Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért egyre népszerűbbek a...

Miért egyre népszerűbbek a különböző szekták?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ezekre a neoprotestáns, pünkösdista "egyházakra" mint pl. a Hit Gyülekezete is.

Miért vonzzák az embereket az ilyen fundamentalista jellegű vallások? Rángatóznak, külön benti vallásos nyelvezetük van,kiátkozás stb.


Miért vonzza az embereket ez a fajta radikalizmus? Miért jobb mint valamelyik történelmi egyház vagy a vallástalan istenhit?



2019. máj. 21. 15:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

#10

Amíg fizeted a tizedet, addig nem lesz gond :)

2019. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
6%

a földön a legnagyobb pusztítók rombolók, átkok, sötétséget hordozók sajnos maguk a vallások,szekták,..


Nem a hit mert a hit egyidős az emberiséggel mivel lelki lények vagyunk és millió dologban lehet hinni.

De a vallásokat már fizikailag EMBEREK HOZTÁK LÉTRE és a hatalom érdekében.

és innentől kezdve nincs miről beszélni.

a legnagyobb emberiség tömeg gyilkos már maga az a szó hogy VALLÁS mert már a tökéletes teremtést rombolja mivel már elválaszt mássá tesz egyeseket. milliárdok halálának okozója az elszeparálás miatt!


én is keresztény vagyok hiszek a teremtésben is de nem a vallás emberi kitalált idiótaságokban!

eddig 1 ember sem jött vissza "odaátról" semmi de semmi valódi bizonyíték nincs rá bárki bármit mond az csak egy duma. még az is valószinübb hogy halál egyáltalán nincs is csak folyamatos átalakulás az anyag és a lélekintelligencia között.

2019. máj. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ember által így készül a hit-vallás-szekta, és reálisan tisztán látszik kb. milyen a komolyságuk, hogy ez vagy a tuti igaz szekta-vallás.


STABILITÁSUK, MENNYIRE AZ 1 IGAZ VALLÁS pont valamelyik , a folyamatos megváltozásokból és a fennmaradásuk az időben akár előre is megsaccolható!:



wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/Vallástörténet-.jpg



és hogy előtte mi volt az még rajta sincs a fényképen! ennyire lehet sajnos hinni bármelyik igazában. csak 1 ben lehet dönteni, hogy hiszünk a teremtőben vagy nem hiszünk.?! utána innentől kezdve MINDENT MÁR EMBER ÁLLÍTOTT ELŐ A HATALOM ÉRDEKÉBEN.

2019. máj. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/Vallástörténet-.jpg
2019. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 fxmaster ***** válasza:
53%
Volt szerencsem megismerni ezt a gyulekezetet nem sokk alkalmon vettem reszt de eleg jo kielemeztem milyen embereket vonzanak es mas embereknek is azonos volt a velemenyuk.Kezdjuk aval hogy gyenge lelku elvalt vagy maganyos embereket tudnak megszolitani leginkabb es ezek a gyulekezetek tudjak betolteni azt a lelki fajdalmat.Ot persze baratokra sot egyesek meg part is tudnak talalni es mar nem fontos Isten igazsaga hanem minel jobban erezunk magunkat,de vannak pozitiv tulajdonsagok is ebben a szektakban amelyikben sajnos a tortenelmi egyhazakban nagyon kevesen erezheto peldaul jobban megelik a bibliai tanitasokat(a hitet,szeretetet az odadast es stb) es akor az Istenkereso ember mondja magaban ha iten jobban megelik a hituket akor jobban teszem hogy csatlakozom en is .A masodik vonzosaguk az hogy divatosak mert nem jobb egy mai mufai(pop,rock vagy meg nagyot dobbentem mikor meghalotam hogy mar van naluk kereszteny rap zenei is :O) dicseret mint a szentmisen csak a zsoltart enekelni ami nem epit elmenyt.Sajnos a mai fiataloknak ez kell minel jobban lehesen szorakozni es a csendet es az alazatot elutasitsak meg persze az Istentiszteletuk showmusorosan van eloadva.Akor vegyuk a csalodotsagot amikor az illetonek nem ugy valosul meg az elete ahogy o kivanta de ebben a szektaban megvalosul es akor meg szembe is fordul volt egyhazaval.Vagy vegyunk meg egy masik fontos peldat a hitre valo hianyos tanitast ezt arra ertem hogy a szulo nem tanitota meg gyermeket a hitre es akor konyu celpont behalozni az embert vagy ot nem erdekelte hit es ugy let aldozat . Rangatozasi dolognak is van magyarazata ez mindig csak tomegben tortenik meg mert ahogy emlitetem hogy ok szeretik egymast es segitik ugymond egy hitben reszesulnek elkezdi az egyik es utana attorik rajta is meg persze a vezetojukre ugy tekintenek mint egy profetara az egyik odamegy es azt mondja most betoltekezel szent szellemel es anyira tenyleg elhiszi hogy kitorik rajta egy fele manifesztacio meg feldobja a szivvereset es az egesz testet es bizony ebben a helyzetben boldognak erzik magukat kikapcsolni az e vilagi gondokbol es bajokbol .Es valaki egy nagyon jo peldat irt ere a tomeghipnozisra ez ojasmi mint a footbalmecseken a szurkoloknak veszit a csapatuk es az egesz szurkolotomeg megbolondul elkezdenek rongalni verekedni meg stb na ez mind azonos jelleguek.
2019. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 imakommandós ***** válasza:
43%
Nem olyasmi hanem sokkal jobb mint egy focimeccs. bruhahhahah xd
2019. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
74%

és mindig a vallás,szekta vállakozás IGAZI TULAJDONOSAINAK a jó, a sok BUTA tag meg finanszírozza őket:


24.hu/szorakozas/2019/06/06/maganrepulogep-lelkesz-hitszonok-gazdagsag-luxus-kenneth-copeland/?fbclid=IwAR16h4ev-WyGdKjWJZCMTcJSaUvrj3Mpt30hrEoUZUOnl-bfItnnkz8bI30

2019. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!