Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy ember nem hívő, de...

Ha egy ember nem hívő, de egész életében erkölcsösen élt (tehát nem tett semmi olyat amiért a pokolra kerülne) akkor semmi esélye, hogy a menybe kerüljön?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó ismerősöm, aki egy nagyon jó ember (rengetegszer segédkezett pl önkéntesként ott ahol szükség volt rá), de nemsokára eltávozik, viszont sose hitt Istenben vagy a vallásban.
2010. júl. 7. 07:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%

"- És egy haszugság elég a Pokolhoz? Érdekes... Illetve ha Jézusban hiszek, akkor akár hazudhatok is, de a Mennybe kerülök?"


1. kérdés-igen. 2. kérdés-Ha igazán hiszel jézusban, akkor nem fogsz hazudozni, vagy legalább tiszta szívből megbánod.

Jézus a halálával eltörölte a bűneidet, de csak akkor, ha hiszel benne és elismered Őt, mint Megváltódat. Szerintem ezt nem olyan bonyolult megérteni.

2010. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

tudtommal a vallásosok szerint akik nincsenek megkeresztelve, azok a pokolba jutnak. de akik nem követtek el komolyabb bűnöket, azok nem kerülnek mélyre, vagy vmi ilyesmi baromság, én is csak irodalmon hallottam. amúgy szerintem nem létezik menny vagy pokol, mert az élet nem abból áll, hogy van a jó és a rossz. mindenkiben van jó és rossz is, mindenkiben más arányban. meg hát hogy ki a jó és ki a rossz, az csak nézőpont kérdése. egy életet elbírálni lehetetlen, nincs olyan ember, aki nem hazudott, vagy legalább füllentett volna valamit egész életében.

Az, hogy a halál után mi van, tényleg csak hit kérdése, élő ember nem tudhatja, hogy mi van ott, csak a halott, tehát sosem derülhet ki, kinek van igaza ezen a téren. Ha létezik élet a halál után, szerintem csak egy túlvilág létezik, ahol a lelkek folytathatják az életet, bár valószínűbb, hogy a halál után öntudatlanul fekszünk évezredeken át. Csak hát az embernek jólesik, ha hihet valamiben, és ha tudhatja, hogy mi lesz, miután földi pályafutását befejezi.

Én nem vagyok vallásos, meg sem vagyok keresztelve, ha pokolra jutok, legyen úgy, nem hiszek benne, hogy létezik bármi is azután, hogy már nem élünk.

2010. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"tudtommal a vallásosok szerint akik nincsenek megkeresztelve, azok a pokolba jutnak. de akik nem követtek el komolyabb bűnöket, azok nem kerülnek mélyre, vagy vmi ilyesmi baromság,"


Ez tényleg baromság, igazi hívő ember, aki ismeri a Bibliát nem mondhatna ilyet.

2010. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

nem vagyok hívő ember, nem ismerem a Bibliát, mondom, irodalmon tanultuk Dante műveinél. jahh igen, a pokol tornácán vannak a kereszteletlenek, ők az egyedüli fények a pokolban. ezt írtam le a füzetembe anno.

[link]

2010. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintetek Isten képes egy jó embert a Pokolra küldeni csak azért, mert nem hitt benne? Ha ez így lenne, akkor az Isten gonosz lenne!
2010. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Isten pedig nem gonosz! "elképzelhetetlen rólad, hogy megöld az igazságost a gonosszal együtt vajon az egész főld bírája ne azt tenné, ami helyes? fejti ki ábrahám 1 mózes 18 23:25
2010. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

14:55

Értettem, amit írtál. Nem rólad írtam, hanem arról, aki hívő létére ilyet állít.

2010. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Válaszul a Bibliából idéznék néhány igeverset:


PÁL LEVELE A RÓMAIAKHOZ 3,9-20

Isten előtt nincsen igaz ember

Mi tehát az igazság? Különbek vagyunk? Egyáltalában nem! Hiszen előbb már kimondtuk azt az ítéletet, hogy zsidók is, görögök is mind bűnben vannak.amint meg van írva: "Nincsen igaz ember egy sem,nincsen, aki értse, nincsen, aki keresse Istent.Mind elhajlottak, valamennyien megromlottak, és nincsen, aki jót tegyen, nincs egyetlen egy sem.Nyitott sír a torkuk, nyelvükkel ámítanak, kígyóméreg az ajkukon;szájuk átokkal és keserűséggel van tele.Lábuk gyors a vérontásra, romlás és nyomorúság jár a nyomukban és a békesség útját nem ismerik:Isten félelmével nem törődnek."

Tudjuk pedig, hogy amit a törvény mond, azt a törvény alatt élőknek mondja, hogy elnémuljon minden száj, és az egész világot Isten ítélje meg. Mert a törvény cselekedeteiből NEM fog megigazulni egyetlen halandó sem őelőtte. Hiszen a törvényből csak a bűn felismerése adódik.

2010. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Mert nincs különbség mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. Ezért Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által

Mert az Isten őt rendelte engesztelő áldozatul azoknak, akik az ő vérében hisznek, hogy igazságát megmutassa.

PÁL LEVELE A RÓMAIAKHOZ 3,23-24


Hiszen azt tartjuk, hogy hit által igazul meg az ember, a törvény cselekvésétől függetlenül.

PÁL LEVELE A RÓMAIAKHOZ 3,28

2010. júl. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Magyarul, teljesen mindegy mit csinálunk ("...a törvény cselekvésétől függetlenül.), ha hívők vagyunk (..."hit által igazul meg az ember..."), akkor a menybe kerülünk. De jó, hogy nem hiszek benne (se a barátom), csak kíváncsi voltam, hogyha netán mégis létezne ilyen akkor hova fog kerülni. Ezek szerint pár év múlva, ha létezik Isten, együtt fogunk a pokol tornácán csücsülni örök kárhozatra ítélve. Hurrá. Köszönöm mindenkinek a válaszait.
2010. júl. 7. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!