Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Hogy magyarázzátok...

Ateisták! Hogy magyarázzátok el az 5 éves, haldokló lányotoknak, hogy nem létezik mennyország?

Figyelt kérdés

Kérlek, olvassátok végig a kérdést, mert a kérdés kizárólag elméleti és inkább a kreatív oldala érdekel, nincs pejoratív töltete.



A kérdésem onnan jött,hogy egy külföldi oldalon olvastam,hogy egy ateista hölgy,aki nevezetesen bohócként dolgozott, egy 5 éves haldokló kislányt próbált felvidítani, aki viszont neki szegezte a kérdést,mikor kettesben maradtak : ha meghalok, a mennybe jutok?Természetesen a hölgy félretette a hipotéziseit és "megfelelően konvencionális " választ adott ennek a kislánynak.


Tudom, hogy ti is ugyanígy tettetek volna, hiszen minden egészséges lelkű és elméjű ember hasonlóan cselekedett volna és azt is tudom, hogy a kérdésem eléggé etikátlan, sőt hülye, de engem érdekel a másik oldal és megfordítanám :


Az 5 éves lányod a halálos ágyán fekszik és azt kérdezi tőled :

- Ha meghalok, a mennyországba jutok?

Hogy magyarázod el neki, hogy Isten nem létezik, nincs mennyország, se pokol, se angyalok? Képzeld azt,hogy én vagyok az 5 éves lányod és mondd el nekem, mi vár rám a te olvasatodban. A plüssnyuszimat szorongatom és te vagy az, akit utoljára látok ebben az életben,mert épp készülök kilehelni a lelkem. Milyen szavakkal, milyen érzésekkel adnád át mindazt a tudást, ami benned van? Biztos beszéltél már erről felnőttekkel, felnőtt eszközökkel. Most tedd meg ugyanezt egy gyermekkel, gyermek nyelven. Kíváncsi vagyok, hogy milyen kreatív módon lehet egy ilyen helyzetben objektív és józan maradni. Ha egyáltalán lehet. Nem használhatsz lexikális, akadémikus szavakat.



Mint láthatjátok, engem nem a kedélyek borzolása foglalkoztat, hanem az,hogy hogyan lehet lekommunikálni egy ilyen témát úgy, hogy etikusak maradjunk.



Ha hülyének gondolod a kérdést, akkor értelemszerűen ne válaszolj.Ha viszont van kedved, akkor megköszönöm.



L.


2018. ápr. 21. 11:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

1. Nem tudnék beszélni, mert bőgnék.

2. Ha mégis szóhoz jutnék, azt mondanám neki, senki nem tudja igazán, mi van odaát. Lehet, hogy semmi. De ha mégis igaz, amiben olyan sokan hisznek, akkor neki nagyon jó dolga lesz.

2018. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
Úgy gondolom, hogy az ateizmus nem zárja ki a reinkarnáció és a karma elfogadását. A zenben is elfogadják a születés és halál körforgását, pedig semmiféle ezómaszlag nincs benne. Tehát én valahogy úgy igyekezném megérttetni, hogy a halállal a lelke nem szűnik meg, csak ebből a dimenzióból kilép, aztán később újra "le" születik. Azzal kiegészíteném, hogy az 'odaátot' hívhatjuk éppenséggel akár mennyországnak is.
2018. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

na ezek jó válaszok :)

aranyosan fogjátok meg a másik oldalt:)

és mivel, ha a reinkarnáció nem tagadott egy ateista által,akkor ezt az opciót is nagyon szép,meseszerű köntösbe lehet burkolni,ami reményt adhat egy haldokló,a világról még mit sem tudó embernek.

2018. ápr. 21. 11:19
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöm kislánya 6 évesen halt meg rákba. Egy idő után nála is téma lett a menyország. A szülei nemigazán voltak vallásosak, de amikor a kicsi mondogatta hogy majd várlak a menyországba-akkor nyilván meghagyták neki a hitet hiszen ez megnyugtatta. Én amugy nem is tudok elképzelni egy olyan szülőt aki ebben a helyzetben ne igy tenne.akkor is Ha nincs nála ateistább.
2018. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

igen,ez így emberi,jól tették.



De a kérdés most nem ez :)

2018. ápr. 21. 11:26
 6/22 anonim ***** válasza:
11%

Annál nagyobb fájdalom, mikor egy szülő elveszít egy gyermeket nincs is. Főleg amikor a gyermek csak pár évet él.Ezért őszinte sajnálatomat szeretném először is kifejezni.

Az igazat mondanám neki.

Persze, mivel Te nem fogadod el, hogy van az életnek forrása, nyilván ennek megfelelően szeretnéd elmagyarázni.


Azonban, Isten létezése a szava alapján mind a pokol tüzét, és a mennyországba való jutást is kizárja.

Isten feltámadást ígért azoknak, akik most valamiért, halálalvásba merülnek.De nem a mennyországba, hanem ide vissza a Földre.

Lehet hogy ez neked nem etikus, de ez az igazság, a gyermeked biztos feltámadásban fog részesülni.

Az már más téma, hogy Te ott leszel-e, amikor ez megtörténik.


Ennél fogva, nemes egyszerűséggel őszintén elmondanám neki, hogy most még, sajnos egy hiba folytán, mindenki halálalvásba merül, kortól függetlenül. Amikor pedig Jézus az országában elkezdi az uralkodást, azok akik "alszanak" felfogja ébreszteni.

Mert nagyon vágyik erre, hogy az emberek örökké éljenek betegség, öregség, és halálalvás nélkül.


Nagyon nehéz ez a Téma, a sírás fojtogat, ezért ne haragudj, de nem tudok tovább írni, és imáimban foglalom ezt az esetet.

2018. ápr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
18%
És bocsánatot kérek, de nem vagyok ateista, de a helyzettel együtt érzek.
2018. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

ez is egy válasz a kérdésedre is

[link]

János, a szeretett tanítvány minden esetben Paraklétosznak nevezi a Szentlelket. Azt jelenti a görög szó: Vigasztaló. Mindenek felett részvéttel vigasztalni kell a szomorúakat és elesetteket, a megalázottakat és megnyomorítottakat. Ez isteni működés. Minden utána következik. Teréz anya - aki úgy kezdte, hogy egy pajtára felírta: Haldoklók háza - később is fő tevékenysége volt- a halált tette emberhez méltónak. Vigasztalt - a Szentlélek erejével. Nem dogmákat közvetített, nem hittételeket tételeket vitatott meg velük. És ragaszkodott ahhoz, hogy a halott kívánsága szerinti (annak a vallásnak megfelelő módon végzett szertartással) módon temessék el

2018. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

6-os:

nagyon kedves vagy,de gyorsan akkor újra felhívom a figyelmedet, nehogy ok nélkül szomorítsalak :


"Kérlek, olvassátok végig a kérdést, mert a kérdés kizárólag elméleti és inkább a kreatív oldala érdekel, nincs pejoratív töltete.



A kérdésem onnan jött,hogy egy külföldi oldalon olvastam,hogy egy ateista hölgy,aki nevezetesen bohócként dolgozott, egy 5 éves haldokló kislányt próbált felvidítani, aki viszont neki szegezte a kérdést,mikor kettesben maradtak : ha meghalok, a mennybe jutok?Természetesen a hölgy félretette a hipotéziseit és "megfelelően konvencionális " választ adott ennek a kislánynak."



A kiírt kérdés szerencsére nem az én gyermekemről szól és személy szerint ateista sem vagyok ( agnosztikus vagyok,vagyis egyik oldalon sem állok,semleges vagyok),csak tovább gondoltam az esetet,hogy egy valóban ateista meggyőződést milyen eszközökkel lehet gyermeki szinten átadni.

2018. ápr. 21. 11:37
 10/22 szp72 ***** válasza:
34%

Azt mondják, hogy a zuhanó repülőgépen, a lövészárokban és a halálos ágyon nincsenek ateisták. Nyilván ez csak egy általánosítás, mindenesetre az emberben mélyen gyökerezik a teljes megsemmisülés elfogadhatatlansága.


Szerintem hülye az, aki az utolsó reményt is kiírtja, főleg ha gyerekről van szó.

2018. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!