Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete és a Jehova...

A Hit Gyülekezete és a Jehova Tanúi tagjai szektásnak tartják egymást?

Figyelt kérdés
Sokan szektázzák ezt a két csoportot, de vajon ezen csoportok tagjai is szektázzák a másikat?
2019. ápr. 9. 19:14
1 2 3
 11/22 lilla64 ***** válasza:
73%
Azt nem Krisztus változtatta meg,mármint jehovára hanem a szervezet forditói
2019. ápr. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 KZitus ***** válasza:
0%

de 11-es, Krisztus változtatta meg, csak nem azt, amiről te írsz. Én eről írtam: János 13:34, 35

"Új parancsolatot adok nektek: szeressétek egymást. Ahogy én szeretlek titeket, ti is úgy szeressétek egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”

Krisztus egyetlen tanítványa sem "szektézza" le a másik embert a fenti szavak szerint. Istenre hagyja ennek megítélését, mert a Biblia is erre kéri.

2019. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Tantételbeli ***** válasza:
20%

Kedves vitatkozók!


Engedelmetekkel pár észrevétel:


A magyar "szekta" szó a latin 'sequi' szóból származtatható, ami egyszerűen annyit jelent: "követni". A 'szekta' fogalom egyik (téves!, 1.pont) jelentése napjainkban: az uralkodó egyháztól elszakadt, többnyire nem bevett vallási csoportok! Ez az értelmezés sehonnan sem származtatható le - főleg nyelvtanilag nem a szó eredetiségéből! A másik jelentés szerint (ez a helytálóbb, 2.pont): szorosan összetartó, azonos nézetű, a külvilágtól elkülönülő csoport; zárt csoportosulás valamely közösségen belül.


Sajnálatos módon a szó mind a köznyelvben, mind a publicisztikában pejoratív tartalmú lett, amint a fentebbi meghatározásokból látható a valódi értelmet elhomályosítja az uralkodó vallások (értsd:kereszténység, elsősorban a katolicizmus) által propagált értelmezés - ez helytelen. Sajnálatos módon nálunk is ez honosodott meg, amiből kifolyólag a "szekta" szó amolyan bélyeg lett - bélyeg mindenkire, aki nem az "uralkodó" egyházzal ért egyet.


A "szekta" szó ALAPVETŐ ÉRTELMÉT TEKINTVE mindkét felekezet szekta: Jehova Tanúi és a Hit gyülekezete is.


Abban az értelemben azonban, ahogyan ezt a szót szándékosan pejoratív, elferdített, és sok esetben szándékosan sértő értelemben használják: NEM! (1.pont)


De még a 2.pontban megfogalmazott (enyhébb) szekta-értelmezés sem áll meg a fentebbi két felekezet esetében, és voltaképp ez a jolly-joker: mert: "a külvilágtól elkülönülő csoport" ??? Hát ha valamit, akkor azt el lehet ismerni, hogy sem JT, sem a HITGy olyannyira nem különül el a világtól, hogy elképesztő intenzív missziós/prédikáló tevékenységet folytatnak nyilvánosan, a médiában az interneten... mindenhol


Ebből kifolyólag az sem igaz egyikükre sem, hogy : "zárt csoportosulás" (2.pont) Olyannyira nem, hogy tárt karokkal fogadják a tagokat mindkét egyháznál, az új tagokat rövid időn belül "bemerítik", teljes jogú tagok lesznek.


Ezek alapján egyértelmű, hogy sem a Jehova Tanúi Egyház, sem a Hit Gyülekezete NEM SZEKTA! És nem is nevezik egymást annak!

2019. ápr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%
kedves 13-as , nem vagy jogi szakember az látszik. a ,JEHOVA,az 100% os SZEKTA , JOGI ÁLLÁSPONT SZERINT! az pedig a TÖRVÉNY IS! véleményeket mondani mindenki tud ahogy én is bármit irogatnék de a tényen NEM változtatna.
2019. ápr. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

#13

Tudod a szavak jelentése változik, az, hogy egy szó eredendően miből származik és az a latin szó mit jelentett, semmit sem számít. Például az alma egy latin eredetű szó, jelentése kegyes tápláló, de gondolom nem hőbörögsz, amikor meghallod, hogy valaki egy gyümölcsre használja. Vagy a szekrény is latin eredetű, eredetileg kis dobozt jelentett, de úgy sejtem, hogy te más értelemben használod.


"És nem is nevezik egymást annak!"

Nem tudom, de ezen a fórumon egyik hitgyülis már számos alkalommal szektázott le titeket.

2019. ápr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Akkor mi a gond?


Pont ezt vérja az ember, hogy kinőjön az agyatok és tudjatok logikusan gondolkozni. neked megy, úgy látom, de sok másnak nem, leragad a gyűlölködés szintjén, sajna.

2019. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Rachel Warner ***** válasza:
83%

" Látom nem vagy tisztában a szekta jelejntésével.


Egyiksem szekta. "


Látom te sem. A szekta nem csupán kis létszámú embercsoportot jelent,mert akkor elég könnyen rá lehetne húzni elég sokmindenre,hogy szekta. Más körülmények is kellenek hozzá,pl a teljes elzárkózottság a világ elől,a kiválasztottság és felsőbbrendűség érzet,az ellenségkép kialakítása,ami kimerül mindenkiben,aki nem az ő csoportjukhoz tartozik,stb stb. Ezeknek mind megfelelnek a tanúk,de jórészt a hitesek is,bármilyen sokan vannak.

2019. ápr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Rachel Warner ***** válasza:
100%

" Aki ezt elhiszi, elfogadja és gyakorolja az életében, az soha nem fogja felebarátját megbélyegezni semmilyen címszóval. "


Cöhh! Elkezdhetném sorolni,hogy milyen címszavakkal bélyegeztek meg minden más vallásút,vagy hitetlent,de túl sok lenne. Kezdve az "elméjében beteggel" át a "skizofrén isten imádón" egészen azokig,akik születésnapot vagy karácsonyt tartanak és részeges dorbézoló erőszaktevőnek vannak bélyegezve. Írjak több példát is,vagy elég lesz ennyi?

2019. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Passz

Élde én ateistaként annak látom mindkettőt

2019. máj. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 KZitus ***** válasza:

8-as hszóló

Olvasd a neked testző fordításban, a mondanivalója nem változik.

2019. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!