Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, nektek...

Kedves Jehova tanúi, nektek szabad moziba járni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor bármit megnézhettek? Pl. Ha harcolós jelenetek vannak egy filmben, akkor magával az erőszak tényével probléma van, vagy csak azzal, ha pozitívként mutatják be azt?

2019. febr. 19. 22:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
15%

zintén bánom már, hogy elmondtam az érzéseimet, gondolataimat, vegyétek úgy, hogy nem írtam semmit, bánom, hogy egyesek még ebből is csak gúnyt űznek, és sérelmeket dobálnak.


További szép napot.

2019. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Na de kérlek! Mi a bajod az Igazhitű jehova tanúival????
2019. febr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%
A Jehováknál abból áll Krisztus tanítása hogy a világ végét várják, azaz a halált. Ez nem egy pozitív gondolkodású vallásra vall, inkább a mély depresszióra, befordulásra.
2019. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

11-es Jehova tanúja!


Néhány dolgot szeretnék mondani neked!


Először is, elnézést, ha megbántottalak, nem volt célom.


Megértem az érzéseidet, mivel én magam is hívő voltam, ezért tudom, hogy milyen érzés az, amikor az ember kiválasztottnak tartja magát, és úgy véli, hogy ezt a többiek nem értik meg - nem mondasz nekem újat, mert az én felekezetem pl. ebben is hasonlított a Jehova tanúira.


Megértelek tehát, tudom, hogy most kb. mi jár a fejedben. Azt is tudom, hogy - talán nem vallod be - de ez az elitista felfogás valahol jól esik neked, mivel különlegesnek érzed magad. Ezt én is átéltem.


Azonban el kell mondanom, hogy az igazság az, hogy ez a kiválasztottságról szóló tanítás dolog hamis. Ez csak képzelgés, amit a vallási vezetők hitetnek el velünk, akik a hiten keresztül akarják uralni az életünket, a saját bibliamagyarázatukra hivatkozva.


Annyi különbséggel, hogy én már beláttam a vallás hamisságát, és hátat fordítottam neki. Te, még nem. Ha gyenge vagy, valószínűleg nem is fogsz. Ha azonban kijössz a világba, meg fogod látni azt, hogy nem is olyan rossz, mint amilyennek a vallásod beállítja.

2019. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 jdfGabrella ***** válasza:
Nem vagyok Jehova tanúja, de szerintem el ehetnek.
2019. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 SIDLER22 ***** válasza:
0%
#13-as. Nem a világ végét várják és nem is a halált. Azt várják, hogy a nemzetek összecsapjanak és Jehova átvegye az uralmat és eljöjjön a paradicsom.
2019. febr. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Mindenki, de elsosorban vallasosok, koztuk Tanuk velemenye erdekel errol:


[link]


#Kerdezo:Lucifer-666

te mar tudtal errol?


amely film oket ihlette az talan felnotteknek (hituktol fuggetlen) sem egeszseges...


annyira hihetetlen, hogy ketelkedek igaz-e de meg nem lepne, az sem ha meg is tortentek voln amit elterveztek, ellenben gyeremekektol, leanyoktol lattni ilyent sokkal rosszabb

(ezoterikusak korszak valtast josolnak, de elvileg jobb kort, de elotte miert kellene melypontba kerulni es mennyire, meddig? ezzel szemben; az ateistak meg egyre javulo vilagot hirdetnek

- mindenki burokban el?

en ott elek rakenyszerulve, de ostobasagokat megsem hajtogatok, mintha a valosagot tagadva mar az nem-letezove is valna)


#1 majd egyszer lehet megtudom nezni, szerintem en is inkabb hatalmasat csalodni fogok benne


Ripley, "Poszáta" (mas oldalrol pl. "a Mennyasszony") es hasonlók utan milyen robot-harcos-nore lenne (lett volna) meg szukseg? remelem a Transformerstol azert (messze) jobb...


kisse olyan mintha minden nagy filmrendezo arra torekedne hogy csalodjanak benne (lasd rengeteg ujabb filmnel)


ezzek mellett kerdes valoban a WarCraft film csalodas volt valakiknek? vagy csak valami propaganda szoveg volt ez? mert szerintem teljesen jo film

Blizzard animacios latvanyvilag magaban is mindent (legalabbis sokat) visz


Xy4

2019. febr. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetnének. Tanú vagyok és mi is szoktunk.
2019. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!