Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van következő élet? És ha van...

Van következő élet? És ha van mikor?

Figyelt kérdés
Mert ha van, ebben a korban akarok élni megint, nem akarok 2050 után születni, akkor inkább meghalok most. De ha nem lehetek öngyilkos, honnan tudom hogy milyen feladatokat kell még elvegezni az életemben, hogy vége legyen és újjá születhesek jobb adottságokkal?

2019. ápr. 30. 09:40
1 2 3
 11/21 pelgrim ***** válasza:
100%
Én hiszem, hogy van következő élet, sőt azt is hiszem, hogy van a földi életek közt egy tudatos lét, tudatosabb mint a jelen életünk, ahol, amikor az elmúlt életeinket mérlegelve határozzuk el, hol és mikor és milyen körülmények közt éljük következő földi fizikai életüket.
2019. ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Lehet nem vagyok rá érdemes, nem is érdekel már. Én szeretni önmagam? Szeretem magam 10 éves koromig kb. az vagyok én, ez nem, a legelkeseritobb az egészben az, hogy megtalaltam már a páromat, azt a lányt aki hozzámvalo, de ezt nem tudom neki megmutatni már (mert elvesztettem önmagam mindenszempontbol, fizikai, lelki egészségügyi problémák miatt, 10-es éveim totális csőd és ez csak rosszabb lesz), felőröl. Na de ok élek egyedül, csalad (saját) nélkül ám legyen, de konkrétan egyedül sem vagyok semmire sem jó, egy luzer lett belőlem, annyira hogy már konkrétan szegyenlek társaságban mutatkozni, miközben szociális lény vagyok, életképtelen vagyok teljesen, nem vagyok életre való.
2019. ápr. 30. 11:38
 13/21 anonim ***** válasza:

Adj időt magadnak, hidd el még nagyon fiatal vagy ehhez, a bölcsesség hez idő kell, látszik, hogy túl vagy traumákon, és ez természetes ilyenkor, hogy így vélekedsz.

Harcosok klubja megvan?( Jó film amugy) mikor is a fickó eljárt ilyen csoportokba, ahol is különböző súlyos, vagy gyógyíthatatlan betegségben szenvedők voltak és annyira lenyugtatta ez a saját problémáit tekintve, mármint hogy nála is sokkal nyomorultabbak vannak. És ebből merítette az erőt.

2019. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Adják időt 13-as? Minek? 22. Percben járunk, de már 5-0-ra vezet a másik csapat, szerinted ebből hogy lesz győzelem? Szerinted egy ilyen csapat nem törik meg? De, általában igen és csak kapja a következő találatokat, addig amíg a másik fél meg nem unja. Már feltett kézzel vanszorgok én is, nem ezt akartam, nem ez volt az elképzelésem, elb_ztam, és tisztában vagyok vele, hogyha még rugók is gólt, a másik csapatnál nem fog eltűnni az az 5 találat, mindig hátrányban leszek, azokhoz akiket szeretek soha nem növök már fel.


Harcosok klubjat nem láttam.

2019. ápr. 30. 12:06
 15/21 anonim válasza:

Sajnálom, de nincs élet a halál után. Az élet az az, ami most van, a végén meg lekapcsolják a villanyt. Szerintem legalábbis.


A saját utadat tekintve érdemes pl. mások példájából inspirálódni, mint ez a kissrác: https://www.youtube.com/watch?v=36m1o-tM05g

2019. ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


A mostani életed már következménye az előző életedben elrontott életednek! Tehát a mostani sorsod is már egy következmény, a saját téves gondolkodásodnak, és cselekedeteidnek!


A mostani életet kegyelem, hogy javítani tudjál, nehogy még rosszabb körülmények és adottságokkal kelljen újból leszületned a földre.


A javulásod csak a megtéréssel tud bekövetkezni, ha megismered Jézust, és vállalod a gondolkodási módod átalakítását az Ő tanítása szerint! inden más csak fokozza a szenvedéseidet!


Vigasztalásul idézek egy könyvből, amelyben a kérdező hasonlóan kilátástalannak érezte az életét:



"SZERENCSÉTLEN VAGYOK!

1. Apám mért hagyott el?

2. Miért nem sikerül nekem semmi?

3. Férjem állhatatlan.


Drága Gyermekem!


1. Vannak olyan szerencsétlen emberek, akik nem akarnak felelősséget vállalni tetteikért. Az ilyen ember nagyon rövidlátó! Előbb-utóbb mindenki szembesülni fog azzal, ami elől menekül. Apád sem kerülheti el ezt a szembesülést.


Ami számodra fontos, az az, hogy el kell hinned, nem jártál rosszabbul amiatt, hogy ő elhagyott, mintha nem hagyott volna el! Sajnos, a ti fantáziátok nagyon széppé tudja tenni azt, mi esetleg lehetett volna! Ne dőlj be ennek! Inkább adj hálást azért ami történt, mert a te sorsodba nem véletlenül szövődött bele ez a szál.


2. Az pedig egészen biztos, hogy túlzás, amikor azt mondod, hogy neked nem sikerül semmi! Az önnevelésnek egyik nagyon fontos alapja az, hogy meglássátok azokat az értékeket, amelyeket naponta küldök különböző csomagolásban. Ha Irántam való szeretettel szemlélitek az eseményeket, akkor feltétlenül meg fogjátok látni, hogy nem feltétlenül az a jó, amit ti láttok jónak, hanem az, amit Én Jézus látok jónak nektek. Ha többször felteszed magadnak e kérdést: „Mi ez az örökkévalósághoz képest?!”, akkor idővel helyére tudod majd tenni a dolgokat, és nem úgy fogod látni életedet, mint amiben semmi sem sikerül.


3. Férjeddel kapcsolatban csak neki tudnám megmondani, hogy hogyan tudna állhatatos lenni. Neked csak azt tudom mondani, hogy neked mi a teendőd ezzel kapcsolatban.


Az semmiképpen, hogy meg akard nevelni őt! Csak arról lehet szó, hogy keresd és az Én segítségemmel megtaláld a megbékélés szavait. Te magadnak akkor teszed a legjobbat, ha kerülöd a veszekedéseket! De nemcsak magadnak teszel ezzel jót, hanem mindazoknak, akik vágyakoznak az Én békém után! Ha van béke benned, akkor ez kiárad, s más emberekre is jótékony hatással tudsz lenni.


Megáldalak a HIT, REMÉNY, SZERETET LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 1551

2019. máj. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 imakommandós ***** válasza:

@előző



Hol olvastad a Bibliában, hogy a remény az egy szellem?

2019. máj. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

5-0 ra vezez a másik csapat?

Akkor te tudod mi az élet célja?

Akkor Többet tudsz itt bákinél!


Ahogy látom, a gond inkább az, hogy arra vágysz amit másoknál látni vélsz. Közben azt sem tudod mi az!

Egyszerű a megoldás! Ne irígykedj, és ne akarj másokat majmolni!

Legyél tevékeny, tanulj, fejleszd magad. Ted magad hasznossá a közösségedben!

Így találod meg mi a dolgod, holy a helyed. Ott lesz a boldogságod is.

És megkapod ami igazán kell. Csak vedd észre, hogy az más mint amire most vágysz

2019. máj. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Eljutottál arra a pontra, amikor már "minden körbe ért"!

Ilyenkor fogod csak feltenni a fő kérdést: mi az élet értelme?

Nekem van elképzelésem róla, de szerintetek mi az?

2019. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 jdfGabrella ***** válasza:
A múltban is újjászületett.
2019. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!