Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek tetsző életet élhetek...

Istennek tetsző életet élhetek, mert nagyon nem ér negatív hatás, szenvedés?

Figyelt kérdés
Mivel emberi kapcsolatokat nem szívesen alakítok ki, mert alapjaiban nem szeretem az emberi természetet (hazugság, irigység, stb.) jól elvagyok magamban. Dolgozom, vásárolok, kirándulok, vannak hobbijaim, szüleim még élnek. Nyugodt életem van, majdnem 0 szenvedés, saját család nem hiányzik, 39 éves vagyok. A munkát sem viszem túlzásba, mert "kevés pénzből" is megélek. Olyan nyugdíjas, nyugodt életem van. Ez Istennek tetszhet?
2019. máj. 21. 09:43
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

39: nem az érdekli, hogy Isten mit gondol róla, hanem azt hiszi, hogy ő azért kapott kényelmes életet, mert baromi jó ember. Különbség.


Az ördögök is hisznek amúgy... A hit nem jelent semmit.

2019. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 Mansour ***** válasza:

"azt hiszi, hogy ő azért kapott kényelmes életet, mert baromi jó ember"

Nekem nem az jött le, hogy a kérdező ezt hinné.

Egyébként mert azért van ilyen élete, mert ilyen ember. Nem jó vagy rossz, ilyen.

2019. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Pedig már a kérdés is ezt jelenti.
2019. máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Teszel valamit a közösségért? Adakozol a szegényeknek? Ha igen, akkor a válasz akár igen is lehet.
2019. máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 Mansour ***** válasza:

"Pedig már a kérdés is ezt jelenti."

Ami azt illeti, tényleg, ha csak a kérdést olvassa az ember, valóban így értheti. Érdekes, hogy én amikor olvastam, nem így értelmeztem, hanem kb. úgy hogy "Élhetek attól még Istennek tetsző életet, hogy nem ér negatív hatás, szenvedés?". Lehet, hogy ez a saját gondolkodásom által befolyásolt értelmezés volt, de végül is a kérdés alatti szöveg megerősített ebben. A kérdés a végén "Ez Istennek tetszhet?" arra utal, hogy a kérdező egyáltalán nem biztos abban, hogy ez Istennek tetsző élet-e. Úgyhogy emiatt végig megmaradtam az eredeti értelmezésemnél, ezért furcsálltam is egy kicsit, hogy páran rögtön "letámadták" a kérdezőt. De végül is mindenki a saját gondolkodása alapján értelmez... legalábbis amíg fel nem hívják a figyelmét, hogy vannak más szempontok is...

2019. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:

Az utolsó látta jól.


"Egyébként mert azért van ilyen élete, mert ilyen ember. Nem jó vagy rossz, ilyen."


Nem azért van ilyen életem, hanem a sors osztotta rám. Ez van és kész, sajnos, környezetet kellene választanom vagy szüleimet megtagadnom. De ez milyen dolog lenne. Tehát Isten ilyen életet szánt nekem.

Mondjuk lehetne jobb is. Ülhetnék szuper nyaralóban a tengerparton csinibabákkal.


Különben az elolvasott válaszokból arra következtetek, hogy a nagy többséget nagyon sok rossz érheti, azért is voltak ilyen kitörőek lélekben, úgyhogy inkább nem szóltam. Tekintsük a kérdést tárgytalannak.


Egy igaz, nektek sem jobb, mint nekem, amit sajnálok.

2019. jún. 4. 15:17
 47/47 jdfGabrella ***** válasza:
Ez nem erezt van.
2019. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!