Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen bizonyítékok vannak...

Milyen bizonyítékok vannak arra, hogy Jézus feltámadt a halálból?

Figyelt kérdés
2019. aug. 2. 21:15
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
28%

Olvasd el ezt a könyvet, ennek az egyik fejezetében részletesen le van vezetve egy sor bizonyíték rá.

[link]

2019. aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 Ramos ökle ***** válasza:
85%
Nyilván semmiféle nincs. Valaki ezt mondta és kész.
2019. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
4%

Ramos öklének tehát fogalma sincs róla, de azért ideválaszol.

A fentebb linkelt könyvben felsorolt bizonyítékok mellett ott van az a sok millió ember is (az elmúlt századok során és ma is), akik beszámolnak arról, hogy az életüket a Jézussal való találkozás változtatta meg, és formálta át őket teljesen.

2019. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
31%

A halálból nem lehet feltámadni, aminek egyszerű biológiai okai vannak. Jó esetben ezeket az ismereteket már általános iskolában elsajátítja az ember.


Másrészt Jézus egy kitalált figura, így eleve nem lehet bizonyítéka egy meg nem történt eseménynek.

2019. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 Ramos ökle ***** válasza:
100%

Jó elfoglalt lehetett Jézus, ha milliókkal találkozott a halála előtt.

De kapsz egy esélyt, sorold fel őket, akik ezt mondták. :D

Könnyebb út: bizonyítsd be te magad, hogy feltámadt, hiszen ez az alapállítás.

2019. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
0%
A föltámadás tényét az evangéliumok támasszák alá. Az evangélium írói emlékezetből írták le az eseményeket, valamint Jézus szavait. A Korán tagadja Jézus feltámadását, sőt azt is, hogy megölték volna, de az evangéliumokat elismeri. Jézus helyett, tanítványa lett mártír, de mindenki, még Mária is abban a hitben volt, hogy Jézus halt meg a kereszten. A sok csoda közül ami tett, ez volt a legnagyobb. Sok ezer embert kápráztatott el, amikor saját arcát vetítette tanítványa orcájára. Ezek után folytatta életét, és tanított szerte a világban. Nyomát tudatosan törölték a történelemből, mert egy világvallást építettek a halálára.
2019. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hiszen a történettudomány abszolút az egyház szolgálóleánya a filozófiával egyetemben, és tudatosan hazudik az összes történész, hogy ne sérüljön az egyház.

Azért legyünk már kicsit túl a 13-14. századi skolasztikán. :D


Kedves kérdező:

Én nem értek nagyon a történelemhez, egyet azonban tudok: egy halott akkor támadhat fel, ha valaki újraélesztést csinál rajta, és akkor se biztos. :D


Tudom, tudom, ettől csoda. De én nem vagyok vallásos, és nem hiszek el ilyesmit. Biztos vagyok abban, hogy létezik egy tőlem sokkal hatalmasabb, sokkal globálisabb hatalom. De én ezt a hatalmat a természetben látom, nem egy istenben. És számomra megnyugtatóbb az, hogy a szétrohadt, férgek által felzabált tetememből élőlények tömkelege dőzsölhet majd, és visszakerülhetek oda, ahonnan jöttem, és a gyönyörű természetanyám vigyázza majd poraimat. Hiszem, hogy a poraim nagyobb biztonságban lesznek majd a természet kezeiben, mint lenne bármilyen szerintem nemlétező isten kezeiben.

Én biztos vagyok benne, hogy azzal, hogy a vallást megtagadom, egy csodás élménytől fosztom meg magam. De azt is tudom, hogy azok is csodás élménytől fosztják meg magukat. A tudat, hogy ha elmentem, a testem minden része ennek a gyönyörű, gyönyörű természetnek a részeként örök időkig (jó, ez azért így nem biztos még, hogy igaz) fennmarad, engem hatalmas megelégedéssel tölt el. Az én olvasatomban ez az örök élet. Soha nem fogok teljesen eltűnni. Évmilliók múlva is létezni fognak azok az atomok, amik anno a szívemet, az agyamat építették fel. :) Kicsit beteg, tudom, de szerintem szép. :)

2019. aug. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
29%

1, Ha Jézus nem támadt fel, akkor a keresztényiség hamis alapokon nyugszik.

2, Istennek pedig, hatalma van az életet visszaadni. Ha tudott életet teremteni, akkor az újra élesztés sem nagy probléma számára.

2019. aug. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
0%

ha Jézus nem támadt fel, akkor megdöglesz, mint a kutya, mert nincs különbség, és az összes vezető lenyúlja a pénzt, és azt vigyorogja a képedbe, hogy ő érted dolgozik.

De ha feltámadt, akkor az összes gonosz ember megfizet a gonoszságaiért, amit az életében valaha is elkövetett, és lesznek akiknek megadatik a halálmentes élet immár a gonoszok nélkül - na ez a tétje, hogy feltámadt-e vagy sem. Amúgy meg hogy elfogadja valaki a feltámadást, hónapok-évek kutató munkája kell, de az értéktelen emberek erre nem képesek, azért vágják rá rögtön a választ, IGAZI BUGRIS PARASZT HOZZÁÁLLÁS

2019. aug. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
97%

"értéktelen emberek" Adlak. :DDD

Tehát az ateista rendőr, mentős, tűzoltó, orvos, akárki, aki nem hajlandó kutatni erről, mert kisebb gondja is nagyobb ennél, neked értéktelen. Ha a gyereked egyszer (ne legyen így) bajban lesz, kívánom, hogy az ateizmus atyja/anyja segítse meg őt, aztán rájössz, hogy nem ettől lesz valaki értékes vagy értéktelen.

De látod, én nem vallásosként sem kívánok rosszat sem neked, sem a gyereked, annak ellenére, hogy mondjuk engem most neveztél értéktelennek, hiszen arra teszem fej az egész életemet, hogy az ima és a Jézushoz vezető út helyett az általam helyesnek vélt utat, a hagyományos nyugati orvoslást szolgáljam az utolsó leheletemig.

Segítek: nem vallásosként is tudom, hogy nem a te tiszted más embert felett pálcát törni vagy bármilyen módon ítéletet mondani.

18/F

2019. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!