Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mennyországi élet tényleg...

A Mennyországi élet tényleg olyan lesz szó szerint mint a mesékben szokott lenni?

Figyelt kérdés
Örök vidámság jó hangulat szeretet öröm örökké tartó és bármit meg lehet tenni jó értelemben?
2019. máj. 14. 11:07
1 2
 1/18 lilla64 ***** válasza:
95%
Nem tudjuk.Még senki nem jött vissza onnan,hogy elmondja.
2019. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát ez igaz.
2019. máj. 14. 11:14
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit olyan dolog, mint a teremtéstörténet. A kereszténység nem ért egyet abban, hogy a Bibliában írtakat szó szerint kellene értelmezni.

Személy szerint egyáltalán nem gondolok milyen lesz a halál után, csak azt tudom, hogy lesz valami. Hogy mi, arról sokan úgy vélekednek, hogy az ember valóban testben feltámad, és úgy éli a tökéletes életet mint a paradicsomban.

Az én hitem szerint ahogy a Biblia is írja, a testünk porrá lesz, viszont a lelkünk feltámad, és a túlvilágra kerül. Aki bűnös, vagy megtagadja Istent annak a lelke nem kerülhet Isten országába, elkárhozik, azaz megszűnik. Gyehenna fogalmát képletesen érthetjük, amikor Jézus a gyehenna tüzére kerül, azt talán a Jeruzsálem közeli szemétdombra utalhatott, ahol szemetet, és bűnös emberek testét szokták elégetni. Legalábbis ez egy értelmezés, a lelkészem is így magyarázta nekem. Aztán majd úgyis kiderül, ha ütött az óra...

2019. máj. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*amikor Jézus azt mondta, hogy
2019. máj. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Igen, mert a Biblia ilyesmit ír, és Isten szava 100%-ig tökéletesen megbízható
2019. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

"Az én hitem szerint ahogy a Biblia is írja, a testünk porrá lesz, viszont a lelkünk feltámad, és a túlvilágra kerül."

A Biblia, Pál azt is írja, hogy a 2. advent után új testben fogunk a Földön élni

2019. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, a szabad akarat nem összeegyeztethető a mennyországgal. Lásd, Isten az eredeti teremtésre is azt hitte hogy jó, de annyira hibás és törékeny volt a rendszer hogy egyetlen rossz döntés tönkretette az egészet...
2019. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
Hogy jött ide a szabad akarat? Ráadásul bejött a dolog, mert elvált, hogy ki választja szabad akarattal Isten és ki választja az istentelenséget. Ráadásul szabad akarattal nem csak bűnt lehet elkövetni... Az üdvözül, aki szabad akarattal dobja el a bűnt (Isten hiányát) és szabad akarattal dönt Isten mellett. Az ilyen embernek szabad akarattal eszébe sem jut, hogy a bűnre vágyódjon. Ennyire egyszerű
2019. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
Még egy dolog is kiderül. Isten megteremtette az embert, de nem kötelezi, hogy a létben maradjon, ha nem akar. Sokan választják sajnos szabad akarattal a végleges pusztulást. Úgyhogy a dolog nagyon is működik, Isten tökéletesen zseniális
2019. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy jött ide a szabad akarat?"

A kérdező kérdésére.


"Az ilyen embernek szabad akarattal eszébe sem jut, hogy a bűnre vágyódjon."

Tehát Ádám és Éva direkt úgy lett teremtve hogy vágyódjon a bűnre, és ez lenne a jó Isten...?


"Sokan választják sajnos szabad akarattal a végleges pusztulást"

Senkiről nem tudok aki ilyesmit választana. Ez Isten büntetése azoknak akik nem azt teszik amit ő elvár, azaz élni mernek a szabad akaratukkal.

2019. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!