Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet nem is az iszlámmal van...

Lehet nem is az iszlámmal van a baj, hanem egyes népcsoportokkal?

Figyelt kérdés
Mielőtt reflexből rasszistának neveznétek és jelentenétek a kérdést a moderátornak had fejtsem ki. Az Európába érdekezett bevándorlók túlnyomó többsége arab, néger, afgán, pakisztáni vagy bangladesi. Gondolom nem kell ide írnom hogy sz@rnak az országok törvényeire ami befogadta őket, nem akarnak integrálódni, sőt rá erőltetnék az európaikra a saját kultúrájukat. Azt gondoltam ilyenek mert muzulmánok, de aztán elkezdtem tanulmányozni az iszlámot, beszéltem muzulmánokkal a témáról és rájöttem, hogy sok muzulmán országban épp olyan emberek élnek mint te vagy én, bosnyákok, albánok, törökök, azerik, kazakok, kirgizek, perzsák, kurdok stb. mind muzulmán népek, mégsem jönnek tömegével és próbálják ránk erőltetni a saját kultúrájukat, nem gyújtják rá a keresztényekre a templomokat, tehát nem lehet hogy nem is az iszlám vallás teszi az általam korábban felsorolt népek tagjait fogalmazzunk úgy primitívvé, hanem egyszerűen ilyen a mentalitásuk?

2019. máj. 12. 15:22
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
# 20 Hát persze, például ott van Máté evangéliuma 5:44 - ,,Én pedig azt mondom nektek: szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért!" Hát ez valójában egy burkolt felszólítás az ellenségeskedésre, és az intoleranciára, ugye?
2019. máj. 13. 18:14
 22/48 Alain Delon ***** válasza:
40%
21: Látom, a történelmi tényeken könnyedén átugrasz. De tudtommal a pipliában az is benne van, hogy az egyik megölte a tesóját.
2019. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
# 22 Mondja ezt az aki nem fűzött hozzá semmit hogy ahhoz hogy milliók haltak meg a 20. században ateisták jóvoltából.
2019. máj. 13. 22:43
 24/48 Alain Delon ***** válasza:
27%
23: Ami tény, az tény, hogy a vallások a történelem folyamán végig a folyamatos ellenségeskedést, üldözést szította az emberek között. Továbbra is igazam van, hogy a vallás elő-utóbb problémát generál maga körül. A vallás természeténél fogva ezt hordozza magában.
2019. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
# 24 De b@!*meg nem érted, hogy ezért nem a vallás a felelős hanem az ember? Ha a vallás lenne a felelős a felvilágosodásnak és a szekularizmusnak elég kellett volna lenniük hogy ez abba maradjon, de tudjuk, hogy nem ez történt, az emberek felváltották a vallást politikai ideológiákra amik nevében épp úgy gyilkoltak hidegvérrel mint a közép korban a vallás nevében, nem hogy nem maradt abba, még rosszabb lett, a etnikai vagy vallás vagy társadalmi csoportok módszeres kiirtásnak a szándéka sem merült fel a 20. század előtt. És hiába voltak az országok szekulárisok, hiába volt egyre több ateista milliók haltak meg a semmiért, köze nem volt hozzá a vallásnak, kizárólag politikai ideológiák vezették az embereket, egyik oldalon a nemzeti radikalizmus a másik oldalon a bolsevizmus ami teszem hozzá szekulárisabb az összes többi politikai ideológiánál, de mégsem egy vallás és háborúk mentes utópiát hoztak létre, hanem egy diktatúrát nem csak szintén háborúkat vívott de megvolt a kellő technológiája, hogy hatékonyabban csinálja. De szerintem te ezt nem hogy nem érted, nem akarod megérteni, gondolom könnyebb a vallást okolni mint be ismeri hogy az ember, nem is, inkább az emberiség az ami kegyetlen. Máskülönben nem lehetett volna az embereket rávenni, hogy még csak nem is Isten, hanem az országuk vagy egy politikai ideológia nevében lőjenek embereket a meszes gödörbe, és hurcoljanak táborokba, és hogy dobják el érte még a saját életüket is.
2019. máj. 14. 12:03
 26/48 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondom, kérdező. A szűklátókörű ember előbb-utóbb talál magának egy megfelelő vallást vagy kizárólag ideológiát, amiben szellemi komfortra talál a saját szintjén.


Nem a vallás vagy az ideológia teszi azzá. Ő választja azt.

2019. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
*vagy kizárólag ideológiát = kizárólagos ideológiát
2019. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 Alain Delon ***** válasza:
27%
25: A történelem bizonyítja, hogy a vallás természetéből adódóan folyamatosan az ellenségeskedést, uszítást, üldözést generálja. Társadalmilag kifejezetten kártékony dolog.
2019. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Alain, a vallásnak akkor van ereje, ha van rá vevőközönség. Itt hiába erőltetik a hittant, a gyerekek egy rövid ideig - a bizonytalanabb korszakukban - fogékonyak rá, aztán elengedik az egészet.


Magyarországon is vannak beborult szekták, amikhez - egy bizonyos létszámú közönség - tódul. De épeszű embert nem tudnak "megtéríteni", csak olyat, aki eleve fogékony a kétbites világértelmezésre.

2019. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
# 28 Feladom téged nem érdekelnek az észérvek.
2019. máj. 14. 14:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!