Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnék én is Jehovata...

Hogyan lehetnék én is Jehovatanu? Kerem CSAK olyanok válaszoljanak, akik szintén a HITgyülekezetbe járnak!

Figyelt kérdés
Köszönöm
2019. márc. 17. 20:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Előttem szóló.


Nem azt írtam, hogy Istenből született, hanem Istentől.

Így nem is egyenrangú senki a Teremtővel, még Jézus sem.

Akik pedig ilyen módon születnek újjá, vagy is égi feltámadásban részesülnek, azok olyan életformában fognak élni, mint a Többi fiai az égben. Halhatatlanságot kapnak ahogy Jézus is.


A fiúi örökbe fogadás, nem egyenlő az Isten más gyermeki kifejezéssel, mert azok nem az égben fognak élni, és nem kapnak halhatatlanságot.

Eredetileg nem is volt tervben ez, hogy emberek égi életűek lesznek. A Héber iratok, vagy is az ószövetség nem is ír ilyesmiről.

A későbbiekben lett ez elhatározva, és ezt közölte is az írásokban, hogy néhányan kapnak ilyen lehetőséget.

2019. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Jehovista kontra Isten szava:

Így nem is egyenrangú senki a Teremtővel, még Jézus sem.


Én és az Atya egy vagyunk.

2019. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Az előttem szóló elfelejti, hogy ez, nem azt jelenti, amit Ő gondol.

Ugyanis versekben felszólítja a követőit, hogy Ők is olyan egyek legyenek, ahogy Ő az Atyával egy.

Jézus itt a testvérek közötti egységre hívja fel a figyelmet, és nem arra, hogy Ő az Atyával egy Személy.

A következő versben pedig cáfolja az általad írottakat:

(János 14:28) . . .Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam.


A kontra nem jött be.

2019. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem felejtettem én el semmit, csak épp az ördög torony úgy tanít, hogy ja hát ezt nem kell ám komolyan venni, mert nem így értette!

Tévedhetetlen az ördögtorony? Nem az, hisz állandóan igazit, meg nem ért, meg azt hazudja, hogy még nem jött el a világosság. Ja kérem, tavaly még másféle világosság volt, idén megint új. A tavalyi jehovisták bár azt hitték világosságban vannak, mert ezt kamuzta az ördög

torony, mára kiderült, hogy mégis csont sötétben jártak.

De. Ezt pont így kell érteni: én és az Atya egy vagyunk. Teljesen egyértelmű. Az pedig, hogy míg ember kevesebb az Atyánál, az is egyértelmű és természetes, hisz azt is írja a Biblia, hogy megüresítette önmagát. Egy angyalnak nincs hatalma, neki nincs szüksége megüresítésre.


De nekem mindegy mit hiszel, mert a Biblia cáfol téged és a tanításokat állandóan változtató ördögtornyot.

2019. márc. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

"Állandóan változtat"


Nem állandóan, hanem amikor szükséges.

S ez így van rendjén. Mert jobb mint ha hazugságban maradnánk Mi is, és az emberek is.

Amikor valamiről feltárul a valódi igazság, azt változtatni kell, és nem annyiban hagyni, mert Isten így kívánja.

Jézus sem hagyta annyiban, hogy a "vallásuk" helytelenségeket tanított már. Hanem kiigazította, és ezért nagyon kevesen követték, mert az emberek nem akartak változtatni.

Az igazság pedig többet ér, mint a megszokás....

2019. márc. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 lilla64 ***** válasza:

Egyszerű.Elmész a legközelebbi királyságterembe,és elmondod mit akarsz.

Először tanulmányozni fogod valakivel a Bibliát,vagyis egy szervezet által kiadott könyvet,aztán leszel kereszteletlen hirnök,majd ha úgy itélik,hogy alkalmas vagy az alámeritkezésre máris jehova tanúja leszel.

De akkor a Hit gyüliből ki kell lépjél,mert 2 asztalról étkezni nem lehet

2019. márc. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem állandóan, hanem amikor szükséges.


Tehát Isten képtelen valamit röpke száz év alatt világosan tanítani? Jaj, elfelejtettem, hogy a te istened ilyen, de a világ teremtője szerencsére nem.

2019. márc. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

17

"Tehát Isten képtelen valamit röpke száz év alatt világosan tanítani? "

jaj jaj.

Ez nem így működik. Nem fog egyszerre mindent feltárni, mindig mindent fokozatosan hoz felszínre, és ezt le is íratta. Minden időre meg van a megfelelő magyarázat.

Senkinek nem mondott előre el mindent.


De ahogy gondolod

2019. márc. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Baj van veled, ha azt hiszed, hogy a tanítást, ami az evangélium alapja nem adja tisztán és érthetően. Tudom, hogy Dániel könyvére gondolsz, de ott még egy gyerek is érti, hogy nem a Biblia értelme van rejtve az ember elől, hanem a jövendő.
2019. márc. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 lilla64 ***** válasza:

"Minden időre meg van a megfelelő magyarázat"

Ez igaz,a szervezet még a leglehetetlenebb dolgokat is ki tudja magyarázni.

Egy kérdésre azonban én soha nem kaptam választ.

J.F.Rutherford pásztorotok mire alapozta azt a feltevését,hogy nemsokára eljönnek a próféták? A tanúkkal ezért felépitette San Diegóba a "Hercegnő Házát",amibe aztán ő beköltözött és a nagy világválság idején-amikor az átlagos tanúk nyomorogtak-ő luxuskörülmények között élt

2019. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!