Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti miért vagytok vallásosak?...

Ti miért vagytok vallásosak? Miért nem vagytok vallásosak? Számotokra mit jelent a hit?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre. Miért hisztek,mióta...akár történetet is mesélhettek. Bármilyen vallási felekezetbe tartozól miért? Miért vagy ateista?

A végére azért ha lehet a korotokat írjátok oda.

Előre is köszi :)


2019. febr. 21. 21:41
1 2
 11/17 anonim válasza:

Lényegében akik nem hisztek Istenben, abban hisztek, hogy nincs Isten, és az ateizmushoz kell a legnagyobb hit, mert elhinni azt, hogy volt egy nagy bumm, előtte meg semmi és ennyi minden lett a semmiből - ahhoz nagy hit kell.


magam részéről igyekszem következetes lenni: ha egyszer hiszek Istenben, megpróbálok úgy élni, de ez nem jelent önfényezést és bigott vallásosságot, csak hogy egyszerűen ne éljen senki önpusztító életet és ne tegyen tönkre másokat. Annak nem látom értelmét, hogy valaki inkább hisz Istenben és mégis úgy él mintha nem létezne semmi erkölcsi norma.


kedves 6-os, köszi, hogy részletesen leírtad, hogy mit nem szeretsz és miben hiszel.

Azt írod, hogy nem szereted, hogy állandóan azt mormolják, hogy bűnös vagy, de azt sem szereted ha egy bűn egy sajnálommal el van intézve, hogy Isten megbocsátotta. Eközött a két állítás között van némi ellentmondás: mert az elsőben a bűnt kérdőjelezed meg, a másikban pedig a bűnért járó büntetést hiányolod. Egyébként pont Isten szeretetéről szól számomra vallás, és a szeretet megbocsátó és irgalmas, ez a rossz oldal logikája: először azt mondja nincs bűn, majd utána miután elkövetted büntetésért, megtorlásért kiált. Egyébként meg mindenki bűnös valki jobban valaki kevésbe: Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket.” Jézus mondta.


Nem értem miér érzed magad szarul a esküvői templomi szertartáson és temetésin is, valójában egyiken sem kellene magadat szarul érezni. A temetésin azért nem, mert hiszünk abban, hogy az ember teste enyészik csak el, míg a lelke üdvözül Isten kegyelméből, magyarul nincs vége létnek a halállal, ez vigasztalás és nem szar érzés.


Végül megvallod a hitedet Istenben: DE hiszek Istenben úgy, mint egy teremtő energiában. Valamiben -amiről bár nem tudom pontosan micsoda- aminek köszönhetjük az életünket,aminek köszönhetően van a föld is. - Ha így van, akkor magad módján vallásos vagy, és igen a vallások közös nevezője a szeretet és abban kell fejlődni. Kívánom, hogy ismerd fel annak az örömét, hogy a Teremtő gyermeke vagy, akinek mindannyian köszönhetjük az életünket, ahogy írtad. És senki sem kényszerít arra, hogy templomba járj, lélekben elmélkedni, imádkozni mindenhol lehet.

F/32

2019. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Rachel Warner ***** válasza:
Elegem lett a képmutatásból. Persze,nem mindenkinél láttam ezt a hívők közül és tudom,hogy a saját jelleméért mindenki maga felel,de akkor is furcsa véletlen,hogy az ilyen önjelölt, bíráskodó, nagyképű, ítélkező,beképzelt emberek főleg valamilyen vallásból valók. A vallás hiteti el velük,hogy kiválasztottak,hogy különlegesek,hogy az előírt erkölcsi szabályokat csak ők képesek betartani,hogy mások körülöttük mind gonosz emberek és ebből fakad az a sok jellemvonás,amit fentebb soroltam. Én meg meguntam,főleg,hogy nem is volt tapasztalati bizonyítékom bármilyen isten létezéséről. Nem kaptam választ a kérdéseimre,csak ész nélkül belementem,mert nehéz helyzetben voltam. Most is abban vagyok,csakhogy most már nem értem be az "isten szeret" rizsával. Először is van isten? Ha igen,melyik? És egészen biztosak vagyunk benne,hogy szeret?
2019. febr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vallásos, mert nincs szükségem vallásra, mert képtelen vagyok elhinni a vallások tanait, és mert az a minimum, hogy bizonyítékokra vágynék az istenfélék létezésére és egyéb csodákra, mely bizonyítékokat a vallások nem tudnak megadni vagy elég gyenge lábon állva próbálnak megadni, és mert bár nincs még bizonyítva a tudományos elmélet az élet vagy a világ keletkezésére, de a már létező elméletek vagy próbálkozások sokkal logikusabbnak tűnnek, mint bármiféle vallási megközelítés. Ettől függetlenül tudom, hogy mindenki vágyik a magyarázatokra, fogódzókra az életben, és az emberek nagy része ezt valamiféle vallásban találja meg (mindenki másban), nincs ebben semmi rossz, legalábbis bizonyos határok között. 41/L
2019. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Alain Delon ***** válasza:
11: És istenke hogy lett? Csak nem egy "bumm" eredményeként?
2019. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Potyondi Gergely ***** válasza:
Isten mindig is volt, most is van és örökké lesz.
2019. febr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

A világegyetemről azt tanítja modern fizika, hogy folyamatosan változik, tágul, ami visszavezethető egy kezdeti pontra. Ezzel szemben Istenről azt valljuk, hogy van, nem értelmezhető volt és a lesz. Egyébként a téridőről biztos hallottál már, az idő mint olyan az anyagi világban van, ahhoz kapcsolódik de van antianyag is (Az antianyagban az atomot a proton, neutron és elektron helyett azok antirészecskéi, az antiproton, antineutron és pozitron építik fel. Közönséges anyaggal találkozva megsemmisül mindkettő (lásd: annihiláció) és energia szabadul fel elektromágneses sugárzás (fotonok) formájában. A folyamat fordítva is lejátszódhat, amikor nagy energiájú fotonok anyagrészecske–antianyag-részecske párokat hoznak létre.


Antianyagot (pontosabban antihidrogént) mesterségesen első ízben a CERN-ben sikerült előállítani és megfigyelni 1995-ben (Low Energy Antiproton Ring, LEAR).

2019. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
még annyi, hogy az antianyag időben visszafelé halad, ezért jelenleg nincs látható nyoma.
2019. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!