Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem erzem Isten szeretetet,...

Nem erzem Isten szeretetet, mert az anyam a gyuloletevel meg akar olni. Nem tudok elkoltozni. En is kezdem gyulolni Istent, mas erzest mar nem is ismerek anyam miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018. dec. 7. 14:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%

Miért nem tudsz elköltözni? Kiskorú vagy?

Ha anyukád tényleg gyűlöl, abban az esetben sem jó dolog, és nem is logikus Istent gyűlölni. Mert akkor miben vagy különb, mint a gyűlölködő anyukád? Ráadásul Te Istent gyűlölöd meg! Isten minden jónak a forrása, hogyan lehet Őt gyűlölni? Persze van ilyen, a szellemi sötétség befolyása alatt irracionális gyűlölet is ki tud alakulni az emberben.

Más érzést nem is ismersz, mint a gyűlölet - írod. Legyenek barátaid, legyen kapcsolatod Istennel (ehhez először megtérés szükséges!), és gyakorold a szeretetet legalább a barátaid, és Isten felé. Ez az első lépés viszonylag könnyebb, hiszen a veled jótevő barátaidat, vagy a minden jó forrása Istent könnyű szeretni. Ha haladsz előre a hitben, és krisztusi emberré válsz, akkor később a számodra átlagos, vagy ismeretlen embereket is tudod szeretni, a végén pedig az ellenségeidet is.

Sok sikert kívánok!

2018. dec. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
+ nem árt egy tisztázó beszélgetés sem édesanyáddal, ha képes vagy szikrázó gyűlölet nélkül, nyugodtan beszélni vele. Mondd el neki, hogy úgy érzed, hogy valami miatt gyűlöl, és kérdezd meg, hogy jól érzed-e? És ha igen, akkor mi az oka? Mit tudsz ezen TE változtatni, hogy ez a negatív érzés megszűnjön irányodban? Semmiképpen ne vádold, azzal nem jutsz eredményre.
2018. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Jogilag nem tudsz elköltözni mert kiskorú vagy, vagy anyagi okok miatt (értsd: tanulsz, vagy egyszerűen csak az már nem akkora baj, hogy eltartják a feneked)?

Tudsz változtatni, csak akarnod kell. Ha nekem sikerült újrakezdeni egy alkoholista agresszív apa után, aki a gyerekkorom és a kamaszkorom megnyomorította, ha bennem, egy utolsó senkiben volt annyi kitartás, hogy azt mondja, inkább élek nincstelenül, és próbálok előre jutni, ahogy tudok, akkor bárki másba is kell, hogy szoruljon ennyi akaraterő.

Az ember nem úgy lesz erős, hogy imádkozik érte, hanem úgy, hogy nehézségek kerülnek az útjába, amik leküzdése erőssé teszi. Nincs olyan ember, aki erősnek születik, azzá válni kell.

2018. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az nem biztos, hogy ő meg fog változni, de a legjobb esélyed arra, hogy megváltozzon, ha a jóval legyőzöd a rosszat. Attól függetlenül, hogy mit érzel iránta, tudsz jót tenni vele, kedves lenni vele, imádkozni érte.

Jézus ezt parancsolta, hogy szeressük az ellenségeinket. Ha elkezded rosszal viszonozni a rosszat, akkor csak a gonoszság fog egyre inkább elburjánzani benned és körülötted.


Amúgy a te kérdésed alapján csak ez egyik oldalt ismerjük, a tiédet. Sokszor az ember nem látja a saját szerepét a kialakult helyzetben. Hogy ti. mennyi ebben az igazságtalanság vagy az igazságos büntetés. Bármi is van, te csak a saját viselkedésedet tudod megváltoztatni, másokét csak ők maguk tudják.


Ez egy nehéz helyzet lehet, egy támogató közösség jó lenne, ha nincs ilyen.


1Pét 2:20

"De milyen dicsőség az, ha kitartóan tűritek a hibátok miatt kapott verést? Ellenben ha kitartóan cselekszitek a jót, és tűritek érte a szenvedést, az kedves az Isten szemében."


üdv

Stefán

2018. dec. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%

"anyam a gyuloletevel meg akar olni."


Édesanyád tettei, nem Istentől jönnek, így nem Isten akar megölni, sőt senkit nem akar megölni, még a bűnözőt sem.

Ő senkinek a halálában nem gyönyörködik. Azonban ha egy megrögzött vétkező, kitart a rossz tetteiben, akkor nyilván az életre méltatlan, ezért a halál a büntetése.


Ahogy kedves előttem szólók írták, a rosszat jóval kell meggyőzni. Gondolj arra, hogy anyukád bajban van, mert így viselkedik. Tedd fel a kérdést magadnak, mit kell tenned, hogy kihozd ebből a bajból. A figyelmességeddel, szereteteddel, talán segítheted, hogy változzon, és Ő is máskép lássa a világot.


Valamint ahogy előttem írták, egy megfelelő időben történő beszélgetés, fontos lenne. Mert ahol nem beszélgetnek a problémákról, ott a megoldás elmarad.

2018. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a batoritast.

Jol esik!

Betegseg miatt nem tudok elkoltozni.

Beszeltem vele,de csak hallgat...

Narcisztikus szulo...

Koszonom megegyszer,erot adott!

2018. dec. 7. 16:54
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem lehet,ha szepen viselkedtem es 'jo' vagyok,akkor megjobban gyulol...mert hat en jobb vagyok nala...

Azt szereti,ha bant,felsuhit es kiabalok.Jo emberismero vagyok.Nem tevedek.

Feltekeny,hogy fiatalabb,szebb vagyok,nem tudja feldolgozni.

Koszonom,hogy eleirhattam.

Sokat segitett.

2018. dec. 7. 17:06
 8/18 anonim ***** válasza:
Tudsz példát mondani arra, hogy miért gyűlöl?
2018. dec. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Tipikus "anya",aki nem tudja elfogadni az oregedest es ezaltal fiatalabb lanyat sem

De vegul is fiu tesomat is utalja

2018. dec. 8. 18:48
 10/18 anonim ***** válasza:

Miért? Mivel fejezi ki, hogy baj ha fiatal vgy?

Egy anya örülni szokott a gyereke életének.

2018. dec. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!