Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mennyire démoni...

Szerintetek mennyire démoni ez a zene? Egyáltalán problémás lehet? Ha nem, miért nem; ha igen, akkor miért? (nem metál, én viszont imádom. )


2019. máj. 28. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan,hogy démoni zene. Szóval semennyire.
2019. máj. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem sincs, csak kíváncsi vagyok, hogy más miért gondolja máshogy. Lehet, hogy amit sokan rossznak gondolnak, valójában a normális.
2019. máj. 28. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én zenei stílusomra is mondták már,hogy démoni. De úgy érdekelt indig,hogy ezt mégis hogy kell elképzelni? Odaáll a démon a keverőpulthoz és haknizik?
2019. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát... Szoktál zene hallgatás után olyat érezni, hogy meg akarod ölni magadat, vagy másokat? Szokták a hangok oldani a gátlásaidat és elaltatni a lelkiismereted, hogy olyanra csábítsanak, amit egyébként nem tennél meg és ártalmas?

Gondolom erre céloznak. Vagy csak megijednek a rajzoktól vagy a valós emberi érzésektől. Esetleg egy horror vagy misztikus filmben hasonló zene szólt és bekategorizálták, hogy ez gonosz. Rosszabik esetben meg nem is ismerik, amit utálnak.

Valahogy én sosem éreztem, hogy a zene árt. Legyen szó bármilyen zenéről.

2019. máj. 28. 21:07
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehet, hogy én tényleg démoni vagyok, mert ezektől a "békés" dicsőítő zenei próbálkozásoktól vagy rosszul. Jó most túlzok, de hosszabb ideig nem bírom hallgatni és egyáltalán nem tartom őket kiemelkedőnek. (bár ez a legtöbb híres komoly zenei művel így van, de azok mögött legalább van technika).
2019. máj. 28. 21:09
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy relaxációs hanganyag, kis ír beütéssel. Dimmu Borgír, Cradle of Filt már kicsit közelebb áll a démonihoz.
2019. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mansour ***** válasza:
73%

Először is, mi az, hogy démoni? A démonok ábrázolása már démoninak számít? A középkori katedrálisokon a vízköpők démoniak, már olyan értelemben, hogy akkor itt démoni szobrászatról vagy démoni építészetről kellene beszélni? Ennek így nincs sok értelme.

Ebben a zenében a szláv mitológia jelenik meg, és mint minden mitológiában, a démoni erőknek itt is van szerepe, ami egy műben megjelenhet, de ettől nem lesz maga a mű démoni, hanem esetleg csak a démonit ábrázoló.

Adtál viszont egy elég jó kulcsot: "Szoktál zene hallgatás után olyat érezni, hogy meg akarod ölni magadat, vagy másokat? Szokták a hangok oldani a gátlásaidat és elaltatni a lelkiismereted, hogy olyanra csábítsanak, amit egyébként nem tennél meg és ártalmas?"

Igen, ha van ilyen hatású zene vagy bármilyen más műalkotás, akkor azt már sokkal inkább jogosan lehet démoninak nevezni. De itt meg az a gond, hogy a művészet nem egyformán hat az emberekre. Lehet, hogy valakiből kiváltja egy mű ezt a hatás, miközben másokra semmilyen hatással nincs, valakire meg esetleg éppen ellenkező hatással van. Tehát ilyen szempontból sem lehet szerintem démoni művekről, legfeljebb csak démoni hatásokról beszélni.

A dicsőítő zenékkel kapcsolatban abszolút egyetértek. Némelyik annyira idegesít, hogy már-már tényleg démoni hatást lehet feltételezni. Csak azt nem tudom, hogy ez a zenéből jön, vagy pedig éppen a bennem élő démon irtózik az "antidémoni" hatású zenétől. Viszont zeneileg ezek annyira gyatra próbálkozások, hogy nemigen tulajdonítanék nekik bármilyen szellemi hatást.

2019. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 veterán vas ***** válasza:

Miután nem sok szöveg van benne, így csupán a zenére vagyunk kénytelenek hagyatkozni. Az pedig éppen annyira démoni, mint a ......... namitismondjak? ;)

Szóval semennyire.

Illetve csak annyira, amennyit éppen bele akar valaki magyarázni.

2019. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mansour ***** válasza:
100%
Egyébként meg, ha már démoni zenéről van szó, igazából a bugyuta, zeneileg igénytelen, szövegeiben pedig a testi élvezeteket és az anyagiasságot dicsőítő slágerzenéket nevezném annak.
2019. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem magától a zenétől függ, hanem hogy a hallgató mit gondol mögé. Ez minden művészeti ágnál így van: nagyon sok múlik a hallgatón. Ha neked problémás gondolataid vannak utána, akkor problémás, ha nem, akkor nem. Az előbbi esetben viszont - amellett, hogy a bűnre vezető alkalmat kerülni kell - érdemes meggondolni, hogy pontosan mi volt itt az ok-okozati láncolat. Nem önmagában a zenével van baj, hanem hogy megtalált valamit benned, és ettől lettek öngyilkossági gondolataid. Mi volt ez a dolog, amit megtalált benned? Lehet, hogy nem az a jó és végleges megoldás, hogy nem hallgatod többet az adott zenét, hanem ha kikutatod és kijavítod magadban azt a belső problémát, amit előhozott a zene hallgatása.
2019. máj. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!