Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság előtti együttlét?...

Házasság előtti együttlét? Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párom szülei nagyon vallásosak. Én ugyan hiszek, de nem tartom magam hu de nagy hívőnek.


A családjuk annyira tartja ezt, hogy a gyerekekre "nyomás" nehezedik e témát illetően. (Pontosabban már nem gyerekek, huszon éves felnőttekről beszélünk)


Na most elég sokat utánajártam a témának,kérdezősködtem is mert nekem ez teljesen idegen dolog mondhatni.

Ilyen a Bibliában konkrétan nincs megemlítve tudtommal, a középkorban vezették be az emberek ezt az eszmét. Hittan órán anno mi azt tanultuk (felvilágosult, remek tanárunk volt) hogy a házasságtörésben számít bűnnek, valamint ha az ember nem komoly párkapcsolatban teszi azzal, akivel már esetleg tudják, hogy össze akarják kötni életüket. (Magyarul nem fűvel-fával van együtt az illető)


Én valahogy nem érzem rossznak, ha olyannal és csakis olyannal teszi az ember akit szeret. A házasság egy papír voltaképpen.


Vélemények? Ma hogy tartják ezt? Mert nem hiszem hogy annyira szigorúan mint a középkorban.


Köszi szép napot!



2019. ápr. 20. 18:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

A véleményem az, hogy a bibliai időkben megkövezték azt a nőt, akiről nem sokkal a hàzassàg utàn kiderült, hogy nem szűz. Az Újszövetség ezen javított valamennyit annyival, hogy a megkövezést màr nem írja elő, de ez egy elavult rendszer.


A vallás szerint Isten 1 férfi mellé 1 nőt adott, a pàtriàrkàk és a kiràlyok mégis hàremben éltek. Érdekes, hogy ha Isten tudott alkalmazkodni ahhoz a vilàghoz, és nem vetette meg Salamont, mert hàremet tartott, sőt a hagyomàny szetint a Szentíràs szerzőjévé is tette, akkor ma miért vannak elítélve azok, akik nem tartanak hàremet, de szeretik egymàst, és lefeküdnek egymàssal de nem hàzasok?


Mindegy, felesleges erről gondolkodni.


A középkorban volt rà példa, hogy egy lànyt 14-15 évesen férjhez adtak, 20 évesen màr több gyermekes anya volt. MA MÀS IDŐK JÀRNAK. A 21. szàzadban a nők fiatal korban tanulnak, dolgoznak, mivel jogokat kaptak, és élnek is vele! Tovàbbà manapsàg egy komoly párkapcsolat alapja egyik alapja a jó szex. Ezt ma semmilyen értelmes ember sem vitatja. A szexualitàs egy teljesen természetes biológiai szükséglet, amivel örömöt okozunk önmagunknak és pàrunknak is. Teljesen felesleges több ezer éves vallàsi előíràsok miatt megfosztani magunkat tőle.

2019. ápr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

"Ha valaki tiszteletben tartja a házasság intézményének létrehozóját, és az a mögött értendő elveket, az nem szennyezi be a házaságyat azzal, hogy már a házasság előtt beszennyezi"

Mivel szennyezné be? Isten a paráználkodást, azaz a házasságtörést tiltja a Bibliában. Minden más már csak a te (illetve a te esetedben a szektád) önkényes belemagyarázása, nem pedig Isten szava.

2019. ápr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az utóbbiakat is!

Ugyan mindenkinek különbözhetnek a meglátásai, de örülök hogy valaki ilyen véleményt is ír, ugyanis teljesen tudok vele azonosulni! Hasonló az erről alkotott véleményem

2019. ápr. 20. 23:59
 14/28 anonim ***** válasza:
19%

"Isten a paráználkodást, azaz a házasságtörést tiltja a Bibliában. Minden más már csak a te (illetve a te esetedben a szektád) önkényes belemagyarázása, nem pedig Isten szava."


Tök jó, hogy állítólag azok értik, mi Isten szava, akik bemagyarázzák maguknak, hogy a paráznaság és a házasságtörés egy és ugyanaz. :((

Nyilvánvalónak külön fogalmak a biblia szerint is:

Gal 5, 19 A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás.


IKor 7, 2

De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje.


Attól, hogy nem örültök neki, a Biblia még ezt írja:

Zsid 13,4 Tisztességes minden tekintetben a házasság és a szeplőtelen házaságy; a paráznákat pedig és a házasságrontókat megítéli az Isten.


Tipikus #nemtetszikezértmásthitetekelmagammal

Bocsesz...


Üdv.

2019. ápr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%
Isten nem azt mondta, "Sokasodj és szaporodj"?:) Tehát akkor ilyen ceremóniáról, meghogy azelőtt való tiltásról talán nem volt szó:) Bár, én nem olvastam:) Szóval én nem tudom, nem értek hozzá.
2019. ápr. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Ha utána olvasol, mindehol azt írják, hogy a házasság előtti szexnek semmi előnye nincs.

2019. ápr. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
13%

&12


Sajnos kedves válaszoló, nem vagy tisztában a fogalmak jelentésével. A parázna az, aki nem kötött szövetséget jogilag a házasságra senkivel, és úgy éli a házasságban megengedett nemi életet.

A házasságtörés pedig azt jelenti, hogy már megkötötte ezt a szövetséget, és megszegi, mert nemi életet él, de nem a házastársával, hanem mással.

2019. ápr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
13%

Talán még az lemaradt, ha megfigyeled a vers felsorolást tartalmaz. Azt írja, hogy "paráznákat, és a házasságtörőket". A kettő nem ugyanaz.

Az első a házasság nélküli szexuális élet, a másik pedig a hűtlenség a házastárssal szemben.

2019. ápr. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
83%

Ornela Mutti, egy pár kérdésre válaszolj nekem:

- Mi a természetesebb, Isten előtt helyénvalóbb? Lefeküdni egy emberrel, akit jól ismerek, tisztelek, szeretek, és vele akarom leélni az életemet? Vagy az, hogy Dávidnak (az Isten szíve szerint való férfinak) több száz felesége és több száz ÁGYASA volt?

- Ha Isten törvényei közül egy sem avul el, akkor vajon szabad-e disznóhúst enni, illetve az éppen menstruáló nőnek emberek közé menni?


És csak azt ne mondd, hogy Dávid idejében más idők jártak, mert "Jézus Krisztus tegnap, ma s mindörökké ugyanaz (Zsid 13,8)"

És azt se mondd, hogy ez az Ószövetséghez tartozik, mert "A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre." (2 Timóteus 3,16)


Mellesleg fontosnak tartom megemlíteni, hogy magam is hiszek Istenben, és fontosnak tartom az ő törvényeit: „Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes erődből és teljes elmédből, és felebarátodat, mint magadat.” (Máté 22,27)

2019. ápr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

#19


Nagyon szépen köszönöm! Végre egy ember aki hisz és hittel érvel!


És köszi hogy kihangsúlyoztad a lényegi részét kérdésemnek: ha valaki csak egy embernek adja magát, az pedig az akit igazán szeret és tisztel és akit leendő párjának tekint. Tehát fontosnak vélem hangsúlyozni, nem több emberrel házasság előtt - bár én azokat se vetem meg nem ítélkezem, teljesen oké - hanem EGY általa választott partnerrel akivel össze szeretné kötni életét.


Mellesleg: valamelyik válaszoló írta itt a paráznaságot. Ahány ember/tanítás annyiféle elképzelés van erről. Van akinek már a gondolat is paráznaság, van akinek csak a házasság előtti együttlét, van akinek a házasság alatti is ha az nem szaporodási céllal "megy végbe". Nekünk ezt egyszerűen vázolták: ebben az esetben bűn az, amit te helytelennek és bűnnek éreztél. Ha olyas valakivel tetted pl amit megbántál, mert nem volt rá méltó, vagy ha olyan rossz gondolatod támadt stb. de ha szeretetben tetted, együtt maradsz azzal az emberrel, vele akarsz egy életet leélni és csak vele, én személy szerint ezt nem tartom rossznak..

2019. ápr. 21. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!