Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet nem is az iszlámmal van...

Lehet nem is az iszlámmal van a baj, hanem egyes népcsoportokkal?

Figyelt kérdés
Mielőtt reflexből rasszistának neveznétek és jelentenétek a kérdést a moderátornak had fejtsem ki. Az Európába érdekezett bevándorlók túlnyomó többsége arab, néger, afgán, pakisztáni vagy bangladesi. Gondolom nem kell ide írnom hogy sz@rnak az országok törvényeire ami befogadta őket, nem akarnak integrálódni, sőt rá erőltetnék az európaikra a saját kultúrájukat. Azt gondoltam ilyenek mert muzulmánok, de aztán elkezdtem tanulmányozni az iszlámot, beszéltem muzulmánokkal a témáról és rájöttem, hogy sok muzulmán országban épp olyan emberek élnek mint te vagy én, bosnyákok, albánok, törökök, azerik, kazakok, kirgizek, perzsák, kurdok stb. mind muzulmán népek, mégsem jönnek tömegével és próbálják ránk erőltetni a saját kultúrájukat, nem gyújtják rá a keresztényekre a templomokat, tehát nem lehet hogy nem is az iszlám vallás teszi az általam korábban felsorolt népek tagjait fogalmazzunk úgy primitívvé, hanem egyszerűen ilyen a mentalitásuk?

2019. máj. 12. 15:22
1 2 3 4 5
 41/48 Alain Delon ***** válasza:
40: A történelmi tények ellen miért akarsz érvelni? Bármit hordasz össze, azok tények maradnak.
2019. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
# 41 Hoztam fel olyan történelmi tényt ami nem téged igazol.
2019. máj. 16. 15:16
 43/48 Alain Delon ***** válasza:
42: Évezredek tettei szólnak a vallás ellen a mai napig. Ennyikehhhh!
2019. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 Mansour ***** válasza:
100%
Mi ez az értelmetlen vita? Vegyétek észre, hogy alapvetően nem a vallásokkal vagy ideológiákkal van baj, hanem magával az emberrel. Ugyanazok az emberi motivációk állnak a vallások nevében elkövetett kegyetlenségek mögött, mint mondjuk a francia forradalom tombolása vagy a kommunizmus/nácizmus rémtettei mögött. És ugyanezek a motivációk állnak a mai sokkal kifinomultabb és erőszakmentesebb, de ugyanolyan kegyetlen elnyomás mögött. Az ember nem változik.
2019. máj. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Teljesen egyertelmu, hogy nem az iszlammal, hanem az arabokkal van baj.

Es egyertelmuen a diktaturaik miatt.

2019. máj. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 Mansour ***** válasza:
A diktatúráik miatt? Ember, a komolyabb bajok pont akkor kezdődtek, amikor az arab országokban sorra döntötték meg a diktatúrákat!
2019. máj. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

A diktaturak felelnek azert, hogy mig Magyarorszagon van eselyed origon kivul mast is olvasni legalabb, es csak az emberek 50%-a fideszes, addog az arab orszagokban nincs ellenzeki media, csak egyfele hirkozlessel talalkozol, igy mondjuk az emberek 90%-a fideszes.

Azert fodeszes, mert a modszerek ugyanazok, az arab antiszemitizmus nagyjabol egyenerteku a kereszteny iszlamofobiaval, Izrael meg az arab világ Soros Györgye. Nyilvan, ha valaki odamegy, es nem akar agymosottá válni Izrael ellen, akkor relative fontks, hogy ezt tudatositsa magaban, es kepes legyen ideologiak koze lepni es megorozni a sajat identitasat.

Az arab vilag most tart 1795nel, dolnek a diktaturak, jonnek helyettuk ujak. A perzsak kicsit elorebb vannak, naluk meg az is lehet h a vegen visszajon a shahhh.

Ugyanis azoknal meg terjed a zoroasztrianizmus meg egyre tobben mondkak h uj shahh kéne xddd

Ez kb egyenerteku lenne azzal amikor Franciaorszagban visszajott az uralkodo csalad.

Ha a diktaturaikmak vege van, akkor mar elindulhatnak kozepre.

2019. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 Mansour ***** válasza:
És honnan gondolod, hogy az arab világ ugyanazt az utat járja be mint Európa, csak 200 év lemaradással?
2019. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!