Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszik sokan szenteknek...

Miért hiszik sokan szenteknek a papokat, bíborosokat, miközben sokuk közülük nem is azok?

Figyelt kérdés

Sorra derülnek ki olyan tények, hogy a papok szexuálisan molesztáltak kisgyerekeket, apácákat..stb.

Pl: [link]

[link]


Egy mostani hír pedig arról szólt, hogy könyveket égettek lengyel katolikus papok. [link]


Szerintem nagyon álszentek. Ha valóban ők lennének Isten szolgái, akkor nem így viselkednének. Ha Isten létezne, nem tűrné, hogy ilyen alakok beszennyeznék az ő szentegyházát.



2019. ápr. 3. 15:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%

#10

Hát persze, maga a pápa temette nagymamádat...

A sz.r alak pedig inkább az, akiben nincs szemernyi tisztelet ősei, nagyszülei iránt.

2019. ápr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#11


Nagyszüleim dolgoztak az egyháznak, csak úgy csendben megjegyzem.


Te tisztelnél egy olyan embert, aki tönkre tette mások életét, csak hogy neki jó legyen? Nagymamám tönkre tette anya életét, stresszben tartotta gyerekkorában, később pedig anya daganatos beteg lett. A rák lelkieredetű betegség is.

Soha nem tartotta tiszteletben, amit anya kért. Anya neveltetéséből adódóan csak később jött rá, hogy milyen az anyja.

Pl. szerinted az mennyire normális, ha elkergetnek hazulról, csak mert levágattad a hajad? És ha 5 percet késtél akkor seprűvel kergettek meg? És eladnak téged cselédnek, csak mert éppen az egyik rokon férje meghalt, miközben készülsz az érettségire?


Van olyan ember, aki nem érdemel tiszteletet!!!!

2019. ápr. 5. 06:38
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

"De mortuis nil, nisi bene."

Tehát halottról jót, vagy semmit. Sajnálom, hogy ez az alap morális viselkedés ismeretlen számodra, kérdező. De azt látom, hogy igazából a nagymamáddal való rossz kapcsolatot vetíted ki az Egyházra, mert amúgy nem túl sok közöd van sem az Egyházhoz, sem a lelkiatyákhoz.

2019. ápr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%

#12

A rák természetesen nem lelki eredetű betegség, még talán Kásler papa szerint sem. Lelki eredetű például a depresszió, a rák nem ilyen. Tehát hülyeség nem kell írni...


Szinte mindenkinek van a családjában legalább egy olyan személy, aki nem a legszebb módon viselkedik rokonaival, vagy akár saját gyerekével. De az már csak téged minősít, ezért használtam rád jogosan az általad használt jelzőt, hogy te ezt kiteregeted a világnak ilyen gusztustalan stílusban. Szerinted ezt nem fogja Isten rajtad számon kérni?


Érdekes, hogy ilyen istentelen álláspontot tartasz fenn, hogy nem mindenki érdemel tiszteletet. Ki dönti el, te? Jézus a kereszten azokért is imádkozott, akik keresztre szegezték őt. Te ezzel szemben saját nagyszülődet átkozod. Bár egy Istentől elfordult, istentelen embertől sokat nem is várok.

2019. ápr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#13

Na, pontosan ez a begyöpösödött felfogás már rég elavult. Akkor ha egy gyilkos meghal, akkor róla milyen jót lehetne mondani? Semmit.


A két felvetésnek semmi köze egymáshoz, csupán egy példát hoztam fel a 8. válaszolónak, hogy attól, hogy olyan szent lelkűnek mondják magukat a papok, még nem biztos, hogy azok.

A saját példámmal próbáltam ezt bizonyítani, hogy attól, hogy a külvilág felé mutatsz valamit, az még nem biztos, hogy valós.


#14

Már rég bizonyított, hogy a léleknek mekkora szerepe van az emberi betegség kialakulásában.

Egy kis felvilágosítás neked:

[link]

[link]

[link]


"Szerinted ezt nem fogja Isten rajtad számon kérni?"

Ha létezne Isten, akkor a jók sokáig élnének, a rosszak meg nem. Ja persze, úgyis fel lehet fogni, hogy a rosszak szenvedjenek jó sokáig.


Én mindig hittem Istenben, imádkoztam azért, hogy anya meggyógyuljon. 12 évig küzdött a daganattal. De nem gyógyult meg. Az anyja mindez idő alatt szapulta tovább. És tudod, ha az ember csalódik, akkor annak oka van. Anya jobban istenhívő volt, mégse segített rajta, hogy meggyógyuljon.

Ha létezne Isten, akkor hagyná, hogy ennyi minden rossz történjen a világban, mint pl. most is, ami a migrációval kapcsolatban történik? Hagyná, hogy hamarosan kitörjön a 3. világháború. Persze, az előző kettőt is hagyta.


Na, de a vallás mindenki magánügye. Viszont szembe kéne nézni azzal, hogy a nagy vallásos papok közül is jó sok pokolra fog jutni a cselekedete miatt. És ők terjesztik isten szavait! :D Nevetséges és képmutatás az egész.

2019. ápr. 5. 16:28
 16/22 A kérdező kommentje:

Ui.:


#14

Ha a rák nem lelki eredetű betegség akkor miért van annyi daganatos beteg ebben az országban? Miért lesz daganatos az, akit rengeteg stressz ér? Miért halnak egyre fiatalabban az emberek? Miért kapnak egyre fiatalabb korban az emberek daganatot?

A stressz az egyik legnagyobb halálfaktor, ami a daganat kialakulásának az első lépése.


Tájékozottabb vagyok ebben a témában, mint te, úgyhogy inkább maradj csendben légyszíves és még mielőtt kinyitnád a szád, vagy leírnál egy szót is, előbb nézz utána bizonyos dolgoknak.

2019. ápr. 5. 16:39
 17/22 anonim ***** válasza:
53%

"Tájékozottabb vagyok ebben a témában, mint te"

Azt látom, azért írsz össze ennyi hülyeséget...


Tessék, itt egy Science magazinban megjelent cikk, ami foglalkozik a kiváltó okokkal:

[link]


Szerintem inkább olvasgass a témában, mielőtt olyan ökörséget sikerül megfogalmaznod, hogy a rák egy lelkieredetű betegség.

2019. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#17

Pontosan az ilyen tudományos cikkek akarják tudományosan bemutatni, hogy a tudósok szerint nem Isten teremtette a világot és folyamatosan kutatják az ősrobbanást.

Na, akkor hogyan is keletkezett a Föld? Isten teremtette? Vagy erre is van valami tudományos magyarázat?


Hiába akarsz tudományosan bizonygatni valamit, ha mondatokat se tudsz értelmezni. Azt írtam hogy: "A rák lelkieredetű betegség is."

IS!!!

Tehát nemcsak lelki eredetű, kapise!


De azért próbáld ki, ha 20 évig merő stresszben élsz, akkor leszel-e daganatos vagy sem!


[link]

[link]


Épp testben épp lélek, ahogy szokták mondani.


Hiába takarózol csak a tudománnyal, az már rég lejárt lemez, hogy csak egy aspektusból vizsgálunk mindent.

Már klinikán dolgozó onkológusok, orvosok is elismerik, hogy rák lelki eredetű betegségét.


"Rák: Depresszió, csalódás; reménytelenség.

Tumorok: A régi harag tartogatása."

[link]


[link]

Daganatok - lelki okai

A daganat elfajult, elburjánzott szövetszaporulat, amely a test legkülönbözőbb részeiben kialakulhat. Lelki oka általában érzelmi sokk. Régi sérelmeket, a múltammal kapcsolatos negatív dolgokat "dédelgetek" magamban, amelyek felhalmozódnak, és szilárd formát öltenek. Rá kell ébrednem, hogy a daganat, torlaszt állítva, energiámnak egy részéének útjában áll. Fontos, hogy ki tudjam fejezni a bennem levő szorongást, komolyan kell vennem a testem által küldött üzenetet. A jelenben élek, kifejezem az érzéseimet.

2019. ápr. 5. 19:30
 19/22 A kérdező kommentje:
* jav: Ép testben ép lélek.
2019. ápr. 5. 19:31
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

"Pontosan az ilyen tudományos cikkek akarják tudományosan bemutatni, hogy a tudósok szerint nem Isten teremtette a világot és folyamatosan kutatják az ősrobbanást."

Ez hogy jön ide? Ráadásul tagadod Isten létét, akkor mi bajod van az egyik legelismertebb tudományos folyóirat kutatók által írt cikkével? Mellesleg a kereszténység nem tagadja a tudományt, legfeljebb néhány féleszű fundamentalista.


"Hiába akarsz tudományosan bizonygatni valamit, ha mondatokat se tudsz értelmezni. Azt írtam hogy: "A rák lelkieredetű betegség is."

IS!!!

Tehát nemcsak lelki eredetű, kapise!"

Javaslom, hogy olvasd el a tudományos cikket. Ott a gyakori kiváltó okok közt nem szerepel a lelki eredet. Kapise?

A kínai kuruzslásos oldalakat és a különféle áltudományos blogokat pedig meghagyom neked, engem nem különösebben érdekelnek. A te szintednek pont megfelelők.

2019. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!