Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan magyaráznátok a hitetek...

Hogyan magyaráznátok a hiteteket a nem hívő ismerőseiteknek?

Figyelt kérdés
A legtöbb közeli ismerősöm ateista, így alakult. Nem nagyon beszélek velük vallásról, de néha azért szóba kerül, és ilyenkor nem vagyok könnyű helyzetben. Az a probléma, hogy nagyon felületesek az ismereteik a keresztény hitről, kb. annyi jön le nekik, hogy Isten egy erőszakos önkényúr, aki kiirtott egy csomó népet és akinek nem vagyunk jók, de ennek ellenére imádni kell, és nem értik, hogy nekem miért jó ebben hinni. Tehát van zavar a fejekben. Nem ellenségesek a vallással szemben, csak épp nem hisznek benne. Hogyan lehet vallástalanokkal vallásról beszélni kulturáltan, nem "hittérítősen"? Hogyan reagálnátok, ha esetleg akaratlanul valami bántót mondanának? Hol van az a határ, ahol jobb inkább berekeszteni az eszmecserét? :-)

2018. dec. 5. 21:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%
Ha egy ember egyszer ateista lesz, az már sose fog hívővé válni.
2018. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem a hited érdemes kiemelni, mert az nekik tényleg butaság, hanem pl. a közösséget, ahol élsz és azt, hogy ez mennyiben változtatja az életed.

Ne próbálj nekik bizonyítani semmit a hitedből, az nem fog menni.

2018. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ne fáraszd őket ezzel, mert senkit nem érdekel.
2018. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Ha beszélni akarsz róla, akkor a saját tapasztalatodat meséld el, az érdekelni szokta a nem vallásosakat is. Hogyan gondoskodik rólad az Isten, hogyan változtatta meg az életedet, stb. Persze attól függ, hogy mennyire közeli ismerősök. Teológiai kérdésekbe olyanokkal érdemes belemenni, akik tisztában vannak legalább az alapokkal.
2018. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy hülyén hangzik, de én ott kezdeném, hogy definiálnám az istent, mint fogalmat (igen, van rá definíció), ebből indulnék ki, és érdekes módon legtöbbször magát ateistának nevező emberrel beszélgettem, kiderült, hogy van közös nevező. Mondjuk ehhez hozzá kell tenni azt is, hogy elég kritikus vagyok bármilyen hitre épülő intézménnyel szemben, beleértve a sajátom is.
2018. dec. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
59%

"definiálnám az istent, mint fogalmat (igen, van rá definíció)"

Halljuk!

2018. dec. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
16%
#6 google mond valamit? kéretik használni kötekedés előtt
2018. dec. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

"kötekedés előtt"

Szeretném hallani a meghatározást.

Ha ez neked kötekedés, akkor valami baj van veled.

2018. dec. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a magam nevében tudok írni. Ugyanezt gondoltam még pár évvel ezelőtt, amit leírtál, pedig már akkor is középkorú voltam, tehát nincs ok arra, hogy bármi is megváltozzon bennem, ha igaz az az állítás, hogy aki ateista, az az is marad. De mégis megtörtént és ez kizárólag Istennek köszönhető. Voltak kérdéseim, amikre teljes szívemmel szerettem volna választ kapni, HA van Isten. És megkaptam. Az egy dolog, hogy hogyan jelentette ki magát nekem, ez egyénfüggő. De mikor megismertem róla az igazságot, akkor már nem volt bennem kétség és láttam már hetven éves öregembert megtérni, tehát nincs korhoz kötve, csupán csak keresni kell. Nem baj az, ha rossz az információ róla, Isten képes megadni a választ. De amikor megkaptuk, akkor dönteni kell, ott van a határ szerintem, hogy ki mit választ. Van ismerősöm, aki hallani sem akar róla, mert szerinte ő nagyon is jól meg tudja oldani a saját életét, nem kell neki semmi szabály. Ez is egy döntés.
2018. dec. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nem szoktam csak úgy beszélni a hitemről. Viszont készen állok, hogy ha kérdeznének, akkor a lehető legpontosabban tudjak válaszolni.

Illetve ha a beszélgetés témája valami olyan, ami erkölcsi, társadalmi kérdés, akkor elmondom a keresztény álláspontot.

2018. dec. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!