Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként valóban elhiszi...

Keresztényként valóban elhiszitek, hogy a Hold és a Nap pusztán világító test, semmi több?

Figyelt kérdés

Ahogy az Írásban van valójában ezek a testek nem sok funkciót töltenek be azon kívül, hogy világosságot adnak..

Ha csak arra alapozunk sutba kell vágni mindent, ami tulkomplikalja a szerepüket.


Főleg a Lapos Föld hívőknél vettem ezt igazán észre.


2019. ápr. 1. 14:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A Hold sajtból van, ezt mindenki tudja. A NAP a feltámadó lelkünk Krisztusa. Ezért "keleteltek", vagyis tájolták a felkelő-feltámadó Nap felé a szentélyeket, hogy a felelő Nap fénye az oltárra hulljon.
2019. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A szerző itt arra hívja fel a figyelmet, hogy nem élőlények, nem istenek. Az ókori vallások istenítették őket, ezért kellett ezt kijelenteni.
2019. ápr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Te mit akarsz Kerdezo, unatkoztal?
2019. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező, én hívő katolikus keresztény kutatóorvos vagyok, és nem gondolom azt, hogy


Lapos a föld,

A nap és a hold csak világító funkciót tölt be,

Hogy a Föld 5000 éves,

Nem hiszek az intelligens design-ben;


Használom a DNS manipulációs technikákat kutatásom során,

Tisztában vagyok vele, hogy az evolúció megkérdőjelezhetetlen, stb, stb.


Ezek jogos kérdések, de figyelembe kell venned, hogy az emberek, akik 5000 éve a Bibliát írták, nem voltak tudósok, nem volt mikroszkópjuk, távcsövük, és teljesen másmilyen módon gondolkodtak, mit te most a XXI. szd-ban.


Viszont volt agyuk és logikájuk, ami kb. ugyanolyan volt, mint a tied ma, mivel 7000 év egy szempillantás az evolúcióban, ennyi idő alatt az agy struktúrája nem változik meg alapvetően.


Látom a festményeket a templomban a felhők fölött úszkáló Öregemberről, és nem gondolom, hogy Isten ilyen, és tudod mit, biztos vagyok benne, hogy az a középkori festő, aki megfestette, ő sem hitte el, hogy egy tényleg egy Öreg van a felhők között - a képen egy transzcendens jelképet festett meg, ahogyan ő maga elképzelte a Mindenható Atyát álmában pl.


Ne képzeld hülyéknek a keresztényeket, mert ők elvonatkoztatnak a Bibliából és Isten szavától. Értelmezni kell a szavakat, leírtakat, nem szó szerint venni.

2019. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!