Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen bizonyítékok vannak...

Milyen bizonyítékok vannak arra, hogy Jézus feltámadt a halálból?

Figyelt kérdés
2019. aug. 2. 21:15
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%

#28

Az a több ezer szemtanú kicsit erős. :D


Aztán ott van az, hogy a Biblia másik egymillió dologban nem ír igazat, pontosabban szólva nem igazat ír. A példázatos elbeszélésmódnak köszönhetően mindjárt három dolgot ér el:

1.: Közérthető.

2.: Értékítéletek hangozhatnak el benne.

3.: Úgy mellőzhet minden konkrétumot, hogy közben mégis konkrétnak és egyértelműnek tűnjön.


Nekem tanítanak kommunikációt. A ködösítés egyik legjobb módja ez a mesterhármas: egyszerűbb fogalmazásmód, értékítéletek megfogalmazása, illetve a konkrétumok mellőzése, ügyes kihagyása. Az egyszerűbb fogalmazásmóddal mindenki megérti, amit mondok. Az értékítéletek pedig elterelik a figyelmet a valódi tárgyról, egyúttal olyan konfliktusfelületet teremtenek, amik nem érintik a konkrét tárgyat. Ezután pedig kerülhetjük a konkrétumokat, fogalmazhatunk rébuszokban, metaforikusan. Ügyesen megválasztott szóképekkel és ezekkel a fentiekkel úgy lehet elterelni bárki figyelmét bármiről, mint a huzat.

Ezért van az, hogy gyakorlatoknál mindig megkérdezzük a tanárunkat, hogy "Örömködve vagy szomorúan kell ezt előadni, tanár úr?" :D

És tudod, nekem egy ilyen brutálisan mesterien ködösítő könyv nem számít bizonyítéknak. Komolyan egy minden hájjal megkent politikus nem tud úgy ködösíteni, ahogy a Biblia ködösít. Zseniális. :D

2019. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
91%
Jaaa, miért tanítanak nekünk ilyet? Mert bizony nagyon sokszor lehet arra szükség, hogy kihátráljunk egy helyzetből úgy, hogy a pozíciónk ne sérüljön. Ez a való élet.
2019. aug. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
52%

"Komolyan egy minden hájjal megkent politikus nem tud úgy ködösíteni, ahogy a Biblia ködösít."


Nem a Biblia ködösít, hanem az emberek, és amint látom, nálad egészen jól sikerült is nekik.

2019. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
52%
Csatlakozom a 28-as válaszolóhoz. Nekem is van saját bizonyságom arról, hogy Jézus feltámadt és él.
2019. aug. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
0%

"Az evangéliumok lényegében mítoszok, teletűzdelve népmesei elemekkel."


Ehhez képest minden egyes eleme hajszálpontosan meg volt jövendölve a korábbi 400-1500 éven keresztül! Az egész Ószövetség az Újszövetség előkészítése.

2019. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:

"Nem a Biblia ködösít, hanem az emberek, és amint látom, nálad egészen jól sikerült is nekik."


Ja, abszolút jól sikerül. Csípőből észreveszem és kezelem, ha meg akarnak vezetni, meg még meg is tudom védeni magam minden helyzetben. Szörnyű bűn. :D

2019. aug. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
0%

Milyen bizonyítékok vannak? Hát gondold végig:

Először is ami biztos, hogy Jézus teste eltűnt a sírból.

Kérdés, hogy hogyan.

A sírt a korabeli hatóságok lepecsételték, és római katonák őrizték, akik életükkel feleltek az őrségért. Egy akkora kő volt gördítve a sír szájára, amit egyetlen ember nem tudott megmozdítani. A test mégis eltűnt.

A tanítványok nem vihették el, hiszen azok meg voltak rémülve, miután a mesterüket kínhalálra ítélték, és megfeszítették, elrejtőztek. A fegyveres római őrséggel amúgy se szállhattak volna szembe.

De még ha el tudták volna lopni, ugyan mi vitte volna őket arra, hogy 50 nap múlva bátran előálljanak egy kitalált sztorival Jézus feltámadásáról, amiért aztán vértanúhalált is haltak?

Jézus nem jöhetett ki magától a sírból, mert a kivégzést vezető római százados maga győződött meg arról, hogy Jézus meghalt, és amúgy se tudta volna a követ elgördíteni, és a római katonák szeme láttára kisétálni.

Jézust a feltámadása után több mint ötszázan látták, az apostolok pedig mind mártírhalált haltak, de akkor is határozottan állították, hogy látták a feltámadt Jézust.

Pál apostol megtérése is megmagyarázhatatlan, ha Jézus nem támadt fel.

És azóta is az eltelt századok során sok-sok ember tett és tesz bizonyságot arról, hogy megismerte a feltámadt Jézust, és kapcsolatba került vele, köztük én magam is.

2019. aug. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
100%

"Először is ami biztos, hogy Jézus teste eltűnt a sírból."


Ez csak egy leírt, kitalált történet, mint bármely Agatha Christie krimiben, nem történt meg a valóságban.

A Biblia csupán egy irodalmi alkotás, ez olyan, mintha bármely regényt analizálva te annak sorait halálosan komolyan igaznak gondolnád, micsoda naivitás, elképesztő!

2019. aug. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 szp72 ***** válasza:
Semmilyen bizonyíték nincs a tanítványok szaván kívül. Ők mindenesetre képesek voltak meghalni ezen állítás igazságáért. Ez pedig arra enged következtetni, hogy vagy megtörtént vagy bolondok voltak.
2019. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:

"Ez csak egy leírt, kitalált történet, mint bármely Agatha Christie krimiben, nem történt meg a valóságban.


A Biblia csupán egy irodalmi alkotás, ez olyan, mintha bármely regényt analizálva te annak sorait halálosan komolyan igaznak gondolnád, micsoda naivitás, elképesztő!"


Szerinted.

Én viszont tudom, hogy igaz, mert az én életemben jelen van Jézus.

2019. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!