Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként parancsolhatunk...

Keresztényként parancsolhatunk a pénznek, hogy "PÉNZ! Gyere hozzám"? (bővölködés teológia)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=HtREc9bgzjM


Akik tudnak angolul:


[link]


Akik nem, annak is érdekes megnézni az előadásmódot.


"Hallejuja! halleluja! Megtört rajtad a szegénység Jézus nevében!JÉZUS NEVÉBEN MEGKAPOD A PÉNZED MA ESTE!!

Hallgass a Szent Szellemre, hallgass a Szent Szellemre, mozogj a Szent Szellemben!, ő felszabadít téged ma este!


PÉNZ!!! GYERE!! HOZZÁM!! MOST!!! (együtt mondják) MA BE LESZNEK FIZETVE A SZÁMLÁIM! MA ESTE HOZZÁM JÖN A PÉNZEM!! MEGTAGADOM A SZEGÉNYSÉGEM, SOHA NEM LESZEK SZEGÉNY!


Érdekes, hogy milyen extázist okoz ez az embereknek!


És rengetegen követik ezt a fajta tanítást, a felső videóban szereplő úriember könyvét a Hit Gyülekezete is kiadta.


2019. máj. 28. 17:48
1 2 3
 21/26 imakommandós ***** válasza:
5%
Hozzáteszem annyira nem szélsőséges mint amit a Katolikus egyház évszázadokig művelt a búcsúcédulákkal.
2019. máj. 29. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 imakommandós ***** válasza:
0%

@16


Én meg lepontoztalak. Azt állitani, hogy aza anyagi javak nem érnek semmit, ugyanolyan szélsőség mint a kerdésben az a nagy betűs idezet.

2019. máj. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Természetesen nem, és igazából ilyen dolgok, mint amilyenek ezeken a videókon vannak, csak a pünkösdi-karizmatikus (ál)keresztény mozgalmakban fordulhatnak elő. Ja nem... egyéb pogány vallásokban is megvannak. :-)


Ebben a mozgalomban egyébként az a félelmetes, hogy a babonát és az ezotériát összevegyíti, és azt adja el a kereszténység leple alatt. Persze, az ezotériából is a hulladékot, mint ez a pénz bevonzós dolog, nem pedig azt, ami értelmes.


Azt gondolom, hogy az óriási méretű hülyeséget, ami a világban van, ez a vallási mozgalom egyértelműen bizonyítja, hiszen ilyen marhaságokban csak a hülyék tudnak hinni. De az még csak hagyján, hogy hülyék, képmutatók is. Ha a pünkösdisták nem tanítanák a "bővölködés teológiáját", akkor kevesebb hívük lenne, bár azért úgyis akadnak, mert a sok hülyének tetszik az, ahogyan ezek a sarlatánok showműsort csinálnak az evangéliumból.


Mondom ezt úgy, hogy bár hiszek Istenben, de keresztény nem vagyok. Azért (is) nem, mert idáig süllyedt a kereszténység, hogy létezik a pünkösdizmus.

2019. máj. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
91%

#22 Köszönöm, hogy nyíltan vállalod, hogy milyen lelkület hajt téged. Én nem foglak téged lepontozni, ahogyan mást sem, bennem nincs ilyen indíttatás, még akkor sem, ha nem értünk egyet.


Szeretnék veled megosztani egy bibliai idézetet.


"19Ne gyűjtsetek magatoknak kincset a földön, ahol moly rágja és rozsda marja, s ahol betörnek és ellopják a tolvajok! 20A mennyben gyűjtsetek kincset, ahol nem rágja moly és nem marja rozsda, s ahol nem törnek be és nem lopják el a tolvajok! 21Ahol a kincsed, ott a szíved is. "


Máté, 6. fejezet.


Ez a rész elég egyértelműen leírja, hogy a mai értelemben vett pénz gyűjtése, az rossz. Ez azon kevés igék közé tartozik, ami nem kétértelmű, nincsen mögöttes tartalom, nehezen értelmezhető szövegkörnyezet. Aki a pénzt gyűjti, úgy véli ennek a gyűjtés nem baj, az a Bibliával szembeni állásponton van.


Egészen egyértelmű, hogy nem önmagában a pénz a baj, hanem az, hogy az emberek, ahogyan a magvető példázatában is van, lekötik a figyelmüket, a gazdagság hajhászásával, az anyagi javak gyűjtésével, és ez is egy megtérést akadályozó részlet.


Isten tudja jól, hogy szükségünk van ételre, folyadékra, ruhákra, és a követőit igyekszik megáldani a munkájukban, de nagyon nagy tévedés Salamonhoz hasonlítani magunkat, mert ha ezt bárki megteszi, mondván "Salamon is Isten híve volt, mégis gazdag és bölcs" az saját maga ellen beszél, mert Salamon csúnyán elbukott Isten előtt a legvégén.



Nem szeretnék túlságosan vitát generálni, hogy melyik egyház milyen hibákat követett el, mert az nem vezet sehova, de továbbra is érteni kellene (én nem vagyok ellene a reformátusoknak), hogy ha nagyon szőrszálhasogatóak akarunk lenni, akkor felteszem a kérdést, a Bibliát kik állították össze? A válasz itt is egy történelmi tény, a Katolikus egyház papjai. Teljesen mind1, hogy mennyire sugalmazott a Biblia, mert tény, hogy a Katolikus egyház papjai írták le, és állították össze a ma ismert kanonikus könyveket. Érvelésében nehezen támadható az az állítása az egyház papjainak, mint például Hodász András atyának, miszerint "ha az egyház nem tévedhetetlen, akkor a Biblia sem, mert akkor tévelygők írták a Bibliát meg.

2019. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 imakommandós ***** válasza:
33%

" Ez a rész elég egyértelműen leírja, hogy a mai értelemben vett pénz gyűjtése, az rossz. Ez azon kevés igék közé tartozik, ami nem kétértelmű, nincsen mögöttes tartalom, nehezen értelmezhető szövegkörnyezet. Aki a pénzt gyűjti, úgy véli ennek a gyűjtés nem baj, az a Bibliával szembeni állásponton van."


Ilyet nem is tartalmaz a nagy betűs idézet.

Anyagi szükségre es szegénységre mondanak megvallást ha megfigyeled.

Csak az anyagi emelkedésnek nem ez az útja hanem az engedelmesség és az adás, ezért irtam, hogy szerintem szélsőség.

A Te megállapitasodat is ugyanolyan szelsősegesnek tartom.

"Anyagi javak nem érnek semmit."- írod.

Azzal háritassz, hogy nem szabad pénzt gyűjteni mert Biblia ellenes. Nem Biblia ellenes, ez csacsiság. Ha nem a pénzgyűjtés van előtérben hanem a szellemi dolgok, akkor a pénz is gyűlni fog, ami pedig van, az Isten áldása és nem semmi. Ha sok áldása van valakinek az nem jelenti azt, hogy az áldást szereti, és csak halmozni akarja.

Ábrahám az újszövetségi hívőknek az atyja. Gazdag volt és pénze is volt bőven.


1Móz 13:2 Ábrám pedig igen gazdag vala barmokkal, ezüsttel és arannyal.


Vagy Jób egész "kelet leghatalamasabb" embere volt, és élete végen dupla annyira megáldotta Isten.


A pénz és a gazdagság ajándék. Lehet, hogy semminek nézed Isten ajándékát, de sokan meg hálásak érte.

2019. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Keresztény vagyok, de ettől most eldobtam az agyam.
2019. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!