Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért kivételezett...

Isten miért kivételezett Ábellel ha tudta hogy ez csak vitát fog szülni kettőjük között?

Figyelt kérdés

Úgy értem... Ha szülő vagy és van két gyereked akik hazajönnek az óvodából két rajzzal amit neked készítettek, nem fogod az egyiket kirakni a hűtőre a másikat meg kukába dobni még csak abból a célból sem, hogy "próbára tedd" a gyereked szeretetét irántad. Mert tudod hogy ez parasztság.

Akkor ennek a színjátéknak, meg utána megkérdezni "miért csüggeszted le a fejed" hülyeségnek volt értelme?

Azontúl. Bújdosásra kényszeríteni Kaint de megengedni, hogy utódokat hozzon létre nem baromság? És mégis kivel hozott létre utódot, ki elől bújdosott és menekült mikor csak Ádám és Éva volt a földön?



2019. márc. 14. 05:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Tehát Kain a maga elgondolásából, magaválasztott módon áldozott, Ábel pedig az Isten által lefektetett rend szerint.
2019. márc. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Lux morulus ***** válasza:

Elolvastam a válaszokat; és mint oly sokszor már így most is, szinte szégyenlem, hogy ember vagyok.


Most csak a történetre fókuszálva, nem volt kevesebb Káin áldozata. Mitől lenne kevesebb? Vagy miből gondolják a válaszolók, hogy értéktelen, nem jól megválasztott áldozat volt?


Milyen isten már az, aminek az a jó áldozat, ha vért locsolnak az oltárra és húst égetnek, mert az a kedves "szag" neki? Mondjuk ez a tény soha nem zavarta az Ábrahámitákat, inkább szemellenzősen magyarázzák a nyilvánvaló rosszindulatot.

2019. márc. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
A növényt ha lemetszed újra kinő. Ezzel párhuzamban Jézus ha meghal...újra feltámad. Sántikál a dolog. Kain a megátkozott földön is verítékes munkával képes volt növényt termeszteni és eleve a növény volt az ember eledele. Tehàt lehetne azt is mondani, hogy Kain jelképesen Isten hatalmát és erejét, nagyságát szerette volna még hatalmasabbá tenni és mintegy táplálékként felajánlani. Ez perce csak spekuláció, arra koncetráljatok amit fent említek Jézusról
2019. márc. 16. 06:19
 14/23 anonim ***** válasza:
A feltámadás nem természetes dolog, a növény élete nem ért véget a metszés által. Krisztusé igen.
2019. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Lux morulus ***** válasza:
Hogy hogy véget ért? " Oszt hun van a lélek?" Hogy ért volna véget? Sem az övé, sem a másé.
2019. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Mellőzzük a vitát, és ne menjünk bele a platóni filozófiába se, ezért korrigálom magam: három napra a földi élete véget ért.


Mellesleg, ha valakinek az szorult be Kain és Ábel kapcsán, hogy Isten személyválogató és igazságtalan, az a tapasztalat szerint továbbra is ezt fogja gondolni.


Kain pedig testvérét vette el, Ádámnak és Évának ugyanis lányai is születtek (ld. Jubileumok könyve). Bújdosott, mert megbélyegzett lett, mivel embergyilkos volt, és félt a vérbosszútól.

2019. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Azért volt hibás Kain áldozata, mert Isten véráldozatot kívánt tőlük, így mikor Ábel állatáldozatot mutatott be az Atyának, akkor neki is állatáldozatot kellett volna bemutatnia.


Ádám és Éva is azért kapott bőrruhát, mert Isten állatokat áldozott fel, így fedte be őket ruhával, véráldozat árán.

Ezek a véráldozatok már Jézus véráldozatainak az előképei, amit Káin nem mutatott be.

2019. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Szóval az első gyilkosság a földön Istentől származott? Sőt, neki elvárása volt a gyilkolás?
2019. márc. 17. 11:13
 19/23 anonim ***** válasza:
58%

Szerinted kit kell jobban sajnálni?

Embereket vagy állatokat?

Isten a saját Fiát áldozta fel az emberekeért, pedig mi emberek is csak a teremtményei vagyunk, ugyanúgy, mint az állatok.

Szerintem túltolod ezekkel a kérdésekkel a témát, és nem veszed komolyan Jézus váltságáldozatát, amit pedig teérted is tett! Jézust emberek! gyilkolták meg, te pedig egy állatot sajnálsz?


Bocs, akkor én is többszörös gyilkos vagyok, mert leöltem a csirkét a mai vasárnapi ebédhez?

2019. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nem kell sajnálni senkit mert az vagy jön nálad vagy nem. Olyan mint a szeretet azt sem tudod erőszakkal érezni.

Jézus áldozata nagy volt. Biztos fájt neki fizikailag, de nem élt éhezőként Afrikában, nem élt üldözöttként a földön sehol, nem volt rákos beteg, sem leprás. Még mindig nem érted?

Isten létrehozott egy világot ahol bűnözni tudunk, majd leküldte a fiát egy percre a földre az ő végtelen életéből. Tudott volna létrehozni olyan világot mint amilyet Jézus halálával ígért (0 fájdalom, örökélet, boldogság) de nem tette meg. Nem Jézust áldozta fel érted vagy értem hanem azt a sok szenvedő, ártatlan gyereket akinek fogalma sincs a bibliáról mert más kultúrában él.

Túltolom a gondolkodást. Gratulálok, ettől értelmesebb dolgot nem is tudnál mondani

2019. márc. 17. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!