Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek katona keresztényként?

Lehetek katona keresztényként?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy alapból a válasz igen lenne ha az országomat védeném, de mivan ha pl. Afganisztánba mennék szolgálni, mint magyar katona?

2019. máj. 16. 14:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
#10-es, megtagadta volna a parancsot, és jelenti a megfelelő katonai ügyészségnek, hogy bűncselekményre adott utasítást a szolgálati elöljárója.
2019. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%
Lehetsz, a Szentírásban is van rá példa, Kornéliusz százados.
2019. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%

Katonának lenni nem feltétlen jelent egy agyatlan zombit, aki primitív parancsra gyilkol, hobbiból meg asszonyokat és gyerekeket erőszakol.


Hazugság lenne azt állítani, hogy nem kell felékszülni ebben a világban a védelemre.

És sok más hasznos dolgot is csinálhatnak a katonák.

Edzés, tanulás, lehet egy életmód és katasztrófa esetén is nagy szükség van rájuk.

2019. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Lucifer-666 ez nem a kerdeshez tartozik de szinte minden vallasos kerdesnel latlak, es nem tudom eldonteni a neved alapjan hogy te akkor most mi is vagy? Keresztény? Sátánista? Más?
2019. máj. 16. 20:43
 15/27 anonim ***** válasza:

Papíron római katolikus keresztény (elég sok évet jártam hittanra meg templomba, de talán ennyiben ki is merült az egész).

Igazából úgy vagyok vele, hogy ne azért hívjanak valaminek, mert magamra húzok egy ruhát, hanem rólam nevezzék el a márkát. Úgy értem, hogy nem azért vagyok az aki, mert tartozni akarok valahová, hanem mert azt látom helyesnek, amit választok.

Jelenleg a fő elv, ami vallok, hogy az élet célja nem lehet szenvedés. Nem tartom magamat senkinek, csak egy kíváncsi embernek, aki szeret tanulni meg kritizálni. (meg mellé az összes rossz tulajdonságom, vagy összes többi rossz).

2019. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem egyszerű kérdés, én sem akarok az a puhap.öcsü Istenfélő gyáva lenni, aki nem képes megvédeni magát típus. De Istennek hála nem kell védenem magam. Se senkit. Igen, Afganisztánban lenne kit megvédenem.

A kérdés az, kedves kérdező, hogy ölni mész oda, vagy védeni? Mert katona és katona között a különbség ég és föld. Ahogy Luci barátunk megírta vala "egy agyatlan zombit, aki primitív parancsra gyilkol, hobbiból meg asszonyokat és gyerekeket erőszakol" Mert tuti van ilyen katona is.

Ott van a másik oldala, aki önvédelemből öl. Kérdés az aki Afganisztánba megy katonai céllal, az önvédelemből gyilkol? Nem hiszem. Nem a hazát, a házat, a családot, a gyerekedet véded. A hitedet a kereszténységben fegyverrel nem védheted. Te saját magad nem vagy veszélyben, ha nem mész harcolni. Mondom mégegyszer, annak ellenére, hogy jelentkeztem katonának pár éve, és minden tiszteletem a katonák előtt, akiknek amúgy nagy része vallásos,azt mondom, egy keresztény ne menjen harcolni hacsaknem fenyegetés éri.

Azt viszont SOSE felejtsd el, hogy az ellenségedet te gyűlölöd, de Isten imádja.

Ahogy a Hacksaw Ridge filmben (Ami igaz történeten alapul), ott is egy katona van, egyetlen embert sem ölt meg, de hányat megmentett... Csak a vallása miatt.

2019. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
48%

Tisztelt kérdező! Te most kinek a válaszára vársz? Ki és mi tekintély számodra? Pl. mit mond a többség? Vagy valaki más, pl. egy teológus szava lenne mérvadó számodra? Vagy esetleg a Biblia lenne erre a legalkalmasabb? Szerintem az lenne. Tudom azt is lehet ezerféleképpen értelmezni, de mégis csak az a legmegbízhatóbb, hiszen egyedül csak arra kell figyelni, hogy az adott témában pontosan értelmezzük, ne ragadjunk ki egy számunkra szimpatikus részt, hanem a teljes Írás fényében döntsünk.


Például a már említett Kornéliusz éppen ide illik, hiszen néha vele szokták "bizonyítani", amit te is teljesen természetesnek veszel, hiszel, vagyis hogy lehet egy keresztény katona. Pedig azért jó ez a példa arra, amit írtam, mert Kornéliusz bibliai beszámolójából ez éppen nem derül ki! Vagyis arról nem beszél a Szentírás, hogy miután megkeresztelkedett, katona maradt volna! Hiszen evidens hogy nem, hogy ez nem fért össze Krisztus tanításával.


Ha valami kérdéses, akkor mindig kérdezd meg magadtól, hogy mit tett volna Jézus! Miért? Mert ha kereszténynek -avagy a kifejezés jelentése szerint: KRISZTUS-KÖVETŐNEK tartod magad, akkor a parancsa értelmében az Ő példáját kell követnünk.


Mit tett Jézus politikai, katonai ügyekben? Van rá bibliai példa, hogy el lehessen határozottan dönteni? Hogyne lenne! Jézus semleges volt politikai, katonai ügyekben. Ilyenkor szoktak kibúvót keresni az emberek, hogy de azt nem úgy kell érteni, meg különben is, neki küldetése volt...


Na de kérem, akkor végül is Jézus milyen példáját kell követni? Csak ami szimpatikus nekünk? Most vagy követjük Őt vagy nem, el kell dönteni.

2019. máj. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
49%

Az ókorban az izraeliták Istenüknek, JHVH-nak a nevében vonultak harcba. Azt jelenti ez, hogy Isten szemében a ma vívott háborúk is elfogadhatók?


Miért vívtak háborúkat az ókori izraeliták?


MIT MONDANAK NÉMELYEK?

Az izraeliták vérszomjas Istent imádtak.


MIT MOND A BIBLIA?

Azok a nemzetek, melyekre az izraeliták vereséget mértek, rendkívül erőszakosak voltak. Elferdült szokásokat gyakoroltak, többek közt állatokkal fajtalankodtak, vérfertőzést követtek el, és gyermekáldozatokat mutattak be. Isten évszázadokig várt, hogy megváltozzanak, de aztán azt mondta, hogy ezekkel a szokásokkal tisztátalanná tették magukat, ezért kiűzi őket az izraeliták elől (3Mózes 18:21–25; Jeremiás 7:31).


„A gonoszságuk miatt űzi el őket előled JHVH, a te Istened” (5Mózes 9:5)


Ma kinek az oldalán áll Isten a háborúkban?


TALÁN MÁR FELTŰNT,

hogyha háború dúl, mindkét oldal vallásvezetői azt állítják, hogy Isten velük van. Egy könyv szerint „a vallás minden egyes háborúban szerepet játszott” (The Causes of War).


MIT MOND A BIBLIA?

A keresztények nincsenek felhatalmazva arra, hogy harcoljanak az ellenségeikkel. Pál apostol ezt írta a hittársainak: „Ha lehetséges, amennyire tőletek függ, minden emberrel békében legyetek. Ne álljatok bosszút magatokért” (Róma 12:18, 19).


Jézus semmiképp nem ösztönözte harcra a követőit, sőt ezt mondta: „szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok” (Máté 5:44, 45). Még ha egy ország háborút visel is, az ott élő keresztények semlegesek maradnak, mivel nem alkotják részét a világnak (János 15:19). Ha Isten azt akarja, hogy az imádói minden országban szeressék az ellenségeiket, és ne alkossák részét a világnak, akkor hogyan támogathatná bármelyik oldalt is egy háborúban?


„Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való” (János 18:36)


Megszűnnek egyszer a háborúk?


MIT MONDANAK AZ EMBEREK?

A háborúk elkerülhetetlenek. „A háborúé a jövő – állítja egy könyv. – Nem fenyeget az a veszély, hogy egyetemes és örök béke törne ki a századunkban” (War and Power in the 21st Century).


MIT MOND A BIBLIA?

A háborúknak akkor lesz vége, ha már senki sem akar hadba vonulni. Isten királysága – az égből uralkodó valóságos kormányzat – hamarosan teljes leszerelést valósít meg a bolygónkon, és megtanítja békében élni az embereket. A Biblia arról biztosít minket, hogy Isten „elrendezi hatalmas, messzi nemzetek ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak” (Mikeás 4:3).


A Biblia azt tanítja, hogy Isten királyságának uralma alatt nem lesznek kormányok, melyek az önző érdekeiket helyezik előtérbe. Az állampolgárokat nem kényszerítik majd lázadásra igazságtalan eljárások. Mivel nyoma sem lesz a hátrányos megkülönböztetésnek, etnikai viszályokat sem kell átélnünk. Mindezek miatt a háború a múlté lesz. „Nem ártanak és nem pusztítanak – ígéri meg Isten –, mert telve lesz a föld JHVH ismeretével, miként a vizek beborítják a tengert” (Ézsaiás 11:9).


„Háborúkat szüntet meg a föld végéig. Íjat tör szét, dárdát zúz össze, szekereket éget el tűzben” (Zsoltárok 46:9).

2019. máj. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%

Még az alakulatunk papja is volt Afganisztánban, pedig ő nem harcolni ment.

Tobbszaz katonabol rajtam kívül meg egy ember van, aki nem igen hisz semmilyen vallasban. A többség altag hívő, de sok hardcore keresztény is van.

A sok sztereotipia a katonasagrol meg netto baromsag, az amcsi filmek meg a videojatekos klisék nem tükrözik a valosagot.

2019. máj. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%

"Vagyis arról nem beszél a Szentírás, hogy miután megkeresztelkedett, katona maradt volna! Hiszen evidens hogy nem, hogy ez nem fért össze Krisztus tanításával."

Miért is annyira evidens, ha a Szentírás nem beszél róla? Ha valaki egy adott állapotban van (legyen most a századosi rangja egy állapot), és nem írnak arról, hogy ez megváltozna, akkor minden épeszű ember joggal feltételezi, hogy ez nem is változott meg.

Arról pedig számos történelmi forrás van, hogy a római katonák közt is voltak keresztények.

2019. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!