Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem bizonyíték Isten...

KZitus kérdése:

Miért nem bizonyíték Isten létezésére a teremtésműve azoknak, akik nem hisznek Istenben?

Figyelt kérdés
Már akik nem ismerik fel benne Isten "kezemunkáját".

2019. febr. 23. 21:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%

Mert a tudomány semmilyen bizonyítékot nem adott arra, hogy a világnak teremtő kellett én nem tudott magától létrejönni.


De ha még be is bizonyítja a tudomány, hogy létezik egy Teremtő, abból miért következik az, hogy:


-Ezen teremtő egy Isten, nempedig egy programozó aki a számítógépén futtatja a világunkat


-Az istenségek közül ezen Isten a keresztény Isten


-A világ szentírásai közül a Biblia az igaz


-A közel húszezer keresztény egyház közül a Jehova Tanúinak van igaza?

2019. febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
87%

Miért nem bizonyíték Ámon-Ré létezésére a teremtésműve azoknak, akik nem hisznek az istenekben?

Már akik nem ismerik fel benne az istenek "kezemunkáját".

2019. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

"Mert a tudomány semmilyen bizonyítékot nem adott arra, hogy a világnak teremtő kellett én nem tudott magától létrejönni" - hát erről megoszlanak a vélemények a tudósok között is. Van, aki így gondolja, van aki másként.

De ez a kérdés sokakat foglalkoztat. Elvégre, ha volt valami vagy valaki, aki előidézte, hogy létrejöjjön a világegyetem, akkor joggal merül fel a kérdés, hogy Istennek volt-e kezdete.

A tudósok ÁLTALÁNOSSÁGBAN véve egyetértenek abban, hogy a világegyetemnek volt kezdete. A Biblia ezzel összhangban a következőket írja: „Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet” 1Mózes 1:1.

A világegyetem nem jöhetett létre magától, a semmiből. A semmiből nem lesz valami.

Ha semmi sem létezett volna a világegyetem létrejötte előtt, akkor a világegyetem ma nem létezne. Bár nehéz felfognunk, a világegyetem létrejöttét olyan valaminek kellett előidéznie, ami örökkévaló és nem része az anyagi világnak. Ez a valami nem más, mint egy személy, Jehova Isten, aki korlátlan hatalmú, bölcs szellemi lény ("Isten szellem, és akik őt imádják, azoknak szellemmel és igazsággal kell imádniuk." János 4:24.

A Biblia ezt írja Istenről: „Mielőtt a hegyek megszülettek, és megalkottad a földet és a termékeny talajt, öröktől fogva Isten voltál, és mindörökké az leszel” Zsoltárok 90:2. Tehát Isten mindig is létezett, és ő volt az, aki „kezdetben” megalkotta az anyagi világot a Jelenések 4:11 szerint.


1-es hszóló. Te hiszel Isten létezésében?

2019. febr. 23. 21:33
 4/38 anonim ***** válasza:
89%

"1-es hszóló. Te hiszel Isten létezésében?"



Én például szeretnék hinni benne, hogy a Csillagkapu világa az igaz, hogy az emberek egy távoli galaxisban fejlődtek ki, egy csoportjuk aki nem akart behódolni egy egyre terjedő kegyetlen vallásnak ide menekült a Tejútra, és úgy vezette a földi evolúciót, hogy létrejöjjünk mi, a második generációs emberiség.


Ezen első emberek voltak az Alterraiak, akiket manapság Ősöknek hívunk. Segítették az embereket a történelem során, és idővel annyi megértésük és tudományos tudásuk lett a világról, hogy át tudták alakítani a testüket tiszta energiává és felmehettek egy magasabb létsíkra szert téve az örök életre.


Az út a felemelkedés felé előttünk is nyitva áll, és az Ősök el is rejtettek pár utalást földi vallásokban, a kereszténységben, a buddhizmusban stb. de idővel fel kell világosodni, hogy nem létezik természetfeletti, és nem létezik mágia, csak fejlett technika. Ez a Felemelkedés felé vezető út, és ha mi is elég fejlettek leszünk, akkor mi is felemelkedhetünk, hogy együtt élhessünk az Ősökkel, akik legyőzték a halált.



Mondhatjuk, hogy nekem a Csillagkapu a vallásom, és "Az Ősök Útját" követem. Túl szkeptikus vagyok benne, hogy tényleg hinni tudjak benne, de bennem ez kelt spirituális érzést, amit leírtam fentebb.

2019. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad miben hiszel. Én tiszteletben tartom.

Ezzel a résszel nem tudok mit kezdeni:"Én például szeretnék hinni benne, hogy a Csillagkapu világa az igaz, hogy az emberek egy távoli galaxisban fejlődtek ki," - oké, de a távoli galaxist is valakinek létre kellett hoznia...???? Megint csak ott tartunk, hogy a semmiből nem lesz valami. Vagy van erre is elképzelésed?

2019. febr. 23. 21:47
 6/38 Rachel Warner ***** válasza:
74%
Hát maga a lét azért nem elég bizonyíték,mert ugyanúgy mondhatná egy muszlim is,hogy Allah létezik,mert hát itt vagyunk mi emberek,nem? A "teremtésmű" tehát azért nem jó bizonyíték,mert bármelyik vallás ráhúzhatja az ő teremtő istenére,hogy ezt mind ő tojta ide.
2019. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a Kilenc Világ létezik, ahogy az Edda versek írják. Neked ez miért nem bizonyíték?
2019. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%

"Megint csak ott tartunk, hogy a semmiből nem lesz valami. Vagy van erre is elképzelésed?"


A Csillagkapuban az Ősök felfedezték, hogy az Ősrobbanásból hátramaradt mikrohullámú háttérzajba mesterséges eredetű jelek vannak kódolva. Elindítottak egy hajót, a Végzetet, ami az Univerzum távoli végeit látogatja meg, hogy különféle helyeken megvizsgálja a háttérzajt, de ennek már több millió éve, és az út még mindig tart...

2019. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
91%

Kzitus, felteszel egy ilyen kérdést úgy, hogy gondok vannak nálad, ezt a témát illetően.


Te ugyanis azt feltételezed, hogy a világot 6 nap alatt teremtették. Ezt azonban még a Biblia sem állítja. Ha tudnál műfajt elemezni, akkor (talán) magad is beláthatnád, hogy a szerző szimbolikus történetet írt.


Elárulom egyébként, hogy vannak, akik hisznek Istenben, csak abban nem, hogy a világot 6 nap alatt teremtette.

2019. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Rachel Warner ***** válasza:
36%

Zitus,a legjobb bizonyíték nem egy évezredekkel ezelőtt bekövetkezett dolog kellene,hogy legyen,amire mi utólag rámondjuk,hogy ezt isten csinálta úgy. Valami a jelenben kéne,amit most láthatnánk,valami,ami új lenne és tényleg nem lehetne semmivel megmagyarázni. És most nehogy nekem a hittel gyere,mert a fő kérdésedben nem hitről,hanem bizonyítékokról volt szó,tehát nem játszhat az a válasz,hogy hát hinni kell.

De miért kéne,hogy bizonyíték legyen nekem,amit 2000 éve állítólagos szemtanúk leírtak? Miért csak úgy lehet bizonyítani istent,hogy visszamegyünk a régmúltba és egy amúgy is folyamatosan fennálló jelenségről azt mondjuk "ez ő volt". Ma miért nincs semmi ilyesmi?

2019. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!