Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnék én is Jehovata...

Hogyan lehetnék én is Jehovatanu? Kerem CSAK olyanok válaszoljanak, akik szintén a HITgyülekezetbe járnak!

Figyelt kérdés
Köszönöm
2019. márc. 17. 20:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Akkor én pont alkalmas vagyok, hiszen én is mormon vagyok.
2019. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az nemérdekel
2019. márc. 17. 20:30
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A hit gyülibe ne a Jehova tanúi járnak, az egy teljesen másik felekezet.
2019. márc. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Erre (is) szokták azt mondani, hogy "két kapura játszik"... :D
2019. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Neked nincs fogalmad arról, hogyan jehovisták nem egyenlők a hitgyülisekkel, ugye?
2019. márc. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem két ajtóra játszik, a Jehova tanúja? :)
2019. márc. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
South Park. 7. évad 12. rész.
2019. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező,


Szíves engedelmeddel segítek megkülönböztetni a két közösséget.


A Jehova Tanúi nem hisznek Jézus Atyától való születésében, hanem ezt tagadják, teremtménynek gondolják, sőt Mihály angyallal azonosítják.


Továbbá a JTk tagadják a Szent Lélek személyét, az szerintük csak egy személytelen erő.


A JTk nem hisznek Jézus kereszthalálában sem, ők ugyanis kínoszlopnak gondolják a kivégzőeszközt, amit használtak.


A JTk tagadják a pokol létezését, holott erről Jézus világosan tanított, ez a tanítása szerepel az evangéliumban.


A Hit Gyülekezetébe járó keresztények hisznek Jézus Atyától való születésében, a Szent Lélek személyében, a pokol létezésében, Jézus keresztre feszítésében és feltámadásában, megdicsőülésében.


Ha ezek után Jehovatanu akarsz lenni, akkor menj oda egy Őrtorony újságos állványhoz valamelyik aluljáróban. Ha keresztény szeretnél lenni, és a Hit Gyülekezetébe járni, akkor Istentől indíttatott szívbéli megtérésre lesz szükséged. Ha a megtérés után megtermed a megtérés gyümölcseit, azaz megváltozik az életed, megutálod és elhagyod a bűneidet, és jó gyümölcsöket teremsz, akkor részesülhetsz a bemerítésben/vízkeresztségben.


Remélem, hogy segítettem! Isten áldjon meg!

2019. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Előttem szóló:

(Kolosszé 1:15) . . .az egész teremtés elsőszülötte;

"Jehova Tanúi nem hisznek Jézus Atyától való születésében, hanem ezt tagadják, teremtménynek gondolják,.."


Ha megfigyeled, akkor minden ami Istentől született, azt Teremtésnek nevezzük.

Ennél fogva, ahogy többen is, szavakon lovagolva tévesen állítod, hogy mi Tagadjuk Jézus, Istentől való születését. Minden ami létezik, akár élő, akár nem, Istentől született, vagy teremtett. Egy és ugyanaz a jelentése.


Jehova Tanúi, azt a tanítást ne fogadják el, amit a Biblia nem tanít annak, amit mások annak vélnek, vagy gondolnak, Ugyan akkor Isten nem hozott létre, vagy működtet PL: kín helyet, amit pokolnak neveznek.

Jézus pedig nem tanított ilyet.


Valaki csodálatosan leírta egy másik kérdésben, hogy az "örök" gyötrelem, nem lehet valódi élőket kínzó hely, mert Isten senkinek nem gyönyörködik a szenvedésében, és a bűn, amit elkövetett, nincs egyenes arányban a büntetéssel, ha így volna.

Isten az embernek a halált, vagy is a nemlétezést szabta ki büntetésül, mivel érdemtelen az életre.

az élet pedig ajándék, amit büntetésre nem használ szerető Istenünk.

2019. márc. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 imakommandós ***** válasza:
75%

Kedves kérdező remélem már érzékelhető a különbség.


Kedves Ornella Muttinak reagálnék:

"Ha megfigyeled, akkor minden ami Istentől született, azt Teremtésnek nevezzük."


Nem látom, hogy ezt jelentené ez a vers, sőt elég nagy ellentétben van a Jehova tanúk állitása a Biblia más részeivel. Mondhatni eretnekség (panteizmus). Ha az egész teremtés közvetlen Istenből született volna, akkor a világ Istennel azonos minőségű lenne és elméletileg előfordulhatna, hogy az Istentől való születés folyamata megforditható lenne és a vele azonos minőségű világ részeiből Isten születne. Ti azt állitjátok, hogy szavakon lovagolunk, én meg azt látom, hogy relitivizáljátok a szavak jelentèsét. A teremtett világot egyedül Isten beszéde kapcsolja össze Istennel, egyedül a Logosz által részesül a teremtés Isten lényegéből, amiről a Biblia hangsúlyosan állitja, hogy született és nem teremtés. A teremtés célja, hogy az ember képes legyen az isteni természet befogadására a Logosz által, és belőle mint romolhatatlan magból szülessen újjá és így váljon Istentől születetté. Erre utal az a fenti vers amit Jehova tanui félremagyaráznak.



Na akkor mégegyszer, minden ami teremtés Istentől született?


Ján 1:12 Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek;

Ján 1:13 Akik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.


Akik befogadják Őt azoknak ad hatalmat, hogy Isten fiai legyenek. Jézusban válik mindenki Istentől születetté.

2019. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!