Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság előtti együttlét?...

Házasság előtti együttlét? Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párom szülei nagyon vallásosak. Én ugyan hiszek, de nem tartom magam hu de nagy hívőnek.


A családjuk annyira tartja ezt, hogy a gyerekekre "nyomás" nehezedik e témát illetően. (Pontosabban már nem gyerekek, huszon éves felnőttekről beszélünk)


Na most elég sokat utánajártam a témának,kérdezősködtem is mert nekem ez teljesen idegen dolog mondhatni.

Ilyen a Bibliában konkrétan nincs megemlítve tudtommal, a középkorban vezették be az emberek ezt az eszmét. Hittan órán anno mi azt tanultuk (felvilágosult, remek tanárunk volt) hogy a házasságtörésben számít bűnnek, valamint ha az ember nem komoly párkapcsolatban teszi azzal, akivel már esetleg tudják, hogy össze akarják kötni életüket. (Magyarul nem fűvel-fával van együtt az illető)


Én valahogy nem érzem rossznak, ha olyannal és csakis olyannal teszi az ember akit szeret. A házasság egy papír voltaképpen.


Vélemények? Ma hogy tartják ezt? Mert nem hiszem hogy annyira szigorúan mint a középkorban.


Köszi szép napot!



2019. ápr. 20. 18:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező!

A kérdésed vallásosság szempontjából teszed. Ezért a házasság mibenlétét is Isten képest kell értelmezni.

Nem törvényesség, nem papír..

Jézus nem tanította, hogy csak papok közvetítésével lehetsz kapcsolatban istennel. Sőt!

A lényeg, hogy mindketten Isten színe előtt, őszintén fogadjátok... majd tarcsátok is be amibe hisztek, hinni akartok!

Kibúvók nélkül!

2019. ápr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 19-es válaszoló.

(Jeremiás 31:31, 32) 31 „Íme! Jönnek napok — ez Jehova kijelentése —, és új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával. 32 Nem olyan szövetséget, amilyet ősatyáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Egyiptom földjéről. »Azt a szövetségemet ők megszegték, noha én férjuruk voltam nekik« — ez Jehova kijelentése.”


A teljes írás Istentől ered. Azonban azért nevezi "Új szövetségnek", mert változott a helyzet, a messiás megjelenésével.

Jézus a következőket mondta:

(Máté 9:17) 17 Új bort sem tesznek régi bortömlőkbe; ha pedig megteszik, akkor a bortömlők szétrepednek, a bor kifolyik, és a bortömlők tönkremennek; az új bort inkább új bortömlőkbe teszik, és mindkettő megmarad.”


A törvény elavulhat, eltörölhető, módosítható. Azonban a törvényben lévő alapelvek, azok maradnak állandóak.

Jézusnak joga volt ezeket módosítani, sőt meg is tette, Pl a Sabbattal kapcsolatban is.


Jehova új szövetséget kötött, a régiek már érvénytelenek, csak az alapelvek maradtak.

2019. ápr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

És az elképzelhetetlen, hogy a szexualitásra vonatkozó alapelv a következő: a szeretet kifejezése legyen egy monogám, heteroszexuális, hosszútávú (örök életre szóló kapcsolatban). Azaz ne üsse fel a fejét a promiszkuitás, ne érzelmek és közös jövő, illetve múlt nélkül szexeljenek a párok, hanem egy komoly kapcsolaton belül történjék ez, amelyben mindkét fél elkötelezett a másik iránt.

A törvény maga pedig változhat, amint azt te is, én is bizonyítottuk igékkel. De vajon ki dönti el, hogy melyik törvény avult el, és melyik nem? Szerintem ez az ember lelkiismeretére van bízva. (A gyilkosság, csalás, lopás, hamis tanúzás, bálványimádás stb. pedig egyértelmű bűnök, mert - ahogy mondtad a keresztény, a krisztusi alapelveknek ellent mondanak.)


De mást is mondok: a szex maga a házasság.

"Izsák pedig bevivé Rebekát Sárának az ő anyjának sátorába. És elvevé Rebekát és lőn néki felesége és szereté őt." (1 Mózes 24, 67) Ebből a versből egyértelműen kiderül, hogy a közösülés teremti meg a házastársi kapcsolatot, hacsak Izsák sátrában nem lakott egy anyakönyv vezető és/vagy egy pap... Akkor teljesen más a helyzet.


(a 19-es válaszló voltam)

2019. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

Jehova dönti el, mi változik. S a Bibliában írva van.


Rebeka esete pedig, nem összeegyeztethető a jelenkor és kultúra esetével. Magyarországon, az anyakönyvvezető törvényesít, a szexualitás onnantól megengedett.

Más országban vagy kultúrában pedig, azok szerint kell törvényesnek tekinteni, ami ott megszokott.

2019. ápr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Nna egy Jehova tanú. Ezt vártam :D


Kedves 19. válaszoló:ne állj le vitázni minden felesleges ez esetben. Én látom amit Te mondani/üzenni szeretnél, köszönöm!

2019. ápr. 22. 18:51
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem vitának szántam, hanem elgondolkodtató érvnek, ami Isten szemszögéből kell érteni, nem emberi mércével mérve.


Gondolj bele, hogy sokan élnek nemi életet, de soha nem fognak törvényes házasságot kötni, sőt még el is hagyják egymást, és mással folytaják ugyanazt.


Mit gondolsz, melyik gondolatmenet szerint lehet különbséget tenni, egy keresztény életet élő, és az között aki nem az szerint él?

Ugyanis ezt olvassuk:

(Malakiás 3:18) 18 Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt.”


Ha nem lehet különbséget látni a tettek között, mi alapján lehet megkülönböztetni a helyes, és a helytelen dolgot? Az Istent szerető emberek, nem keresnek kibúvókat, és nem is tartják nehéznek, vagy betarthatatlannak Isten szavát. Sőt örömet találnak az Istennek végzett engedelmességben.


Mi, szívesen tartjuk ehhez magunkat. Nem teher, és nincs benne semmi rossz.

2019. ápr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Rendben, örülök, hogy átment, amit mondani szerettem volna, de azért szívesen válaszolok Ornela Muttinak is :)


"Gondolj bele, hogy sokan élnek nemi életet, de soha nem fognak törvényes házasságot kötni, sőt még el is hagyják egymást, és mással folytatják ugyanazt."

Ehhez csak annyit fűzök hozzá, hogy sokan elválnak...


A baj pedig pontosan az, hogy annak alapján tesztek különbséget a hívő és nem hívő ember között, hogy lefekszik-e a partnerével vagy sem, holott ezer más (sokkal mérvadóbb) dolog létezik, remélem, nem kell példát mondjak.


Azt pedig hogy mondhatod, hogy Rebeka esete nem mérvadó?? A Szentírás egyik legszebb párválasztásról szóló története... És hol van az megírva, hogy a párkapcsolatot (vagy bármi egyebet) egy világi hatalomnak kellene szentesítenie?

"Magyarországon, az anyakönyvvezető törvényesít, a szexualitás onnantól megengedett." Vagyis te még csak nem is az egyházi, hanem a polgári esküvőtől számítod legitimnek a szexualitást. De miért? Az ország törvényeit természetesen be kell tartani, nem is olyasmire próbálok célozni, hogy azok megszeghetőek. Na de, bár nem vagyok magyarországi, feltételezem, nincs olyan törvény, ami megtiltja a házasság előtti szexet. Sőt, az európai országok még a házasságtörést sem büntetik.

Szóval nem hiszem, hogy az állam felhatalmazottjára van szükségem ahhoz, hogy szeressek valakit, valaki szeressen, s mi ketten az Úr előtt egy pár legyünk.

2019. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
el kell venni, aztán el kell vállni. a házasság utáni szex ugyanis nem tilos. két okbol is: 1. a vallás nem ismeri el a válást. tehát vállás után ugyanugy házasok igy egymásra mászhatnak isten elött. 2. nem tiltja emiatt a házasság utáni szexet se. mert nincs olyan hogy házasság után annak csak halál után van vége. (ezért a nekrofologia házasság esetén is tiltott mert az már a halál után van)
2019. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!