallani ilyen olyan rossz híreket, az azért van, mert vagy az egyik, vagy mind két fél, nem alkalmazza Krisztus tanítását. A kiközösítettek pedig, akik haragból, vagy alázat hiányából, hajlamosak felnagyítani a problémát, és a családjuk hozzáállása miatt, a Tanúk világméretű testvérisége kerül vád alá.

Miközben a Többség, békében, szeretetben és harmóniában él a szomszédaival, világi családtagjaival, munkatársaival, stb.

Én mai napig is kapcsolatban vagyok a nem Tanú Rokonaimmal, rendszeresen látogatjuk egymást a szabadságok alkalmával, illetve videó kapcsolattal beszélgetünk egymással. Ilyenkor ajándékokat is viszünk, és elmegyünk megnézni azokat a helyi nevezetességeket, amiket még nem láttunk. Vagy Strandolunk, természetben kirándulunk.

A lányom nem Tanú, és vele is rendszeresen tartom a kapcsolatot, pedig nem él helyes életet még a világban sem. Nem löktem el magamtól, mert rossz társaságban és életmódban éli a mindennapjait.

Igen, ha kilenne közösítve, akkor megszakítottam volna a kapcsolatomat vele szellemi téren, de olyat nem tennék, hogy ha bajban van, akkor ne adjak neki kenyeret.


Hogy azokban a családokban mi történt, amiért ilyen indulatokat váltott ki némelyekből, nem tudom, nem voltam ott, ezért ha ismerném a helyzetet sem vagyok jogosúlt beleavatkozni, vagy pálcát törni. Meg vannak erre a megfelelő eljárás módok, amiket Jézus, és a Teremtő állított fel ennek rendezésére.


Ezért azok akik itt hangot adnak a véleményüknek, nézzenek mélyen magukba, hogy vajon Ők, nem járultak hozzá ahhoz egyénileg, hogy ez kialakult?


Mellesleg, hozzá teszem, hogy egyszer magam is elhagytam Jehovát, személyes okok, és nem a gyülekezetben levők miatt. Nekem nem volt olyan okom visszatérni, mint némelyek mondják, hogy itt a családom, mert a családomban csak egyedül Én vagyok Tanú, és a Férjem.

A Férjem családjában sincs Tanú, még is látogatjuk, azokat a családtagokat is rendszeresen és fordítva.


Engem maga Jehova hívott vissza, mert megértettem valamit, amit addig nem, és akkor elhatároztam, hogy soha nem fogok azért hátat fordítani Istenemnek és az elrendezésének, mert elsőre nem értek valamit, ahogy Péterék sem, de nem hagytak fel Jézus követésével, mint némelyek.

2019. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

"Ezen soraimat pedig azoknak írom, akik vádaskodásokat írnak Jehova Tanúiról."


Jehova tanúi lényegében maguk írták meg az önmagukról szóló vádiratokat. Ha elolvasol egy korrekt JT kritikai cikket, magad is láthatod, hogy bőséges példát hoz a Társulat saját kiadványaiból, történelméből, életéből, amelyek rendszerint jól dokumentált, mindenki által utána nézhető forrásokkal vannak alá támasztva.


De próbáld csak ezt megtenni a veletek hasonló nézeteket vallód Church Of God-al: nem fog menni. Mert azok a Tanúkkal ellentétben meghúzzák magukat, és nem gerjesztik a feszültséget, mint pl. te az idegesítő stílusoddal.

2019. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

És mi a helyzet az Igazhitű

jehova tanúival? Ők is a jehova nőnemű műszót imádják, velük mi a bajod? Talán az, hogy nincsenek az őrtorony fennhatósága alatt?

2019. febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 lilla64 ***** válasza:
100%

Szabadni szabad,de nem olyan filmet nem szabad nézni ami erőszakot tartalmaz,tehát inkább nem szabad.

Kedves anyuka!

Tanú családban nőttem fel és elhiheted,egyáltalán nem bánom,hogy kijöttem ebből a közösségből.Azt irod, nem igaz,hogy családok mennek szét és nem tartsátok a kapcsolatot.Természetesen,ha nem voltak tanúk és nem "elméjükben beteg hitehagyottak"akkor engedélyezve van a kapcsolattartás.Azt viszont elismerted,ha a lányod hitehagyott lenne átnéznél rajta.Na ezt csináljátok ti a nagy szeretet nevében.Hála Istennek egyre többen jönnek rá,hogy mi is folyik a szervezet kulisszái mögött.

2019. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

"Mellesleg, hozzá teszem, hogy egyszer magam is elhagytam Jehovát, személyes okok, és nem a gyülekezetben levők miatt. Nekem nem volt olyan okom visszatérni, mint némelyek mondják, hogy itt a családom, mert a családomban csak egyedül Én vagyok Tanú, és a Férjem"


De, muszáj volt visszatérned oda, ugyanis annyira beléd ivódott a vallásos gondolkodás, hogy képtelen vagy anélkül boldogulni az életbe, szükséged van az istenhitre, mint egy mankóra.


Az pedig, hogy téged "Jehova" hívott vissza, egyszerű képzelgés. Ilyet ne nagyon beszélj élőben, mert egyszer még a zárt osztályon találod magad.

2019. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!