Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad-e számítógépen írva...

Potyondi Gergely kérdése:

Szabad-e számítógépen írva imádkozni?

Figyelt kérdés

Mostanában gondolatban is és szóban is nehezen megy az ima.


Arra gondoltam hogy számítógépen vagy tableten írva is imádkozom, csak kérdés hogy nem-e számít bálványozásnak ez, amiért egy számitógép elött írom az imát számítógépbe.

Pedig én ezeket az imákat Istennek szánom.


Minden egyház véleményére kiváncsi vagyok.

Ha nem akartok nyílvánosan, írhattok privátban is.


Köszönöm.



2019. márc. 28. 20:40
1 2
 11/19 Rachel Warner ***** válasza:
78%
Ha a géppel vagy tablettel ilyen kukacos vagy,akkor miért nem írod papírra? Sokan ebben a modern világban már el is felejtik,hogy olyan is van.
2019. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Rachel Warner ***** válasza:
57%
Amúgy most te abból következtettél bálványozásra,hogy a gép előtt ülsz? Nekem anno azt mondták,hogy bálvány az,amit isten elé helyeznek,ami fontosabb nála. Ilyen értelemben lehet bálvány a számítógép is a kockáknak de akár néhány olyan informatikusnak vagy programozónak,akik már bele vannak betegedve,de munkától független is bárki számára lehet bálvány a gép,lehet istennél előbbrevaló. Ez kb olyan,mint házasságban (főleg ha egy gyerek is van a képben) sokat elárul az apukáról,ha munkából hazaérve a családjával törődik,vagy az az első,hogy leül a gép elé lol-ozni és várja,hogy az asszony vigye a hűtött sört. Szerintem inkább ez a bálvány,nem az,hogy természetfeletti képességet tulajdonítanak valaminek,a pénznek pl senki nem tulajdonít semmilyen természetfelettit,mégis bálvány.
2019. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Rachel Warner ***** válasza:
83%
Tantételbeli,hatalmas baromságot írtál. Attól,hogy valaki gépen keresztül ír,még nem ő lesz a gép,a kapcsolat attól függetlenül megvan. Hozok egy ember-ember példát: ha én pár éve merő kukacoskodásból nem válaszolok gépen keresztül egy srácnak,mert nem személyes,akkor most nem lenne férjem és gyerekem. Vagy legalábbis nem ők. Gondolkozz is,mielőtt írsz valamit.
2019. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
33%

Rachel butaságot azt te is tudsz írni bőven.


Kérdező! elég nehéz egy oldalon jó választ kapni,ahol sok az ateista,sátánista stb.

ezt tedd fel keresztény közegben.


Egyébként az ima sose könnyű,de ezeket a nehéz érzéseket,kedvtelenséget le kell vetkőzni. csak elkezdeni nehéz,utána már menni fog :)

2019. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%
Én gondolkodtam már, hogy szabad-e sötétben imádkozni. Ugyanis a sötét a fény hiánya, tehát gonosz. Lefordítva: gonosz légkörben szabad-e imádkozni?
2019. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%

Az Úr azt nézi mi van a szivedben!!

Mindegy ,hogy hangosan mondod,vagy magadban beszélsz,,vagy leírod ,míndíg az fog megfogalmazódni a mi a te hited alapja,és ami a szívedben van.

Személyesen ismered Istent?

2019. jún. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Azt sajnos nem tudom biztosra hogy igen vagy nem, de az biztos hogy szeretném személyesen ismerni.

Szerintem Ő minden neki szóló imát meghallgat, de mivel nem tudok róla mindent, ezért nem tudom hogy a számitógépes imáról mi a Véleménye.

2019. jún. 16. 09:36
 18/19 anonim ***** válasza:
23%

Mivel isten a valóságban nem létezik, ezért csak az a lényeg, hogy neked jó legyen, és másnak ne árts vele. Kitalálhatsz bármilyen szertartást és bármilyen istent bármilyen játékszabályokkal, pontosan annyira lesz valóságos, mint a keresztény Kaporszakállú Jahve.

Persze mindenképp ártasz magadnak, ha kitalált dolgokat valóságosnak tekintesz (ez egyben az elmebaj egyik definíciója is), de nem jobban, mintha a katolikus mesekönyvben hinnél.

2019. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ha Isten nem létezne, akkor föl se tettem volna a kérdést.


18-as: Te mikor hinnél teljesen Istenben?

2019. jún. 16. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!