Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért kivételezett...

Isten miért kivételezett Ábellel ha tudta hogy ez csak vitát fog szülni kettőjük között?

Figyelt kérdés

Úgy értem... Ha szülő vagy és van két gyereked akik hazajönnek az óvodából két rajzzal amit neked készítettek, nem fogod az egyiket kirakni a hűtőre a másikat meg kukába dobni még csak abból a célból sem, hogy "próbára tedd" a gyereked szeretetét irántad. Mert tudod hogy ez parasztság.

Akkor ennek a színjátéknak, meg utána megkérdezni "miért csüggeszted le a fejed" hülyeségnek volt értelme?

Azontúl. Bújdosásra kényszeríteni Kaint de megengedni, hogy utódokat hozzon létre nem baromság? És mégis kivel hozott létre utódot, ki elől bújdosott és menekült mikor csak Ádám és Éva volt a földön?



2019. márc. 14. 05:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A sok éhező, szenvedő gyermek életéért nem Isten a hibás, hanem az emberek saját maguk felelősek a szenvedésekért és az igazságtalanságokért.

Isten egy tökéletes világot teremtett az ember számára, amit az ember nem értékelt és visszautasította Isten gondviselését és irányítását, ennek a következményeit viselik azóta az emberek.

Te olyan gondolkodással bírsz ahol az ember saját magát állítja a középpontba, de Istentől kéri számon az ember tetteinek a következményeit.

2019. márc. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Lux morulus ***** válasza:

19#


Igen. Többszörös gyilkos vagy. Elmagyarázzam?


21#


Te meg egy vallás sérült vagy. Elmagyarázzam?


Nem hiszem , hogy megértenétek.

2019. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én voltam a 19-es és 21-es válaszoló is.

Igen, elmagyarázhatnád.

2019. márc. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!