Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tud ennyi tanult ember...

Hogy tud ennyi tanult ember hinni a vallásban?

Figyelt kérdés

2019. máj. 14. 22:22
1 2 3
 11/28 KZitus ***** válasza:

Szia

Röviden elmondják neked, kb. így:

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Erre válasz az a közhely, hogy nem mi választjuk miben hiszünk, hanem az választ minket. Van benne igazság, tehát az ember nem racionális érvek alapján választja ki a világnézetét, hanem különböző szubjektív okok összejátéka folytán olyanná válik, aztán ennek a világnézetnek az alátámasztásához igyekszik keresni racionális érveket. Még aki teljesen logikus, földhözragadt gondolkodásúnak tartja magát, azt is a tudattalanjában alapvetően az érzelmei, ösztönei mozgatják.
2019. máj. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#12: ,,Your confusion is not rational. She's a healthy female of breeding age"



én egy gép vagyok, nincsenek érzelmeim :D

2019. máj. 15. 12:35
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Hadd válaszoljak a nálam okosabbak szavaival:

„Azok az emberek, akik nem tudományos munkát végeznek, abban a félreértésben élnek, hogy a tudósnak széles körű ismeretei következtében vallástalannak kell lennie; ellenkezőleg, a mi munkánk Istenhez közelebb visz bennünket.” (Ernest Rutherford, 1871-1937, Nobel-díj (fizika), 1908)

„Csak a tudomány vagy a vallás terén iskolázatlan emberek gondolhatják azt, hogy ez a kettő szemben áll egymással.” (Paul Sabatier, 1854-1941, Nobel-díj (kémia), 1912)

„Azok, akik megpróbálták eltörölni az isteneszmét, szégyenletes és tudományellenes munkát folytattak. Én az akkoriban divatos kételkedéssel léptem a felnőtt korba, és 30 év laboratóriumi munkájába került, hogy meggyőződjem róla: pontosan azok csaptak be szándékosan, akiknek az lett volna a kötelességük, hogy megvilágosítsanak engem, legalább saját tudatlanságuk elismerésével. Én erre a hitre a biológia és a fizika ösvényeit kutatva jutottam el; meg vagyok győződve róla, hogy bármely gondolkodó tudós számára lehetetlen, hogy el ne jusson erre a következtetésre, hacsak nem vak és tisztessételen.” (Pierre Lecomte du Noüy, 1883-1947, biofizikus)

„A tudomány erősíti a vallásosságomat. Minél jobban kapcsolódom a fizikai világhoz, annál jobban hiszek az Isten valóságában.” (Hubert Alyea, Princetoni Egyetem kémiaprofesszora)

„Nem lehetséges végső összeütközés a vallás és a tudomány között; az egyik ugyanis kiegészíti a másikat. Úgy gondolom, minden komoly és reflektív ember felismeri, hogy természete vallásos elemét el kell ismernie és kultiválnia kell ahhoz, hogy emberi lelke minden ereje tökéletes egyensúlyban és harmóniában működhessen együtt. És valóban, nem véletlen, hogy minden kor legnagyobb gondolkodói mélyen vallásos lelkek voltak.” (Max Planck: Where Is Science Going? W. W. Norton, 1977, 168)

„A tudomány történetében egészen Galilei hírhedt pere óta hangoztatják, hogy a tudományos igazság összeegyeztethetetlen a világ vallásos értelmezésével. Bár meg vagyok győződve arról, hogy a tudományos igazság a maga területén legyőzhetetlen, soha nem tartottam lehetségesnek, hogy a vallásos gondolkodás tartalmát elvessem, mint az emberiség tudatának egy idejétmúlt részét, melynek mostantól búcsút kellene intenünk. Életem során ezért újból és újból arra kényszerültem, hogy a két gondolkodási terület kapcsolatáról elmélkedjek, mert soha nem kételkedtem annak valóságában, melyre mutatnak.” (Werner Heisenberg: Across the Frontiers. Harper and Row, 1974, 213)


Üdv. Péter

2019. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy jönni fog valaki aki szuper-vallásos és előhúzza ezeket az idézeteket ahelyett hogy a saját gondolatait írná le :D


Hogy lehet, hogy annyi bolygó közül amennyi a világegyetemben létezik, csak itt legyen "Isten", és csak ezzel az eggyel foglalkozott annyit hogy pöpecre sikeredjen, és nincsenek a közelben még ilyen f**án összerakott bolygók? :D

2019. máj. 15. 15:03
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Hadd válaszoljak kérdéssel a kérdésedre: hogyan lehetséges, hogy annyi ismert bolygó közül, amit a tudósaink felfedeztek, csak itt van élet?


Üdv. Péter

2019. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Ezt nem tartom én sem realisztikusnak: meg azt sem, hogy mi lenne a célja ennek az Istennek azzal hogy megteremt ilyen bolygókat?


Olyan mint amikor mi LEGO-val játszottunk gyerekként, csak ez sokkal szuperebb meg változatosabb?


Ha ilyen jól sikerült, akkor miért nem csinál még kettőt?

2019. máj. 15. 15:25
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


A Biblia szerint nemcsak a mi naprendszerünkkel, hanem más „világokkal” (Zsid. 1:2 pontos fordítása: „világokat”), csillagok milliárdjaival is benépesítette a teret, és mindnyájukat „nevén szólítja” (Ésa. 40:26), személyesen gondot visel róluk. Azt olvassuk: „Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet” (I.Móz. 1:1). Az „ég és föld” kifejezés csak a földet és közvetlen környezetét jelenti, mivel az Írás más helyei jelzik – bár nem részletezik – hogy már volt élet, voltak csillagok, „egek” is, amikor az Úr „a földnek alapot vetett”. Akkor „együtt örvendeztek a hajnalcsillagok, és Istennek minden fiai vigadoztak” (Jób 38:4, 7 vö. még: II.Pt. 3:5).


Üdv. Péter

2019. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
58%

"Gondoltam hogy jönni fog valaki aki szuper-vallásos és előhúzza ezeket az idézeteket ahelyett hogy a saját gondolatait írná le :D"

Ez értelmetlen. Ha a gondolata megegyezik az idézettel, akkor miért ne idézne egy sokkal precízebb megfogalmazást? Inkább olvasd el az idézeteket és gondolkozz el rajta.


"és nincsenek a közelben még ilyen f**án összerakott bolygók? "

Minek? Hány bolygón akarsz élni egyszerre? Amúgy meg ez azért is van így, hogy ebből is belássuk a teremtést:

https://www.youtube.com/watch?v=k2gY1rL1KVY

2019. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy a tudás és a hit két egymás mellett megférő, egymást nem kizáró dolog. Továbbá, mert a hit nagyon sokféle lehet. Vallásos és vallásos ember között hatalmas különbségek lehetnek.
2019. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!