Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg más egy protestáns...

Tényleg más egy protestáns ember gondolkodása, mentalitása, élethez-emberhez valló hozzá állása mint egy katolikusnak vagy neoprotestánsnak?

Figyelt kérdés
2019. márc. 23. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem fejtenéd ki bővebben? Mire gondolsz pontosan?
2019. márc. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden ember más.

Én annyi különbséget látok a hívők között, hogy azok akik felnőtt korukban keresztelkedtek meg, saját akaratukból (baptista keresztény, stb), azok komolyabban veszik a hívő életüket. Akit gyermekkorukban kereszteltek meg - akár katolikus, akár protestáns -, azok között nagyon sokan agnosztikusok vagy teljesen hitetlenek lesznek tizenéves koruk után. Ez a tapasztalatom.

2019. márc. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nem.
2019. márc. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Én pont most beszéltem protestánsokkal katolikusként, és igen, más.

A legfőbb különbség, hogy ők azt tanítják hogy a keresztényeket kiválasztotta Isten, és most már minden jó. Ez a felfogás engem viszont nagyon zavar.

Mert az én felfogásom hogy bár keresztényként megkaptam a lehetőséget hogy Jézust kövessem, viszont ez az út rögös, és sok lemondással jár. Tehát nem valami "mindenki boldog, minden jó", hanem sokkal inkább egy felelősség.

2019. márc. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
4: ilyet nem tanítunk. Azt viszont igen, hogy kizárólag Isten kegyelme ment meg, nem pedig mindenféle cselekedet, legyen az templomi szokásrendszer, hagyomány vagy jótett, amit úgyis Isten hoz elénk, mint lehetőség.
2019. márc. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyilván minden ember más és más.

Viszont megfigyelhető egy másfajta hitélet és emiatt egy másfajta gondolkodás is pl. a katolikusok és protestánsok között. Eleve pl. az, hogy másképp hat az emberre egy katolikus szentmise, mint egy református istentisztelet. Aki gyerekkorától kezdve belenő valamelyikbe, ott ez hat a gondolkodására, mentalitására is.

2019. márc. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rachel Warner ***** válasza:
Persze,még a hajukat is máshogy fésülik. Nem szabadna ennyire túlmisztifikálni 2 más felekezetű ember közti különbséget. Nem minden vallás vagy felekezet programozza át teljesen az embert.
2019. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!