Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként parancsolhatunk...

Keresztényként parancsolhatunk a pénznek, hogy "PÉNZ! Gyere hozzám"? (bővölködés teológia)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=HtREc9bgzjM


Akik tudnak angolul:


[link]


Akik nem, annak is érdekes megnézni az előadásmódot.


"Hallejuja! halleluja! Megtört rajtad a szegénység Jézus nevében!JÉZUS NEVÉBEN MEGKAPOD A PÉNZED MA ESTE!!

Hallgass a Szent Szellemre, hallgass a Szent Szellemre, mozogj a Szent Szellemben!, ő felszabadít téged ma este!


PÉNZ!!! GYERE!! HOZZÁM!! MOST!!! (együtt mondják) MA BE LESZNEK FIZETVE A SZÁMLÁIM! MA ESTE HOZZÁM JÖN A PÉNZEM!! MEGTAGADOM A SZEGÉNYSÉGEM, SOHA NEM LESZEK SZEGÉNY!


Érdekes, hogy milyen extázist okoz ez az embereknek!


És rengetegen követik ezt a fajta tanítást, a felső videóban szereplő úriember könyvét a Hit Gyülekezete is kiadta.


2019. máj. 28. 17:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Én meg a spagetti szörnyben hiszek.
2019. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

" És rengetegen követik ezt a fajta tanítást, a felső videóban szereplő úriember könyvét a Hit Gyülekezete is kiadta."


Mi a kömyv címe mert én nem tudok róla?

2019. máj. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Pl.:

[link]

2019. máj. 28. 20:26
 14/26 anonim ***** válasza:

" PÉNZ!!! GYERE!! HOZZÁM!! MOST!!! (együtt mondják) MA BE LESZNEK FIZETVE A SZÁMLÁIM! MA ESTE HOZZÁM JÖN A PÉNZEM!! MEGTAGADOM A SZEGÉNYSÉGEM, SOHA NEM LESZEK SZEGÉNY! "


Hát ez röhej! Mondjuk miért nem csodálkozom,hogy a hgy-nak is bejött,nem is értem.

2019. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Egyes protestáns szerzők egyenesen bálványimádásnak nevezik az un. "bővölködés teológiáját", amivel én teljesen egyet is értek, hiszen az anyagi javakat helyezik középpontba. Sőt ami már-már istenkáromlás szerintem, hogy a Szentlelket, amit ők szeretnek nem túl szellemesen szent szellemnek nevezni, csak valami isteni erőnek tekintenek, "amit" saját szolgálatukba tudnak állítani. Pedig sokkal inkább kéne fordítva lennie; hogy mi mondjuk a Szentléleknek: íme az Úrnak szolgáló leánya / szolgálója, hogy általunk valósíthassa meg akaratát. Mekkora hatalmas különbség.
2019. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Valaki magyarázza már meg, hogy mit vétettem, amiért le kellett pontozni? A 10. hozzászóló vagyok, és a legkevésbé sem értem, hogy mi a lepontozásom oka. Két állítást tettem, az egyik, hogy a Bibliában le van írva, hogy az ember ne gyűjtsön e világi javakat, a másik állításom, hogy számtalan karizmatikus gyülekezet, és direkt meg sem neveztem őket, ne hogy valakinek a lelkébe gázoljak, bizony megátkoz más embereket. Mind a két állításom igaz.


Kár, hogy a legtöbben csak a nagy keresztényi szeretetükben oda jutnak, hogy lepontozni tudnak, de megfelelően érvelni, és a másik állítását cáfolni már nem.


Úgy látom, tényleg nem érdemes ezt a fórumot látogatni, több tucat ismerősöm hagyta már itt, főleg a vallás kategóriát.

2019. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Utolsó,elolvastam és én sem értem,de felpontoztalak.
2019. máj. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Én is felpontoztalak, de nem tudom, hogy miért nem érted az okát a lepontozásnak. Ha mindenki elfogadná, amit írsz, nem lennének különböző vallások.
2019. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Ha vígasztal, én is zöld pacsit nyomtam rá.
2019. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 imakommandós ***** válasza:
0%

Ezzel szerintem sok karizmatikus sem ért egyet. Szélsőség.


Jézus azt mondta a bővölködésròl, hogy először Isten országát kell keresni. A hitnek nem lehet a célja, hogy a pénzt hajkurásszák.

2019. máj. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!