Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi vallás és a...

A Jehova tanúi vallás és a Hit gyülekezete miben különbözik egymástól?

Figyelt kérdés
Szívesen venném, ha pontosan elmagyarázná valaki mit vallanak, miben hisznek és mire tanítanak?
2019. febr. 3. 12:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
58%
Szekta mind a kettő, fanatikusok, inkább tartsd távol magad tőlük.
2019. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, azt tudtam hogy szekta. Eszem ágában sincs beállni. :)
2019. febr. 3. 13:23
 3/36 anonim ***** válasza:
88%

A Hit Gyüli ilyen:

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc

A Jehova meg ilyen:

https://www.youtube.com/watch?v=VGj71EMwZDA


A hit gyüli pünkösdi-karizmatikus mozgalom. Szeretik a zenélést, új Izrael szimpatizánsok, hiszenek abban, hogy az embereket démonok tudják megszállni és a szent lélek ajándéka a halandzsa.


A Jehovák állandóan a halált várják az új világot, ahol hűséges rabszolga (kis kutya) vagy. Becsöngetnek emberhez. Kiközösítenek, ha más vagy és minden ártalmatlan dologra azt mondják, hogy bűn. Pl. ünnepek megtartása, himnusz stb.

2019. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

#3, köszi szépen! Ilyesmiket hallottam én is amit leírtál!


A zenélősnél belépődíjas bulik vannak, igaz?

2019. febr. 3. 13:48
 5/36 anonim ***** válasza:
18%

Semelyik sem szekta. Mindenhol vannak hülyék, így ezeknél is. A Jehova Tanúi egy több millió fős nemzetközi egyház, a pünkösdi karizmatikus mozgalomtról nem is beszélve...

De itt gyakorin egyből le van hülyézve meg szektásozva gyakorlatilag több millió ember. Gratulálok. Meg annak is, aki elhiszi.

Kérdésre inkább jobban lehetne válaszolni, ha úgy van feltéve, hogy mi a közös bennük. Ugyanis olyan sok különbség van a két egyhéz között, szinte semmiben nem hasonlítanak. Keresztények, és igen az tény, hogy sok a tagok között a vallási fanatikusok, de szilárd alapon nyugszik mindkét egyház, nem holmi légbőlkapott szekták.

2019. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 jdfGabrella ***** válasza:
Inkább azt a videót kellet volna belinkelned amiben azt mondják hogy a varázslat rossz.
2019. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Akik követőket fognak és hívogatnak, mint a Jehova tanúi, az igenis szekta. Ha tetszik, ha nem! A szektában van úgy hogy aki belép, már sose léphet ki, mert üldözött lesz és a családját is ki kell tagadnia.
2019. febr. 3. 14:29
 8/36 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, hogy van-e belépő, de állítólag azt hangsúlyozzák mindig, hogy Isten szereti a bőséges adakozókat.


Gabi:

Azt akartam, csak béna voltam.

https://www.youtube.com/watch?v=XPOfVQuV_hk


Mondjuk annyi pozitív azért valóban szól mellettük, hogy nem buzdítják gyilkoságra, öngyilkosságra a híveiket. És nem is rabolják ki, legalábbis közvetlenül.

Az apró szektáknál bármilyen hihetetlen, de tényleg jobbak.

2019. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Amikor az a nő azt mondja, hogy: "Á, szóval Bencétől kaptad", én úgy folytatnám a videót, hogy a kövekező képkocka arról szólna, ahogy a nő egy óriási konyhakéssel darabokra szedi Bence családját.
2019. febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
61%

#5

"Kérdésre inkább jobban lehetne válaszolni, ha úgy van feltéve, hogy mi a közös bennük. Ugyanis olyan sok különbség van a két egyhéz között, szinte semmiben nem hasonlítanak."


Így is lehet nézni, hát válaszoljunk így a kérdésre. Hasonlítanak pl. abban, hogy mindkettő megkérdőjelez, sőt, egyenesen elutasít olyan alapvető tudományos tényeket, mint pl. az evolúció léte, olyan tudományágak eredményeit, mint pl. a csillagászat, geológia vagy a régészet, vagy olyan vizsgálati módszereket, mint pl. a radiometrikus kormeghatározás. Ami tudományos eredmény nem egyezik az ideológiájukkal, azt szemrebbenés és szívfájdalom nélkül letagadják, semmibe veszik és a probléma számukra ezzel el is van intézve.

2019. febr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!