Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit hisztek? Létezik...

Ti mit hisztek? Létezik Isten? Ha igen miben nyilvánul meg számotokra?

Figyelt kérdés
Továbbá hogyan találtátok meg? Igen evidens, hogy ott a biblia, különböző tanítások, egyházak, kultúrák épültek erre. Az interneten számtalan írás van Istenről, de én kíváncsi vagyok a véleményetekre. Persze nem egy vita kezdetét szeretném elindítani, hogy mert a Vatikán meg a szabad kőművesek. A papok így a papok úgy. Erre nem vagyok kíváncsi. Csak Istenre, hogy kinek mi a személyes tapasztalata vagy éppen a csalódása vele kapcsolatban.
2019. jún. 17. 00:34
1 2 3
 11/21 KZitus ***** válasza:
30%

Szia


Nem csak hiszem Isten létezését, de biztos is vagyok benne.

Te elhiszed azt, hogy én létezem? Soha nem fogsz látni, hallani! De van a kezedben bizonyíték a létezésemről.

Nos Isten számtalan biznyítákát ad, mutat a létezésére. Pl. az élet eredetét.

Sokféle forrást felsoroltál, ahol esetleg utána lehet járni Isten létezésének. De egyik sem hiteles, csak a Biblia. Ha nem csak olvasod, de imában kéred Isten segítségét, és ő látja a szíveben azt, hogy TÉNYLEG meg szeretnéd imertni, és bízni benne, akkor hagyja, sőt támogat tégedet a keresésében.

Ebben a sokféle vallású, összekuszált világban mennyire lényeges, hogy — amint a Biblia mondja — keressük az igaz Istent és valóban megtaláljuk őt!’ Cselekedetek 17:27

"...hogy keressék Istent, sőt, tapogatózva keressék őt, és meg is találják, bár a valóságban nincs messze egyikünktől sem."

Rengeteg vallásos könyv van a világban, de egyedül a Biblia írja magáról, hogy "Istentől ihletett", egyetlen másik sem!

Én sokad magammal már végig jártuk ezt az utat, és érdemes volt.

Miben nyílvánul meg a számomra a létezése? Nos az életem egyik felét Isten nélkül éltem, a másik felében alkalmaztam azokat a tanácsait, amelyek sokká jobbá, élhetőbé, békésebbé, tartósabbá, és egészségesebé tette az életemet. Látom a különbséget milyen volt Isten nélkü, és milyen ma úgy élni, hogy személyes kapcsolatom van a Teremtőmmel. Nem lehet a kettőt össze sem hasonlítani, és soha nem mennék oda vissza, amiből kijöttem. Pedig nem voltam sem alkoholista, sem kábítószeres, sem bűnöző....

Csodálatos így élni, és ezt sok millióan ugyan így érzik.

2019. jún. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%

"hiszem, tudom"

ILYEN NINCS.

VAGY hiszed - VAGY tudod.

Olyan NEM LEHETSÉGES, hogy mindkettő.


Tehát maradjunk annyiban, hogy CSAK hiszed.

2019. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%

"Ez egy elegge pocsek hasonlat lett"


Kicsit átlagon aluli a logikád


"A tenger letezese teny, lathato, erezheto, bele tudsz merulni, tudomanyosan kimutathato, stb. Letezeset tagadni csak sulyos mentalis problemaval elkepzelheto."


Itt azt probálod érzékeltetni mintha azok az emberek akik érzékelik lelkileg Istent azok letagadják a tengert, pedig egyáltalán nem erröl volt szó, de ha a gondolkozás nem megy akkor nem kell eröltetni.



"Ellenben isten csak hit, hiaba dobalozunk itt bibliai"


Ugyan olyan hit mint a hal számára a tenger, majd amikor tudol egy olyat mutatni aki vagy ami önmaga által létezik amit megtudunk figyelni akkor dobálozhatsz Istennel és a Bibliával, addig viszont ugy tagadod Istent mint a hal a tengert😉

2019. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

Ugyan olyan hit mint a hal számára a tenger

Hogy mi van?

A hal a tenger nelkul elpusztul.

Ellenben hit nelkul rengeteg ember el vigan es boldogan.

Es te esetleg meg tudnad magyarazni hogy isten miert jelenik meg neked, es nekem nem?

2019. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

"Itt azt probálod érzékeltetni mintha azok az emberek akik érzékelik lelkileg Istent azok letagadják a tengert,"


Szerintem semmi ilyesmit sem akart érzékeltetni a válasz írója, én legalábbis semmi ehhez hasonlót nem érzékeltem a szavaiból. Szerintem inkább csak te nem érted, hogy mit akart érzékeltetni.


"Ugyan olyan hit mint a hal számára a tenger, majd amikor tudol egy olyat mutatni aki vagy ami önmaga által létezik amit megtudunk figyelni"


Mit jelent a te olvasatodban az, hogy "ami önmaga által létezik"? Mit jelent ez a kifejezés? Én nem tudom értelmezni. Önmaga által létezik. Önmaga ° által ° létezik. Önmaga által ° létezik. Önmaga által? Mi az, ami önmaga által tud létezni? Önmagát hozza létre? Saját magát teremti meg? Vagy mégis mit jelent ez? Mi lehetne az, ami saját magát képes létrehozni? Van ennek értelme egyáltalán? Én képtelen vagyok értelmezni ezt.


"ugy tagadod Istent mint a hal a tengert"


A halak hogyan tagadják a tengert? Miben és hogyan nyilvánul meg a halak tengertagadása? Be tudnád mutatni ezt valamilyen formában? Le tudnád légyszi írni, vagy youtube videót linkelni amin a halak éppen a tengert tagadják, vagy erről valami cikket, könyvet, kutatást linkelni? Kíváncsi vagyok rá. Csak azért kellene, hogy tudjam, hogy szerinted milyen is Istent tagadni. Tényleg irtó kíváncsi lennék rá.

2019. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 KZitus ***** válasza:

12-es

De igen, tudom. Minden bizonyíték erre mutat.(ugye itt nem kell leírni mindet?) Tehát azért hiszem, mert tudom.

2019. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

Ne tartsd magadban Zitus, oszd meg velunk is a tudasod.

Egy ertelmes bizonyitekot, es pontosan mi az amit te tudsz, es mi gonosz hitetlenek nem...

2019. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
31%

Annak semmiképp ne higyj, aki azt állítja bebizonyítja neked, hogy létezik vagy nem létezik Isten.

A másik javaslatom, hogy ne az alapján alakítsd ki világnézetedet, amit ismeretlen emberektől hallasz, hanem közeli ismerősök életéről vegyél példát. Csak az lehet számodra hiteles, akinek belelátsz az életébe. Mert így fogod látni , hogy az illető hű-e az elveihez, és azáltal mennyire él boldogan.

2019. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 jdfGabrella ***** válasza:
Isten nem létezik.
2019. jún. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nem evilagi boldogsagert kell kuzdeni

Halal utani, TulVilagi OrokEletert kell

Hogy Isten megadja ezt a kegyet


Mind szep es jo ha valaki azert hisz, kovet egy vallast stb. hogy jobb legyen evilagi elete, de ha ezt mindennel elobbrevalonak tartja akkor az IteletNapjan igen csak hatranyba kerulhet, akar Karhozatat is kockaztatva


Hogy mondhatod te pont Zitus hogy bekesebb eleted lett?!

(itt arra utalok hogy azert tertek es tertel JT hitre hogy nyugalomban lehess(etek)?)


"Azert higyj hogy boldogabban elj" - ez nagyon konnyen tevutra vihet, sajnos a hittel kereszt ("kinoszlop..."), Kotelesseg jar, az hogy onzetlenul szeress mindenkit, tehat elsosorban nem a te boldogsagodrol van szo, de ha az Aldozat boldogit, evilagon ez nem bun, nem tagadja meg Isten toled, meg amugy sem (a boldogsagot), csak konnyen elehet "csabulni" a sajat boldogsagunk eloterbe helyezni mindennel elobbre, vagyis Onzove valni, Egoistava, es kezzel labbal tiltakozni, ha ezt a szalkas-gerendat barki is szobahozza.


#Kerdezo, ha Istenben kepes vagy (leszel) hinni akkor az elet minden teruletet megerted, az Eletet megerted, a Valosagot, a Kotelesseged, a Teremtest, Teremtmenyeket, Jot, Rosszat, Bunt, Valasztast, Torvenyeket, Fizikat stb. (Nem Mindentudova valsz, hanem "minden ertelmet nyer", megerthetove valik - persze enelkul, Nelkule is ugy tarthatod, de felmerul akkor hogy az miert is nem az Isten csak mert te nem akarsz ugy gondolni ra, ugy nevezni)


Pontosan!: az Isten hit es barmilyen vallas, filozofia, Szentiras semmiben sem gatol hanem eppen Teljesse teszi VilagLatasod, es megerted miert nem teheteded onmagad masok ele, Es ha onmagad nem vagy elsorangu, fuggetlen, akkor bizony masok sem, igy tehat minden a Mindenhato Istennek van alarendelve, aki Tokeletesen Ozetlenul Szeret, vagyis az alarendeles egyaltalan nem emberi negativ ertelmu, de megis szolgalnod kell Ot, mert ez a te erdeked ekkor lehetsz valoban igazan Boldog Orokke


ajanlom hogy "Globalis" AlapMuvekre tamaszkodj Isten-Hit teren, ne hatalmas (modernebb) muvekre

legalabb az egyikre amelyiket be tudod fogadni:


4 Evangelium (Mate, Mark, Lukacs, Janos) - Karoli Gaspar

Bhagavad Gita - Vekerdi Jozsef

Tao The King - Toke Ferenc


#18 utani valaszokat nem olvastam


ha ugy erzed hinned ekkor sem kell Istenben (vagy "Beavatkozo"-"Szemelyes"-Istenben), hihetsz a tudomanyban, ha igy jobb, konyebb

de aki magat a Hitet is kiirtja magabol az elveszti onmagat is, hiszen akkor magadban sem hihetsz, nem bizhatsz, ha a Hit ellensege akarsz lenni

eppenseggel nagyon kevesen vannak ilyenek, hiszen a legtobb ember egoista, nem pedig orult...


Xy4

2019. jún. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!