Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerüljük el a halált?

Pelgrim kérdése:

Hogyan kerüljük el a halált?

Figyelt kérdés
Senki se szereti, mégis majdnem mindenki elfogadja, sőt némelyek még vágyakoznak is utána, sokan abban reménykednek, hogy majd azután jobb lesz. De ha nem jobb, hanem rosszabb lesz …?
2010. júl. 8. 10:08
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%
én azért ragaszkodnék ehhez, mert hiteles. mari néni meg azt mond, amit akar. a kutyámat sem tudom, mikor született. akkor lehet, hogy már 200 éves?
2010. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

A források közt ez olvasható:

"The Guinness Book of Records, 1999 edition, p.102, ISBN 0-85112-070-9"


A szövegbe pedig ez:

"Jeanne Louise Calment had the longest confirmed human life span in history, living 122 years and 164 days."


Persze linkelhet neked az ember bármit, ha ßaszol elolvasni. Ha nem tudnád lefordítani jelezd. Bár a lényeget szerintem így is ki tudod hámozni belőle.


Még egy is érdekesség:

[link]

2010. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

11:49

„Szerintem az, hogy az ember a bűnbeesés előtt nem ismerte a halált, azt jelenti, hogy nem volt én- és haláltudata, mint az állatoknak. A bűnbeeséssel nyílt ki a szeme, akkor lett igazán ember, de ezzel együtt jár, hogy az állatok közül ő az egyetlen, aki tudja, hogy meg fog halni.”


Ez érdekes, én komolyan hiszem, hogy a halál elkerülhető, és éppen onnan kiindulva, hogy az ember egykor az én és a haláltudatra ébredt, a következő lépés talán éppen ez az „én” tudat tökéletesítése lehetne annyira, hogy a halál elkerülhetővé válik.


Hol is hallottuk: „Én vagyok az út, az igazság és az élet, ..." vagy „Én vagyok a kapu, ...”

Vagy még korábban: „Én vagyok a te Urad Istened, ...”

2010. júl. 8. 15:41
 24/43 anonim ***** válasza:
valóban elkerülhető a halál, de nem az emberek által.
2010. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
71%

Sziasztok!


Először is szeretném tisztázni, hogy a 120 esztendős korlát nem létezik a Bibliában. Az egész csak egy egyszerű félrefordításból, illetve félremagyarázásból táplálkozik, ugyanis a héber szöveg alapján az ominózus mondat így hangzik:

"Ne küzdjön az én lelkem örökké az emberért, mivelhogy test ő, legyen életének ideje 120 esztendő"


Vagyis Noé 120 esztendeig építette a bárkát az ítéletig. Azért is értelmetlen lenne ez a korlát, mert tudjuk, hogy maga Noé is 950 évig élt, a fia Sém 600, de Ábrahám is - aki a 10 generáció volt az Özönvíz után - 175, és Izsák 180 évig, Jákob 147 évig 12 generációval az özönvíz után!


Úgy gondolom a Biblia alapján nyilvánvaló dolog, hogy az "első halál" amit mi most tapasztalunk nem végleges. Isten ugyanis minden embert fel fog támasztani! A kérdés az, hogy mi melyik feltámadásban részesülünk, az elsőben, amely az élet feltámadása, vagy a másodikban, amely már az ítéletre való feltámadás lesz.


Úgy gondolom a valódi halál elkerülése Krisztus által biztosított minden ember számára. Ehhez nem kell mást tenni, mint elfogadni Krisztus váltságát, és úgy élni, hogy alkalmassá válhassunk egy örök életre. Így kerülhetjük el a halált.


Üdv. Péter

2010. júl. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
jogos.
2010. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
40%
Az élet célja a halál, az a győztes aki a leglassabban ér oda. Ezen a Földön a halál nem kerülhető el. Az Isten a lelkét adta Ádámnak és jelképesen az egész emberiségnek. A lélek energia ami csak átalakul, finomodik. Kettőből jelenleg hat milliárdan vagynuk. Elképzelhető, hogy csak egy bionergia tenyészet van a Földön. A halálra azért van szükség, hogy a lélek visszakerüljön gazdájához. Ha tovább tudja hasznosítani, akkor a mennyországba jutottál, ha nem a kkor a pokolba. Mivel a föld porából lettünk elkészítve és nem ismerjük a feltámadás tedchnológiáját, ezért nem várható, hogy lesz benne részünk.
2010. júl. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
A lélek lehet szellem, energia, idea, vagy a létezés forrása... Nincsen egységes elv.
2010. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 m@rtus válasza:
38%
Megtérsz Istenhez, és örök életed ad neked! Ha követed az ő igéjét, és azt teszed ami a Bibliába le van irva akkor magával visz a Mennybe az övéivel!!
2010. júl. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Húú látom szép hosszú válaszok születtek, de én csak egy idézetet írnék :)


"Nem félhetsz a haláltól, ha nincs miért élned."

2010. okt. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!