Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bizonyíték lehet Istenre pl....

Bizonyíték lehet Istenre pl. hogy az egyik móri gyilkos lelkész lett?

Figyelt kérdés

Szerintem egy nagyon jó bizonyíték, mert Jézus azt mondta, hogy a betegeknek van szüksége rá és tényleg még a mai napig munkálkodik. Íme a példa, csak valahogy senki nem akarja látni. Jól mondják azt is, hogy van szemünk és fülünk és nem látunk/hallunk. Csak szeretném felnyitni szemeiteket embertársaim, hogy íme a példa(ák).


Mondjuk elég furcsa, amikor eléállok és azt mondja nekem gyónd meg bűneidet... ;))


2019. máj. 8. 09:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én hívő vagyok de ez nem bizonyíték. Az ellenkezője is elfordul.
2019. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel az pedig bizonyíték arra, hogy Isten nem létezik, amikor egy korábban aktív vallásos ember elveszíti a hitét.
2019. máj. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
ha tudnád hány vallásban felnőtt ember lesz ateista élete során... ez is bizonyíték lehet valamire
2019. máj. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Nem ismerem a volt gyilkos lelkészi munkáját, de ha teljes szívéből szereti Istent, és az embertársait, és jó lelkész lett, az egyfajta közvetett bizonyítékként elfogadható számomra. Mondjuk ez szubjektív dolog, és hozzáteszem, engem már nem kell meggyőzni Isten létezéséről.


Nekem az inkább az egyik bizonyíték (sok van), hogy a Jézus által választott 12 apostol többsége vállalta a halált is a hitéért.

2019. máj. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem az inkább az egyik bizonyíték (sok van), hogy a Jézus által választott 12 apostol többsége vállalta a halált is a hitéért."


Ez sem bizonyíték. Sok vallás sok tagja vállalta a halát a hitéért.

2019. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
kutyából nem lesz szalonna
2019. máj. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#5 pl heaven's gate. meghaltak hogy ufókkal utazhassanak. akkor ez bizonyítja, hogy igazuk volt?
2019. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A "szerintem" nem bizonyíték, hanem vélekedés. És persze ha nagyon akarjuk, ez lesz valamire bizonyíték. Ha meg nem akarjuk annyira, akkor nem lesz. Ezt úgy hívják, hit. Aki hiszi, annak ez a hit a "bizonyíték" isten létére. Aki meg nem hiszi, annak nem bizonyíték.

A hitet nem lehet bizonyítani, sem cáfolni. A hit egyedül azé, aki hiszi.

2019. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 jdfGabrella ***** válasza:
Nem
2019. máj. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Pál, mai szavakkal élve, terrorista volt, hiszen kivette a részét a keresztényüldözésben. Nem is akárhogy, hiszen ő készítette elő, szervezte meg a gyilkosságokat. Aztán mi lett belőle Jézus hívására?
2019. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!