Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény ember hallgatha...

Egy keresztény ember hallgathat Eminem-et?

Figyelt kérdés

Eminem a durva, szókimondó stílusàról híres.


Nehéz elhinnem, hogy egy mélyen vallàsos ember pl. a White America-t énekelné Eminemtől.


Ezt azt jelenti, hogy nàluk tiltólistàn van?


2019. márc. 21. 05:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Eminem durva??

Szerintem el vagy tájolva

2019. márc. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Durva és szókimondó.

Nem kell egyetérteni vele. Viszonylag kevés Eminem rajongó gyilkolt, csak azért mert Eminem erről is szövegel.


Ez művészet. Ha nem érted a szöveget, akkor marad a zene rész. Abban sincs semmi kivetni való.


A keresztények között a bigottak korlátozzák leginkabb, ki mit hallgathat.

2019. márc. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én (már) nem vagyok keresztény, azt hallgatok, amit akarok.


Azt el tudom fogadni, hogy a katolikusoknál pl. a lelkiismeretre van bízva a kérdés (mintha olyan nagy dolog lenne...) de pl a kisegyházaknál, akik tökéletességre törekednek, nehezen hiszem, hogy belefér az, ilyen durva szöveget hallgasson.


Ezért kérdezem, van olyan keresztény, aki fel meri vállalni, hogy Eminemet hallgat, vagy hogy nem teszi, mert szerinte az bűn?


Gondolok pl erre:


https://www.youtube.com/watch?v=Le7cJ_SItO0


Vélemény?

2019. márc. 21. 12:24
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én metalt hallgatok, az még durvább.

Van, hogy felteszem a fejhallgatót, és szó szerint üvölt benne a metal.

Persze nem hallgatom meg a sátánista meg black metalt, de ha hallok ilyet, akkor sem szúrom tökön magam, hogy mit tettek velem. Sőt, most éppen korpiklaani megy, az finn pogány metal zenét játszik, de nem fogom Jézust a sámánokra cserélni.

Az, hogy valaki keresztény, nem azt jelenti, hogy csakis azt lássa bele mindenbe. Én sem Jézuson agyalok minden egyes pillanatba, főleg nem zenehallgatás közben. Van, hogy imádkozom, van, hogy templomba megyek, vagy a vallásról olvasok neten mint most, meg Bibliát olvasok, de nem látom bele minden egyes területbe az életnek. Aki így csinálja, az vallásfanatikus.

Szerintem nincs baj, ha eminemet hallgatsz. írtad, hogy nem vagy keresztény, de lelked, és erkölcsöd akkor is van. Amit eminem nem tud bemocskolni, csak magad. Még ha olyan zenét is ír, ami agresszív, vagy minden 3. szava fuck, a baj ott van, ha átveszed.

2019. márc. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 jdfGabrella ***** válasza:
100%
Igen hallgathat.
2019. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4


Keresztények szerint pont azért nem jó hallgatni, mert az ember átveszi, tehát ők nem igazán hisznek abban, hogy az ember ellent tud állni a hatásoknak.

2019. márc. 21. 13:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt azt jelenti, hogy nàluk tiltólistàn van?"

A történelmi egyházaknál nincs olyan, hogy tiltólista, mert nézik annyira felnőttnek a híveiket, hogy el tudják dönteni, mi helyes és mi nem.

Én nem szeretem Eminem zenéjét, de szerintem semmi baj vele, amíg helyesen tudod kezelni magadban.

2019. márc. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Kár, hogy sok felekezetből hiányzik az ilyen értelmes hozzáállás a dolgokhoz.


Engem pl. az vitt az őrületbe, hogy szinte minden tiltott volt vagy nyíltan, vagy burkoltan, mert az "világi".

2019. márc. 21. 15:17
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 hova jártál? Hitgyülibe?
2019. márc. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9


Szerencsére nem, az egész pünkösdi-karizmatikus mozgalomtól távol tartottam magam, még a keresztény koromban sem értettem velük egyet.


De ez is egy neoprotestáns közösség volt, csak konzervatívabb jellegű.

2019. márc. 21. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!