Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, ti mit szóltok...

Jehova Tanúi, ti mit szóltok ehhez az "álláshirdetéshez"?

Figyelt kérdés
[link]

2019. febr. 21. 06:50
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Tanúk által készített és felrakott videóval akarja egy gyakoriis felhasználó szétoszlatni jehova tanúit... Szerintem ezt már nem lehet fokozni."


És ezt még is hogy gondolod? Szerinted lehetséges hogy feloszlassák Jehova tanúit?

Egyébként a kérdezőnek elsősorban az a célja hogy felvilágosítsa az embereket! Ha e közben néhány Jehova tanújának is felnyílik a szeme az lehetséges de ez a valószínűtlenebb. Az viszont sokkal valószínűbb hogy azok az emberek akik érdeklődnek Jehova tanúi iránt és a látottak meg a tapasztalataik alapján meglátják az ellentmondásokat nem lesznek a szervezete tagjai!


Tudod az első századi keresztényeket Jézus Krisztus miatt üldözték. De titeket nem miatta "üldöznek" (valójában nem üldöznek pl. itt Magyarországon benneteket) hiszen ti Jehova tanúi vagytok. Olyan pedig nincs a Bibliában hogy Jehova nevéért üldöznek embereket! A másik dolog pedig az hogy olyan meg véletlenül sincs a Bibliában hogy egy szervezet miatt üldöznék az embereket!

2019. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Rachelnek és Vidiripinek köszönöm a hasznos hozzászólásaikat, lényegében választ adtak arra, hogy miért tettem fel ide ezeket a videókat.


Hidd el 20 %-os, ha módomban állna Jehova Tanúit feloszlatni (!), akkor nem ezeket a videókat tettem volna fel ide, hanem a külföldi volt ex-jehova tanúi videóit, amik elárasztják az internetet. Azonban ezek a videók angol nyelven vannak, nekem nem áll módomban ezt feliratozni, azonban a zenés-táncos videók önmagukért beszélnek, nyelvi korlátok nélkül.


Hiszem, hogy ezek a videók is valahol elérik a céljukat, mert nagyon sok jelenlegi és volt tanú szenved a szervezet szeretetlenségétől, törvénykezésétől, a leuralásoktól mind a vénektől, mind a testvérektől.

Azért egy magyar tanú nyugodtan elgondolkodhat azon, hogy miért nem lehet még a királyság-termeken kívüli társas összejöveteleken sem "világi" zenére táncolni, szórakozni.(Legalábbis nem ajánlott, mert kisterem lesz a vége, ezt tapasztalatból mondom.)


Ha busszal utaztunk például kongresszusokra, Bételbe, akkor is végig királyság-énekeket énekelhettünk, kongresszusi szünetekben is elképzelhetetlen volt más zene lejátszása.


Társasági összejövetelen rossz társaságnak lett titulálva, és kerülendő volt továbbra az a testvér, akinél "helytelenséget" (pld. "világi" zenét) véltek felfedezni.


Nem hiszem, hogy a magyar kultúra és néphagyomány nevében bármely magyar királyság-teremben pld. csárdást lehetne táncolni.


Pár éve voltam Veszprémben egy körzetkongresszuson, ahol egy népviseletbe öltözött testvérnőn szabályosan megrökönyödtek a testvérnők, mire kiderült, hogy külföldről (!) jött haza látogatóba, büszke a származására, ezért öltözött így.

A "kedves" magyar testvérnők "helyreigazították", hogy Jehova népe egységes, minket nem az öltözékünk, a hagyományaink, hanem a Jehovába vetett egységes imádatunk köt össze az egész világon.

2019. febr. 25. 15:22
 33/38 anonim ***** válasza:

Vidiripi, én erre a kommentre reflektáltam, ez miatt írtam:Gartulálok Neked. Akkor sem fogod tudni Jehova népét feloszlatni, Hitler is megpróbálta, pedig neki nagyobb "hatalom" volt a kezében....


Tehát a tanúk azt hiszik, hogy a kérdező a saját maguk által készített videóval akarja a szektát feloszlatni.

2019. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de "ritka értelmes" vagy.


A kérdésemhez belinkelt videót Jehova Tanúi készítették, sőt a "Bohémrapszódiás" valamint az atlantai világkongresszuson készült "Ének az esőben" valamint a "börtönöst" videókat is.

Te azt sugallod a válaszoddal, hogy a "hitehagyottak" készítenek lejárató kampányvideókat a tanúk "feloszlatása" éljából.


Figyelj, ez ugyanolyan hazugság !!! , mint ahogy hazugság a szervezet tanítása, bibliája sőt a nagy "világraszóló" szeretete is!


Nem kell lejáratni benneteket, megteszitek ti azt magatoktól is!


[link]

2019. febr. 25. 16:23
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Gartulálok Neked. Akkor sem fogod tudni Jehova népét feloszlatni, Hitler is megpróbálta, pedig neki nagyobb "hatalom" volt a kezében...."


Amennyiben én akarnám feloszlatni Jehova tanúit akkor azt nem így tenném. Kedves felebarátom gondolj már bele? Szerinted hány ember olvassa el az én kommentjeimet? Azt hiszed hogy tömegek, százezerek vagy akár milliók? Hát nem!

Pont te hiszel ilyesmiben? Hiszen te vagy egy szervezet tagja, neked kellene azt látni és sokkal jobban tudni hogy mi szükséges egy olyan dolog terjesztéséhez amely szívügye az adott illetőnek. Itt ez az oldal egyáltalán nem erre való hogy hogy ezt az egyszerű tényt nem vagy képes felismerni? Egy az hogy az egyes kérdések látogatottsága az kicsi! És a vallásé pedig még kisebb erre nagyon jó példa az hogy évek óta ugyan azok a személyek írogatnak válaszokat a kérdésekhez. És igen én is köztük vagyok. Persze vannak új személyek de elenyésző a számuk ez nem egy tömegesen látogatott oldal mint valami hírportál. Akár hogy is nézzük az itteni témák réteg témák tehát csak bizonyos embereket fognak érdekelni értelem szerűen azokat akik valamilyen módon kapcsolatban vannak a vallással vagy kapcsolatba kerültek vele!

A felosztáshoz szervezés kell barátom. És te mit aki tagja egy szervezetnek ezt jobban kellene tudnod.

Vannak külön oldalak amiket ex-Jehova tanúk hoztak létre. Nem is egy ilyen van.

1. én nem vagyok ex-Jehova tanúja! Sokáig jártam a tanúk közé de soha nem keresztelkedtem meg hála Istennek!

2. Eszem ágában sincs feloszlatással foglalkozni. Minek? Időpazarlásnak tartom, sokkal fontosabb dolgok vannak amikre fordítom az időmet! Persze ez nem jelenti azt hogy ha tehetem nem fogom felhívni az emberek figyelmét az általam is megtapasztalt dolgokra de hogy életem minden perce erről szólna. Ugyan már!

3. Amúgy köszi hogy ennyire hiszel benne hogy én egymagam képes lennék feloszlatni egy egész világméretű szervezetet. Azért nem semmi hogy ilyesmit kinézel belőlem. Komolyan mondom irigylem hogy ekkora hited van! Ekkora hittel hegyeket lehetne megmozgatni. Nekem nincs ebben ekkora hitem. Meg nekem elég annyi is hogy elbeszélgetek olyan emberekkel akiknek tényleg van szüksége segítségre és egy kicsit tudok nekik segíteni. De mint korábban is írtam ezek inkább olyan emberek akik még nem Jehova tanúi! Bár be kell vallanom hogy ez is inkább korábban volt jellemző mert az elmúlt 1 évben talán ha egy ember akadt! Szóval nem igazán nagy a tolongás!

Megjegyzem pl. a helyi Jehova tanúi közösség itt a városban ahol élek a 70-80 főről lecsökkent 30-40 főre.

És ez nem nekem köszönhető. Ebben van kiközösítés erkölcsi okokból, házasságtörés és azt mondom hogy ez teljesen jogos. Aztán van sajnos halál eset is. Meg van olyan hogy a srác lelépett a szervezettől mert elege lett, kiment külföldre. Aztán olyan is van hogy egy egész család elköltözött. Ők Jehova tanúi maradtak csak a jobb lehetőségek miatt elköltöztek és ez nem csak a megélhetésre de a Jehova tanúi közösségre is igaz! Kerestek egy másik közösséget! Ennyi!


Kérdező!


"Ha busszal utaztunk például kongresszusokra, Bételbe, akkor is végig királyság-énekeket énekelhettünk, kongresszusi szünetekben is elképzelhetetlen volt más zene lejátszása."


Ez teljesen érthető! Ebben nincs is semmi rendkívüli. De az hogy társas összejövetelen egy kicsit sem lehet felszabadultabban létezni az már durva. És ezzel nem azt mondom hogy el kell menni az ízléstelenség irányában vagy világi módon kell viselkedni, de azt igen hogy kötetlenebbül kellene hozzá állni a dolgokhoz.

Pl. itt Magyarországon elképzelhetetlen hogy a Királyság teremben egy összejövetel után közös sütizés és teázás legyen! Külföldön ennek hagyományai vannak Jehova tanúinál. (ugye micsoda egység van, baromság) Egyszerűen annyira elmennek a leuralás világába hogy az elképesztő! Nem csoda hogy annyi tanú depressziós meg mindenféle lelki bajaik vannak!

Amikor én jártam a tanúk közé szerveztek biciklis kirándulásokat. Egyetlen ember volt aki vesződött ennek szervezésével az egyik vén. De ha ő nem csinálta akkor senki más nem vállalta pedig ezek jók voltak én is voltam velük nem is egy alkalommal. Pedig egy ilyen alkalom az közösségépítő Az biztos!

2019. febr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
34: ez kinek szólt?
2019. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Annak a Jehova Tanújának aki 20%-on áll, - másképp nem tudom megnevezni - mivel névtelenül kommentel és így nagyon nehéz korrekt párbeszédet folytatni azzal, akinek az adott válasz szól.


Ha te vagy, aki privátban többször is írtál nekem és ma letiltottál, nagyon sajnálom, mert ott teljesen más tényeket közöltél magadról, tehát már ott se voltál hozzám őszinte.


Én mindig vállaltam amikor Jehova Tanúja voltam, sőt a mai napig nem titkolom, mindig elmondom minden fórumon.

2019. febr. 25. 21:24
 38/38 Rachel Warner ***** válasza:
Hát kérdező,hívhatod őt Living Witness-nek,Opendoor-nak,Coccomacinak vagy Ornela Mutti-nak,mivel véleményem szerint ez mind a 20%-ost takarja,lehet válogatni ;P
2019. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!