Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet egy ember egyszer...

Hogyan lehet egy ember egyszerre meleg és keresztény?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 11:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Akkor a bűn erősebb, mint Isten akarata vagy elrendelése? Vagy lehet mégid létezik az a rohadt szabad akarat? A többi állítás meg eretnekség?
2019. febr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az első két válaszolóhoz.


Csak úgy élhet keresztény életet, ha nem él kapcsolatban senkivel nemi téren sem.

Az új rendben pedig megszabadul az ilyen irányú gondolkodástól.

2019. febr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
63%

Én meleg vagyok és keresztény. Keresztény vagyok, mivel meg vagyok keresztelve, emellett meleg vagyok. Sok időbe telt míg elfogadtam magam ilyennek. Próbáltam szabadulni ebből, próbálkoztam lányokkal, rengeteget imádkoztam hogy gyógyuljak ki ebből, de nem ment. (Már előre hallom a gyűlölködő kommenteket, hogy nem is akartam stb.).

Azóta sikerült megbékélnem a helyzetemmel, elfogadtam, hogy ez a keresztem, amelyet cipelnem kell egy életen keresztül, és igen, bármennyire megbotránkoztatónak is hangzik: ez Isten akarata, Ő teremtett engem ilyennek. Melegnek lenni nem jó, sokkal nehezebb életünk van mint egy "heterónak", ugyan mi oka lenne bárkinek is ezt a nehéz meleg életet "választani", illetve ha lenne lehetőség ebből kigyógyulni, akkor mi oka lenne bárkinek is, hogy ne éljen ezzel a lehetőséggel?

8 éve van párkapcsolatom. A párommal teljesen hűségesek vagyunk egymáshoz. Nem élünk együtt, nem tudja rólunk senki hogy melegek vagyunk, nem mutogatjuk magunkat, nem botránkoztatunk meg senkit.

Én ráadásul a helyi egyházközség aktív tagja vagyok, rendszeresen részt veszek az egyházi szolgálatokban. Mindenki ismer és szeret engem, senki nem tudja, hogy meleg vagyok. Az emberek szemében én egy egyedülálló fiatalembernek számítok, ebben pedig semmi meglepő nincs, mivel nagyon sok hozzám hasonló korú férfi/nő van, akiknek nincs párjuk.

Emellett értelmiségi munkakörben dolgozom, ahol szintén nem tudja rólam senki, hogy meleg vagyok.

Becsületesen élem az életem, végzem a munkámat, gyakorlom a vallásomat és tisztességes vagyok a magánéletemben, mert nem repkedem ágról-ágra, nem fekszem le minden héten mással, nem csalom meg a páromat. Nem bántok senkit, nem botránkoztatok meg senkit.

Mi rosszat teszek én a fentebb leírtak fényében?

Jöhetnek a Bibliával példálózó gyűlölködő kommentek....

2019. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Ha valaki meg van keresztelve akkor az keresztény?
2019. febr. 25. 18:03
 15/38 anonim ***** válasza:
76%
Mivel tudtommal a kereszteléssel válik valaki valamely keresztény felekezet tagjává, ezért igen, az keresztény lesz, nem pedig muszlim vagy izraelita. :)
2019. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Érthető hogy a Bibliát azért utasitod el és nevezed gyűlöletnek ha valaki abból mond ellent az életmódodnak mert Isten érthető módon leírja mi a baja ezzel a dologgal!!!


A keresztény jelző mögött van szellemi tartalom az nem csak egy kitűző amit kirakok a ruhámra vagy azt mondom magamról mindenkinek hogy keresztény vagyok.

Ugyanúgy van szellemi tartalom a Bűn és a Törvénytelen életmód mögött akkor is ha megpróbálod a tetteidet összekapcsolni a személyiségeddel Isten szeret téged de ezt az életmódot nem !!!



Apcs 11:26 És lőn, hogy ők egy egész esztendeig forgolódtak a gyülekezetben, és tanítottak nagy sokaságot; és a tanítványokat először Antiókhiában nevezték keresztyéneknek.


Keesztény:

G5546   ὁ Χριστιανός, -οῦ

(ho Khrisztianosz ú)

Krisztus követője, Krisztushoz tartozó, keresztény



Hogyan lehet valaki Krisztus követője és Krisztushoz tartozó ezzel az életmóddal???

2019. febr. 25. 18:51
 17/38 anonim ***** válasza:
54%

Hm... "ezzel az életmóddal"... mintha valami alkoholista léhűtő emberről lenne szó... "életmód" :)

Szerintem pedig inkább te hagyj fel más emberek bántásával. Ha te nem vagy meleg, akkor miért foglalkoztat téged ez a téma? Én csak mosolygok ezen, de vannak olyan melegek, akik az ilyen magadfajta emberek sorait olvasva távolodnak el Istentől, mert elhiszik, hogy Isten utálja őket. Szóval csak óvatosan a szavakkal! Ha hozzájárulsz egy ember hitehagyásához, az bizony elég nagy bűn.

Ja, és mi lenne, ha mindezt az energiát, amit arra fordítasz, hogy itt a gyakorin ítélkezz mások fölött, ezt mondjuk arra fordítanád, hogy meglátogatsz egy magányos idős embert vagy segítesz valakin, akik nélkülözik... mennyivel szebb lenne a világ...

2019. febr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
61%

"Én meleg vagyok és keresztény. Keresztény vagyok, mivel meg vagyok keresztelve,"


A keresztelés szertartása önátadás nélkül nem tesz kereszténnyé, a melegség meg bűn gyakorlás és kirekeszt a keresztény közösségből.

Az hogy valakinek vannak meleg késztetései, de küzd ellene és nem engedi érvényre jutni, attól még lehet keresztény. De ha megéli ezeket a hajlamokat, akkor szembe megy Isten teremtői rendjével, és abban megmaradni a kárhozat útjának járása!


De mintha nem tudnák ezt ezek az emberek. De tudják, mégis erőltetik a nézeteiket, mutatja, hogy nincs bennük Isten szelleme.

2019. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Wesler ***** válasza:
55%
Emberek, itt jobban szórakozom, mint egy Hadházi László fellépésen. xD Meleg vagyok és keresztény, keresztény vagyok mert meg vagyok keresztelve. Ti néha isztok vizet is vagy csupán a mariska meg a kemény szesz jöhet szóba? xD
2019. febr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
66%

"és abban megmaradni a kárhozat útjának járása!"


Szerintem a kárhozat útja pontosan ez a mások felett ítélkező viselkedés. Ha megkérdezel egy kevésbé vallásos embert hogy miért nem gyakorolja a vallását, nagy valószínűséggel azt fogja mondani, hogy nem bírja az ilyen bigott, szűklátókörű embereket. És szerintem, ha te a rossz példáddal hozzájárulsz ahhoz, hogy valaki eltávolodjon Istentől, az még csak igazán a kárhozat útja.


Innentől nem kommentelek többet, vannak emberek, akikkel fölösleges vitatkozni... okos enged, szamár szenved.

2019. febr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!