Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 10 éves gyereket beírassak...

10 éves gyereket beírassak hittanra vagy inkább döntse el ő később, hogy vallásos akar lenni?

Figyelt kérdés

Igazából nem akarom ráerőltetni a vallást és tiltani sem akarom. Lehet az lenne jó, ha ő döntené el mit akarna.

Ha valakinek vannak tanácsai akkor az írja le és érveje is meg.



2019. ápr. 12. 18:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
78%
20: néha elcsodálkozom az emberi hülyeségen. Ja, nem néha. Sokszor. Most is. Ki mondta, hogy Isten mellett vagy ellen most, tíz évesen kell dönteni??? Hogy lehetsz ennyire hülye???
2019. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
89%

"Illik vele megismertetni azt, ami mellett vagy ellen döntenie kell. Nem attól lesz keresztény valaki, hogy vizes lett babaként vagy épp hittanra jár, hanem attól, mert úgy dönt."


Akkor itasd őt jó sok pálinkával is, kiskorától kezdve, hogy mire majd felnő, addigra ismerje már az alkoholizmust is, és akkor majd el tudja dönteni, hogy akar-e alkoholista lenni vagy sem.

2019. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
2%
#22 vagy ne engedd neki írni és olvasni tanulni, mert ha felnőtt lesz, eldöntheti, hogy maradjon-e analfabéta, vagy sem.
2019. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Rachel Warner ***** válasza:
Szerintem hagyd,hogy ő döntsön. Bár a "turbóateistás" hívővel is részben egyetértek,én sem dönthettem anno,de nem jövök ide sírni,hogy 10 évvel ezelőtt hittanra kellett járnom,akit ez évtizedes távlatból is ennyire megviselt,annak lehet,hogy komolyabb segítség kellene. Én akkor sem fogtam fel valami hatalmas traumának,ugyanúgy tekintettem rá,mint a többi plusz órára,teher volt,mert otthon is lehettem volna helyette,de nem törtem bele lelkileg,nem kell túldrámázni.
2019. ápr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Rachel Warner ***** válasza:
Az én fiam még csak 10 hónapos,az apja hívő,eljárok vele én is gyülekezetbe,a picit még nem viszem,pedig nagyon toporognak már érte. De tiltani sem fogom később,ha úgy gondolja,hogy velünk jönne. Ráadásul együtt élünk anyósomékkal,ők meg katolikusok és apósom kérdezte,hogy a fiam elmehet-e majd velük templomba,arra is azt mondtam,vigye nyugodtan,ha menni akar. Választhatja azt is,hogy sehova nem fog járni,választhatja azt is,hogy velünk jön a gyülekezetbe,de ha elmegy templomba és úgy dönt,hogy neki az jobban tetszik,akkor vasárnaponként a nagyszülőkkel megy,ennyi.
2019. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
75%

Hívőként azt mondom, hogy nem ezen fog múlni, hogy felnőttként "vallásos akar-e majd lenni" vagy sem.

A hitoktatásnak ugyanis akkor van értelme, ha a gyereket otthon is eszerint nevelik. Ha nem nevelik eszerint, akkor teljesen mindegy, hogy heti 1 órában mit hall. Profán példa, de attól sem lesz hazaszerető magyar, ha heti 1 órában magyar népdalokat énekeltetnek vele. Ellenben, ha azt látja, hogy a szüleinek ez fontos - az az igazi nevelő erő.

Maximum akkor lehet hatással, ha nagyon jó a hitoktató. Kamaszkorban meg elsősorban a közösség lesz az, amin keresztül formálódik, illetve ami meghatározó. Ha ez a közösség történetesen egy kamasz hittancsoport egy nagyon jó lelki vezetővel, akkor az hat rá. Ha nincs ilyen, akkor el fog távolodni az egyháztól.

2019. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Rachel Warner ***** válasza:
97%

#22 #23


Nem rosszindulatból,de ti nagyon el vagytok tájolva,ha a tanulást meg az alkoholizmust egy lapont emlegetitek a hittel. A tanulás egy kötelező dolog,az alkoholizmus meg egy undorító szokás,amivel főleg magának,de akár másnak is árthat. Viszont azt,hogy akar-e hinni,azt tényleg neki kell eldöntenie,mint ahogy normális ember a saját szakmáját se erőlteti rá a gyerekre,vagy esetleg a saját be nem teljesedett vágyait,ugye? Na akkor miért is lenne ugyanaz a hittel és a magára és/vagy környezetre káros dologgal kapcsolatban döntést hozni? Reálisabb példát hozzatok már legyetek szívesek.

2019. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Ha a hitben döntést hoz egy gyerek,az ahhoz hasonló,amikor ő választja ki a pályát,amin mozogni szeretne középsulis és akár felnőtt korban is,ha nem gondolja meg magát. Ott sem mondhatod neki,hogy ha te kovács vagy,akkor márpedig ő is az lesz,mert gyerek ne hozzon már döntést. Vannak dolgok,amik egész egyszerűen nem tartoznak másra,csak magára az egyénre,ez nevezik magánügynek és nem nem egyenlő azzal,hogy akkor minden hülyeséget meg lehet engedni,ez így nagyon sarkos felfogás. Ezek szerint vagy mindent rá kéne hagyni,vagy még azt se döntheti el ő maga,hogy kit vegyen majd feleségül.
2019. ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 imakommandós ***** válasza:
47%

Én nem tudom a tutit.

Az ami van kötelező anyag a Bibliáról 9.-ben az is tudja vonzani az embert a hit felé. Emlékszem valamelyik vizsgán titokban a Bibliát szerettem volna húzni és most hívő vagyok. Meghallottam egy osztálytársam beszélgetéséből, hogy ő is a Bibliát szeretné kihúzni. Ő meg a hittestvérem lett kb ugyanannyi idő múlva (2 év)

Igazából a szülő feladata a gyerek hitre terelgetése és ez alatt is főként példa adást értek. Az meg a mérleg másik nyelve, hogy a mai gyerekek ateista-materialista világnézeten alapuló tudományos elméleteket tanulnak kötelezően,a mellett elférne bőven ilyesmi hittan is. Bár én nem is emlékszek olyanra, hogy valaha elfogadtam volna az evolúciós elmélet régmúltba kivetitett (évmilliók) tudományos "tényeit".

2019. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
73%
Látjátok? Ez az igazi magyar szekuláris állam. Az, amikor egy tíz éves kapcsán azon kell gondolkodni, hogy beírassa-e a szülő hittanra vagy sem. Szégyenteljes és undorító. Mégis mi a jó büdös francnak kell egy éppen kamaszkor felé közeledő gyerek fejét vallási babonákkal tömni? Pontosan akkora szemétség, mint a csecsemőkori megkeresztelés. Nem, nem kell járatni. Majd ha idősebb lesz, képes szabad döntéseket hozni, képes autonóm módon véleményt formálni, akkor ő, és csakis ő eldönti, hogy kíván-e csatlakozni a régmúlt babonáihoz, vagy sem. Téboly.
2019. ápr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!