Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Ferenc pápa ezen kijelentéséről?

Figyelt kérdés

[link]


A cikk angol. Röviden a lényege annyi, hogy a pápa azt mondta egy papi visszaélés áldozatának, hogy ,,Isten melegnek teremtett és így szeret téged."


Kíváncsi vagyok a véleményekre ezzel kapcsolatban.



2019. márc. 20. 08:11
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
12%

"A keresztények inkább követik Krisztus szeretet parancsát, mint a mózesi hagyományokat"

Nem hagyomány volt, hanem törvény, Krisztus szerint pedig Isten Szava igazság.

De tessék az Újszövetségben is benne van:

1Korinthus 6:9,10

Róma 1:26

Júdás 7

2019. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
4%
A pápa is bedőlt a kamu libsi médiának. A genetikának nincs döntő befolyásoló tényezője abban, hogy ki lesz homoszexuális. A kutatások szerint mindössze 10%-ban okolható a genetika, 80%-ban pedig a környezeti hatások okolhatók. Ezek tudományos tények. Persze a propaganda kiragadta a kontextusból, hogy "aha, hát a genetikának köze van hozzá, akkor olyannak született" pedig ez nagy butaság. Művelt emberek ilyet nem állítanak.
2019. márc. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
96%

Megnéztem az említett részeket, sehol sem írja, hogy a melegeket meg kell kövezni, se bárki mást.

Ellenben te is elolvashatod az alábbi részt:

[link]

2019. márc. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
11%
Isten nem teremtett senkit melegnek! A pápának inkább a meleg bíborosok (George Pell vatikáni pénztárnok, múlt héten ítélték el, McCarrick pápa tanácsadója, másodállásban papnövendék vadász) védelme helyett a saját dombján kellene rendet csinálnia az ilyen hazug kijelentések helyett!
2019. márc. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
10%

Ha a Pápa ilyet mondott, akkor az azt jelenti, hogy Isten ellent mond a saját természet által felállított törvényeinek. Illetve felülírja, vagy bírálja Isten szavát.

Isten senkit nem teremtett melegnek, ellenben nem hozott volna ítéletet az ilyen életet élők ellen.

Valaki hazudik. Vagy a Pápa, vagy a Teremtő.

2019. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
3%

Mármint minek teremtette? Áldozatnak?

Szerintem semmilyen formában sem fogadható el a molesztálások, szexuális zaklatások, erőszak eltussolása. Mindenki kapja meg méltó büntetését, aki ilyet tesz. És nem Istentől. Hanem még ezen a világon jogi eszközökkel.

2019. márc. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
10%

"Megnéztem az említett részeket, sehol sem írja, hogy a melegeket meg kell kövezni, se bárki mást."

Így van, nem ír ilyet. Csupán azt, hogy Isten nem fogadja el az ilyen tetteket.

2019. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
96%
Idéznéd kérlek, hol írtam azt, hogy elfogadja az ilyen tetteket? Mert visszanéztem, hogy mit írtam (gondoltam, hátha kezdek szenilis lenni), de sehol sem találtam ilyet.
2019. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
12%

Tessék:

"Isten minden embert szeret, függetlenül szexuális irányultságától, tehát igen, még egy meleg embert is szeret.


Ha csak nincs más teremtő hatalommal bíró lény (gondolom Ferenc pápa szerint nincs), akkor az is igaz, hogy Isten teremtette azt is, akinek ezt mondta."


Az említett igékből viszont kiderül, hogy Isten nem szereti az erkölcstelenséget és a homoszexualitást, ergo senkit nem teremtett melegnek és nem fogadja el. Kivéve ha megvaltozik, ahogy az általad említett asszony, akinek Krisztus azt mondta, hogy ne gyakorolja többé a bűnét.

2019. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
#17 Én is így látom. Valamint ,,ilyennek teremtett", ,,ilyennek szeret" ez két hamis állítás, legalábbis a Biblia alapján. Az igaz, hogy szeret, hiszen az Írásokban is azt olvassuk, hogy már akkor szeretett minket mikor még bűnösök voltunk. Viszont az új szövetségben is elítéli a paráznaság minden fajtáját. A parázna asszonyt nem ítélte el Jézus, de a tettét igen, hiszen felszólította, hogy ne vétkezzen többet. Azzal, hogy a pápa azt mondta amit, lényegében alá tette a lovat, ezzel kb. ezt mondta: "Nincs semmi gond, gyakorold csak tovább, Istennek nincs problémája azzal amit csinálsz." Ez pedig egyrészt hazugság Istenről, másrészt olyan dologra buzdítja általa - nem csak azt az egy embert - ami miatt senki sem örökölhetné Isten Királyságát.
2019. márc. 20. 10:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!