Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit hisztek? Létezik...

Ti mit hisztek? Létezik Isten? Ha igen miben nyilvánul meg számotokra?

Figyelt kérdés
Továbbá hogyan találtátok meg? Igen evidens, hogy ott a biblia, különböző tanítások, egyházak, kultúrák épültek erre. Az interneten számtalan írás van Istenről, de én kíváncsi vagyok a véleményetekre. Persze nem egy vita kezdetét szeretném elindítani, hogy mert a Vatikán meg a szabad kőművesek. A papok így a papok úgy. Erre nem vagyok kíváncsi. Csak Istenre, hogy kinek mi a személyes tapasztalata vagy éppen a csalódása vele kapcsolatban.
2019. jún. 17. 00:34
1 2 3
 21/21 KZitus ***** válasza:

Közveszélyes Kontár nevű felhasználónak


"Halal utani, TulVilagi OrokEletert kell" - hol ír arról a Biblia, hogy a halál utáni, vagy túlvilági életért kell élni?

Viszont azt tényleg írja, hogy a "valódi életre" törekedjünk a 1Timóteusz 6:17–19 szerint, mert az az örök életet jelenti itt a földön. Isten a földet adta az embernek örök lakóhelyül.


"Hogy mondhatod te pont Zitus hogy bekesebb eleted lett?!


(itt arra utalok hogy azert tertek es tertel JT hitre hogy nyugalomban lehess(etek)?)" - azért mondom, mondhatom, hogy sokkal de sokkal békésebb életem lett, mert megtpasztaltam, és különbséget tudok tenni felnőtt fejjel, milyen élet volt az, amikor Isten nélkül éltem és milyen az, amikor Istennel. Teljesen másként gondolkodom az engem ért problémákról, tragédiákról, amelyek olykor teljesen a "padlóra" küldenek. És sajnos bőven van ilyen. Tehát nem azért lettem Jehova tanúja, hogy nyugodt életet élhessek, hiszen engen is hasonló nehézségek érnek, mint a legtöbb embert itt a földön. De én hiszek a Biblia rám(mindenkire) vonatkozó tanácsaiban, annak is, amiről például Pál apostol írt.

Pál a legteljesebb bizalommal ajánlhatta keresztény testvéreinek, hogy sohase aggodalmaskodjanak semmi miatt, hanem ismertessék kéréseiket Istennel, mindent Őeléje vigyenek imádsággal és könyörgéssel, hálaadással együtt. Vajon aztán mi következik ebből? Az apostol így folytatja: „És az Isten békéje, amely minden gondolatot felülmúl, megoltalmazza szíveteket és a gondolkodóképességeteket a Krisztus Jézus által” Fil 4:6, 7.

Ez a fajta béke amely Istentől jön nem csak az Istennel ápolt kapcsolatom miatt teszi békéssé a szivemet, de az embertársaimmal is, sokkal de sokkal békésebb, barátságosabb élethez vezetett.

Ha így élem az életemet, miért nem hiszed el nekem? Lehet azért, mert még nem tapasztál ilyet? Ha boldog akarsz lenni, megpróbálhatod :-)

A boldog Istent CSAK boldogan lehet szolgálni:-)

1Timóteusz 1:11" Ez a tanítás a dicsőséges jó híren alapul, melyet a boldog Isten rám bízott."

De ezt tanulni kell, nem születtünk sem boldognak, sem békésnek...

2019. jún. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!