Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki áll az Isten felett? Ti...

Ki áll az Isten felett? Ti elhiszitek, hogy ő felette nem áll senki? Többi lent

Figyelt kérdés

A Biblia szerint, az Istennek is vannak bizonyos törvényei, amit neki mindenképp be kell tartania. Például ott van egy részlet a Mózes könyvében: Most azért nehogy kinyújtsa kezét, és szakítson az élet fájáról is, és egyen róla, s időtlen időkig éljen..

Szóval ha szakítottak volna az élet fájáról is, akkor örökké éltek volna, eszerint. Mintha az Istennek olyan törvényei lennének, amit ő magának is be kéne tartania, ha olyan helyzetbe került volna. Ebből én azt következtettem le, hogy ha Istennek is be kell tartania a saját törvényét, akkor talán ő felette is áll valaki, aki nem engedné meg Istennek, hogy ne tartson be dolgokat. Tudom hogy azt írja a Biblia, hogy rajtam kívül más Isten nincs. De aki Isten felett áll, az nyilván nem egy Isten, hanem egy még hatalmasabb valaki, akit nem Istennek neveznek, hanem például - csak a példa kedvéért, mondjuk Fő Mindenható. Persze ezt ő nem köthette az orrunkra, és talán közünk sincs hozzá. Vagyis konkrétan nincs is hozzá közünk, de csak az elmélet kedvéért.



2019. máj. 16. 21:07
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Igen, ez legalább egy értelmes magyarázat! Én nagyon sajnálom az állatokat főleg, meg az ártatlanokat. Régen szerettem az Istent, közel állt hozzám. Aztán rengeteg gonosszal szembesültem, fiatalon. Így kiábrándultam én is az Istenből, óriásit csalódtam benne. Lehet hogy van magyarázat, de nagyon nehéz, szinte lehetetlen megállni, hogy ne vádoljam őt. Azt hiszem annyira megmérgezett mások gonoszsága, hogy én is gonosszá lettem, vagy legalábbis végtelenül elkeseredett.
2019. máj. 19. 10:40
 22/27 anonim ***** válasza:
Én elhiszek mindent. Azt is, hogy nincs isten, és azt is, hogy van.
2019. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a filmet, nagyon jó. Ha valaki Istennel beszélget:

[link]

2019. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
58%
Isten felett az Istennő áll, mert az asszonytól még ő is fél.
2019. máj. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Az isten maga a sátàn.
2019. nov. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
20as válasz köntörfalazás
2019. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Az Ember kitalált valamit, ami felett nem állhat senki, és elnevezte Istennek. Erről van szó.
2019. nov. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!