Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan csatlakozhatok Jehova...

Hogyan csatlakozhatok Jehova tanúihoz?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy milyen az a közönség. Megtetszett és érdekel egy lány közülük.
2019. márc. 30. 11:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem közönség, hanem közösség (vagy szekta, ha az a szó egyszerűbb számodra) és menj ki 5 percnél tovább a friss levegőre, egyből jönnek a toborzó Jehovaminionok.

Azt ne reklámozd, hogy csak kanos vagy és azért vagy ott, mert elküldenek.

2019. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem figyeltem. De az miért baj ha tetszik egy lány és szeretni szeretném? Én elfogadom úgy ahogy van ő neki nem szabad?
2019. márc. 30. 12:24
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
szex csak gyermeknemzés céljából megengedett
2019. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

szervusz Kedves Kérdező.


Az nem probléma ha egy embernek megtetszik egy lány, vagy Fiu. Csak az nem mindegy mit szeretne a jövőre vonatkozóan. Az előttem szólók pedig tévedésben vannak. Senkit nem küldenek el, legfeljebb elmondják, hogy itt másként éljük a Bibliában leírtakat, mint azt a világban megszokták az emberek.

Hogy valakit szeretni akarsz, abban sincs semmi kivetni való.

Azonban itt Jehováért vannak itt az emberek elsősorban, és az sokadrendű dolog, hogy nyilván családot is alapítanak. ezért azok akik komolyan veszik a Bibliát, azok megfogadják a benne leírtakat:

(1Korintusz 7:39) . . .házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.

Ez azt jelenti, hogy az a leányka, aki férjhez menne, az a Tanúk közül választ házastársat, és ebben is óvatosságra intenek, hogy a személy valóban Jehováért él, és nem csak addig mutatja hogy Tanú, amíg megvalósítja valamelyik tervét, Pl hogy egy fiút vagy egy lányt becserkésszen aztán, meg elhagyja Isten népét.

ezzel kárt okoz magának is, és a házastársának is, mert már nem egy értékrend alatt fognak élni.


Ezért írtam ezt neked, jól gondold meg, hogy mit szeretnél. Javaslom, hogy előbb ismerkedj a Biblia elvárásaival, és még egy filmet is a figyelmedbe ajánlok, ezt szerintem nézd meg.

[link]

2019. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem éri meg egy lány miatt belépni, ha van eszed inkább őt hozod ki onnan. (Segítség: www.jehovatanui.blog.hu)


Az utolsó mondjuk hülyesét ír, a szex megengedett házasság után "csak úgy" is, védekezni is lehet.

De attól még ne lépj be..

2019. márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

3


"szex csak gyermeknemzés céljából megengedett"

Ez nem igaz. Lehet hogy valahol így gondolkodnak erről, de a Tanúk nem tanítanak, vagy mondanak ilyen butaságot.

A házasélet örömeit Isten azért hozta létre, hogy a két ember örömet is szerezzen egymásnak, egészséges keretek között intim életükben, amikor kettesben vannak.

2019. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok:


Az utolsó alatt a 3-mast értem, nem Muttit. Mutti a tanúk véleményét írja le teljesen realisztikusan.

Ebből is látszik hogy nem szabad belépned, mivel amúgy is gyanús lenne, hogy csak a lány miatt teszed, tehát féltenék tőled. (Tapasztalat)


De ismétlem, egy lány sem ér meg ennyit. Ne lépj be,ha jót akarsz magadnak (és a jövőbeli gyerekeidnek, lásd vértranszfúzió, ünnepek,...).

2019. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

"ha van eszed inkább őt hozod ki onnan."


Reméljük, hogy a lánynak több esze van, és nem hagyja el a Teremtőjét. aki meg még is, az labilis az Istennek járó imádatban.S akkor az életben, más területeken is bármikor befolyásolható. Nem egy szilárd jellemre vall, és nem hűséges, nem kitartó.

2019. márc. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja és bónusz (7-es vagyok megint):


Simán meglehet, hogy így is belemegy a kapcsolatba, de az nem biztos, hogy házasság előtt lefekszik veled.

Lehet "világi" (nem tanú) férje, max nem ajánlják, de nem is tilos. A volt gyülekezetemben több ilyen is volt, tehát nem feltétlen kizáró ok, hogy nem vagy tanú.

2019. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"akkor az életben, más területeken is bármikor befolyásolható. Nem egy szilárd jellemre vall, és nem hűséges, nem kitartó."


Ez teljesen igaz. Attól függ miért hagyja el a szervezetet:

Azért mert azt mondja neki a kérdező (ráveszi, pedig a lány maradna)

Vagy meggyőződésből, mert rájött, hogy nem hisz ebben, nem ez az igazság.


Ha az előbbi, az tényleg gáz. Ha az utóbbi, akkor viszont aranyat ér a lány, mert képes reflektáltan, kétoldalról megvilágítva megvizsgálni MINDENT.

2019. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!