Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet nem is az iszlámmal van...

Lehet nem is az iszlámmal van a baj, hanem egyes népcsoportokkal?

Figyelt kérdés
Mielőtt reflexből rasszistának neveznétek és jelentenétek a kérdést a moderátornak had fejtsem ki. Az Európába érdekezett bevándorlók túlnyomó többsége arab, néger, afgán, pakisztáni vagy bangladesi. Gondolom nem kell ide írnom hogy sz@rnak az országok törvényeire ami befogadta őket, nem akarnak integrálódni, sőt rá erőltetnék az európaikra a saját kultúrájukat. Azt gondoltam ilyenek mert muzulmánok, de aztán elkezdtem tanulmányozni az iszlámot, beszéltem muzulmánokkal a témáról és rájöttem, hogy sok muzulmán országban épp olyan emberek élnek mint te vagy én, bosnyákok, albánok, törökök, azerik, kazakok, kirgizek, perzsák, kurdok stb. mind muzulmán népek, mégsem jönnek tömegével és próbálják ránk erőltetni a saját kultúrájukat, nem gyújtják rá a keresztényekre a templomokat, tehát nem lehet hogy nem is az iszlám vallás teszi az általam korábban felsorolt népek tagjait fogalmazzunk úgy primitívvé, hanem egyszerűen ilyen a mentalitásuk?

2019. máj. 12. 15:22
1 2 3 4 5
 31/48 Alain Delon ***** válasza:
40%
30: Nyugodtan feladhatod, mert a történelmi tényekkel hiába akarsz vitatkozni.
2019. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
# 31 Én legalább vitatkozni akarok, te még erre is képtelen vagy. Én is hoztam fel példának történelmi tényeket, te nem is reagáltál rá semmit, még csak nem is próbálsz érvelni csak ugyanazt szajkózod újra és újra. Épp olyan vagy mint a fanatikus vallási fundamentalisták, ugyan annak az érmének vagy a másik fele.
2019. máj. 14. 15:32
 33/48 anonim ***** válasza:
Egy ideális világban, ahol a vallás emberek nélkül van, ott lenne igazad kérdező. De ahol az emberi faktok a vallás alapja, ott nincs igazad. A történelem során nem volt olyan vallás, ami ne gyilkolt volna tömegeket.
2019. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
# 33 A marxistáknál jobban senki sem ellenezte a vallást, senki sem volt szekulárisabb, senki sem volt ateistább, mégsem egy vallás és háborúk mentes utópiát hoztak létre, hanem embereket lőttek tömegsírokba, hurcoltak halál táborokba, és igen, háborúztak is. Ezek után hogy lehet azt mondani, hogy a történelem során vallás miatt volt annyi háború, amikor olyan szekuláris országok ahol az állam egyenes támogatta az ateizmust hezitálás nélkül vívtak háborúkat a 20. században pusztán ideológiai alapon, etnikai, vallási, társadalmi csoportok módszeresen kiirtásán dolgoztok, milliók haláláért felesősek, pedig közük nincs a valláshoz. Ha a vallás az ami az emberekből kihozza az ellenségeskedést, az intoleranciát és a vallás az ami a háborúkhoz vezetett akkor ugyan hogyan lehetséges, hogy a vallás legkeményebb ellenzői megcsinálták ugyan azt amit előtte mások a vallás nevében, de nem hogy megcsinálták, még sokkal jobbak is voltak benne, ezek után hogy tudjátok komolyan arccal állítani a vallások a felelősek a tömeggyilkosságokért? Vagy szerintetek a tömeg sír, a halál tábor, a módszeres népirtás az nem tömeggyilkosság?
2019. máj. 14. 20:50
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

"A történelem során nem volt olyan vallás, ami ne gyilkolt volna tömegeket."


Soha nem a vallás gyilkos. A vallás önmagában egy ártatlan valami, ami nem is létezik.


Az emberek gyilkolnak, a vallás nevében. De azok az emberek valószínűleg gyilkolnának bármi más nevében is, ha találnak rá felhatalmazást magukban. Nem a vallás a bűnös, hanem az ember, amely utat enged a negatív késztetéseinek. A vallás csak egy köntös, amelyet ráhúzhat ideológiaként. (Azért keresi.)

2019. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 Alain Delon ***** válasza:
34: Látom, a történelmi tényeken továbbra is elegánsan átsiklasz. Csak a mese érdekel.
2019. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
# 36 Te érted a szavakat?
2019. máj. 15. 19:16
 38/48 anonim ***** válasza:

Az iszlámmal nem lenne baj, a baj nem ks vele van, csak a fundamentalista irányzatokkal.

Az másik kerdés, hogy a mainstream iszlám is rendelkezik problémás politikai beütésekkel, mert a központjában és a kornyező országokban a kormány és a vallás még nem teljesen váltak szét egymástól, ergo a mecset arrafele pártház. Európában is vannak hasonló irányok, ahogy elérik a muzulmánok dgy ország népességének 5%-át, abban a pillanatban elinduk az iszlám párt a választásokon.


Nem az iszlámmal van a baj, teljesen egyemértékű a többi vallással.

Egyszerűen elmaradott területen van a központja. Bumm.

2019. máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 Alain Delon ***** válasza:
37: Te nem akarod érteni, hogy mi van, ezért körbemagyarázod a dolgot.
2019. máj. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
# 39 Érvelni próbálok, te nem érvelsz, szerintem még csak el sem olvastad amit írtam, ezért nem érdemes veled vitatkozni, mert alkalmatlan vagy rá, nem érvelsz és nem reagálsz az érveimre semmit, ugyanazt szajkózod újra és újra. Egy vitát persze el is lehet veszíteni, ezért nem bocsátkozol vitába, ebből látszik hogy milyen kevésre tartod még a saját véleményedet is. Értem már, te tényleg az a fajta ember vagy mint amilyennek gondoltak. Egy szerencsétlen nyomorult ócska kis proli.
2019. máj. 16. 10:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!